Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Следен пат му купи Сваровски :pos: Многу се ежам од такви личности кои се материјалисти, на кои подароците им се поважни.
Инаку ете.. не те води дома и мораш да се помириш со тоа.
Туку ако не ти се допаѓа неговото однесување одјеби го.
Јас сум од секогаш била против тоа одење секојдневно.. Тоа не е доволен показател дека и утре ке те земе за жена
Не се кани сама...А што би се случило доколку изненадно му застанеш пред врата? Ќе добие шок .:vozbud: Не му прави такви скандали бре девојко.
Нападно однесување е то.
Другарка ми секој ден го водеше својот партнер дома исто и тој нејзе и на крај расќинаа.. И? Што сега? Ајде не прави додатно проблеми. Морало да те води дома, абе ај .:icon_lol:
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Тоа да во право си никој претходен дечко не сум го носела дома и јас така мислев ама со овој е поинаку. И не дека ми се битни материјални ствари туку едноставно ми е безвеза имам сестра 5 год помала од мене значи дечкото нејзин за секој повод и приредува прекрасни изненадувања а мене ми е безвезе оти е да не речам смотан мојов. Плус за род му подарив рачен саат, вино и парфем... саатот ни еднаш го нема ставено и кога го прашав зш не го носи ми рече друго е д аносиш саат од 10 евра а друго е од 100евра демек неговиот толку бил. Муабетот ми е не знај чест да напрај нз нз како да с е изразам...[DOUBLEPOST=1399632049][/DOUBLEPOST]
Значи дааа, барем за св валентин едно цвеќе од 50 денари колку за внимание да ми имаше. Ништо од тоа. Крај краева ни моите подароци не ги користи......

Едноставно сакам да знам кој е проблемот значи го прашувам има некој проблем ни другари не води дома а камоли мене (освен за името да ), ми вели нема ништо епа ај велам ќе дојдам на кафе, и одма врти темии еј чоек вака онака за инает сега велиш....значи има сепак нешто.
Изгорено? Значи се изгорил порано да, ама мислам дека го спомнав фактот оти и бившата со која имал врска долга 6 год не ја носел.
Ми се чини дека имате поголеми проблеми од тоа што не сакал да те носи дома.
Ете никого не сакал да носи дома. Можда домашните му прават проблеми. Уосталом што е битно.

Ти треба да поразговараш со него за работите што ти пречат кај неговото однесување. Како што ни кажуваш нас, кажи му нему.
 

Stefus Corp.

Рационална Коза
Член од
22 август 2012
Мислења
2.097
Поени од реакции
1.821
Јас лично сметам дека немора да се оди по дома може некад еднаш годишно или кога не се дома родителите. Не е добро многу да се знаат да не тупаат глупости. Но забележувам различни желби од едната и другата страна. Како и да е поклони во принцип не ги сакам ни да примам ни да давам. Ама ако сака таа ОК јас сум тотално егал за оваа работа. Поентата ми е @tigrica92 само си го загорчуваш животот непотребно со роднини и поклони. Според мене тие две работи не се неопходни во една врска а ни под разно причина за карање и нервирање. Ама очигледно имаме различен погледи на светот и животот. Пробај да најдеш заедничи јазик за овие работи со дечкото ако може ОК. Но најбитно е да почитуваш што сака тој и ако неможете да се најдете на пола пат или каде и да е без еден да се чуствува како жртва заеби работа ај создравје и пријатно.

Според мене живото е краток за да се губи време на мерење на материјални поклони и правење почести и ритуали со роднини и фамилија.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Тоа да во право си никој претходен дечко не сум го носела дома и јас така мислев ама со овој е поинаку. И не дека ми се битни материјални ствари туку едноставно ми е безвеза имам сестра 5 год помала од мене значи дечкото нејзин за секој повод и приредува прекрасни изненадувања а мене ми е безвезе оти е да не речам смотан мојов. Плус за род му подарив рачен саат, вино и парфем... саатот ни еднаш го нема ставено и кога го прашав зш не го носи ми рече друго е д аносиш саат од 10 евра а друго е од 100евра демек неговиот толку бил. Муабетот ми е не знај чест да напрај нз нз како да с е изразам...[DOUBLEPOST=1399632049][/DOUBLEPOST]
Значи дааа, барем за св валентин едно цвеќе од 50 денари колку за внимание да ми имаше. Ништо од тоа. Крај краева ни моите подароци не ги користи......[DOUBLEPOST=1399632133][/DOUBLEPOST]

Секако дека треба да планираш...колку време се знаеме околу 1 година.[DOUBLEPOST=1399632243][/DOUBLEPOST]

Едноставно сакам да знам кој е проблемот значи го прашувам има некој проблем ни другари не води дома а камоли мене (освен за името да ), ми вели нема ништо епа ај велам ќе дојдам на кафе, и одма врти темии еј чоек вака онака за инает сега велиш....значи има сепак нешто.[DOUBLEPOST=1399632304][/DOUBLEPOST]
Изгорено? Значи се изгорил порано да, ама мислам дека го спомнав фактот оти и бившата со која имал врска долга 6 год не ја носел.
Моρам да κажам деκа малце се насмеав κога го читав ова( не ме сфаќај погρешно) не сум знаел деκа уште постојат ваκви типци..
Јас сум голем љубител на алκи κои ги носам 99% од денот(не златни и сρебρени и таκви сρања)и ρачни часовници,ама споρед мене т.е мое мислење е деκа аκо нема значење џабе го носиш,тоа еднаκво е на обична вρвца и железо κое ти тежи на ρаκа!
Ρомансата е сκапа ρабота,моρа да ја поседуваш зошто тешκо можеш да ја κупиш.. (y)
Во вρсκа со втоρава ρабота ќе си го имаш тој пρоблем подолго вρеме 6 години вρсκа не е мала ρабота.. :)
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Значи подароци не дека кизнеј колку ми се битни ама 29 год има и предходно долга врска знае како треба да се понаша не сум во право? и + мене ми е навреда неговото кажано.
 
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.012
Поени од реакции
867
Значи подароци не дека кизнеј колку ми се битни ама 29 год има и предходно долга врска знае како треба да се понаша не сум во право? и + мене ми е навреда неговото кажано.
vo potpolnost se slozuvam so tebe deka si vo pravo. on ja izgubil proslata zenska najverojatno posho taka se ponashal kako sega so tebe,so potcenuvanje. deka on e bogat a drugite ne se pa ni nivnite podaroci nejkel da gi nosi. jas neznam sto li uste sakas od nego koga gledas deka te omalovazuva uste sega. a zamisli seriozna vrska koja utre bi rezultirala so brak. pa on togas nema ni da odi kaj tvoite rodnini poso znaes na gospodinot ke mu bide sram poso on e od golemoto dobro utro. stom sega te navreduva na taa baza koga bi bile vo brak toa bi stanalo neizdrzlivo.
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.100
Поени од реакции
13.645
Значи подароци не дека кизнеј колку ми се битни ама 29 год има и предходно долга врска знае како треба да се понаша не сум во право? и + мене ми е навреда неговото кажано.
а му кажа на него се што ни кажа на нас? дека тоа те навредило, дека нема да останеш со некој што ги вреднува поклоните според тоа колку коштале? што ти одговори?
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
29 год имал аууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууууу ја мислев некој дечиња сте, па вака се понашате...каква пичка е бе овој, на мајка му на цицка закачен...Девојко не си го троши времето џабе, од овој чоек не бидува
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Пфт, значи според напишаново, типот е типично распрдено богаташче кое што гледа ПРЕД СЕ на материјални добра него на друго и кое што смета дека доколку не е облечен брендирано/скапо - не е фраер.

Е сеа, ја сум 99% сигурен дека форумџиката што пишува за совет тука, веќе ги знае овие негови недостатоци и била свесна за истите уште кога решила да влезе во нешто посериозно со типот.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
29 a zelen mozok. :D
Jas mislam deka samo te iskoristuva za da gi zaleci ranite od prethodnata vrska. I zatoa ne se zamara da te nosi doma i da ti kupuva podaroci. Te zapoznal barem so nekoi negovi drugari?
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Pa se nasalil za saatot be,ovie pa, navreda bilo. Vickast e hehe :-D
Nego ne ja vrti ovoj mn mn,a ni drugarite izglea mnmn ne gi vrti, takov si e. Ne te planira za u idnina, da znaes. Taka da, ne go upoznavaj ni ti mn mn so rodnini i tetke strinke i so go tintras so pokloni? Na taa para... :-D hahaha
Neka si kupi sam :-D
 
B

babsyy

Гостин
29 a zelen mozok. :D
Jas mislam deka samo te iskoristuva za da gi zaleci ranite od prethodnata vrska. I zatoa ne se zamara da te nosi doma i da ti kupuva podaroci. Te zapoznal barem so nekoi negovi drugari?
^ Ова.
И нека не се тресат глупости како била по подароци и слични работи. Девојчето нигде не спомна дека сака скапи работи. Нема човек што не сака внимание, гест. Ако за толку месеци него не му текнало да ти купи барем чоколадо и да напише пораче, една ружичка, да те изненади со вечера и слично, а знае дека тоа ти значи, тогаш немој воопшто ни да се трудиш околу него. Јас на едни киндер чоколатца се расплакав како никогаш дотогаш. Не е поентата во цената колку до гестот, пораката со нив.
Не може он на вашата врска да гледа како ете заедно сме, и не треба повеќе да се трудам и замарам.
Затоа ти фино лепо ниту ќе му купуваш повеќе нешто, ниту ќе се замараш на дати битни за него. Јас кога би била на твое место не би ја ни продолжила врската после тоа што го треснал со саатот.
 
Последно уредено од модератор:

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Значи подароци не дека кизнеј колку ми се битни ама 29 год има и предходно долга врска знае како треба да се понаша не сум во право? и + мене ми е навреда неговото кажано.
Може пошо он има 29, а ти 22 години (ако глеаме според твојот ник) , не те носи дома. Може незгодни се неговите родители (викаат, навредуваат, распрашуваат) и затоа не носи никој дома.

Во врска со саатот, па некои типци не се задоволуваат со ништо помалку од класата која мислат дека ја имаат ( во се`). Затоа и стално по кафичи дремете, кои реално не одговараат на потребите за искажување нежност во една врска. Ама бар колку сте подалеку од креветот, толку појасен увид можеш да имаш во компатибилноста и сето тоа.
 
C

Castiel

Гостин
Ова што ни го кажа нас кажи му и на него дека ти смета такво однесување.... А по муабетиве он уште е дете во мозокот нека не те лажат годините...се курчи глуми фаца ( носел само од 100 е сат ) а уствари клошар е и единствена личност во која е заљубен е самиот себе....не си троши време на него можеш подобар да најдеш...и не гледај сестра ти каква врска има и како се однесуваат они пошо секоја врска е различна и не треба на тоа да базираш некое мислење...
 
Член од
22 февруари 2014
Мислења
188
Поени од реакции
123
Realno deckoto te koristi da si ja zaboravi bivsata,da si go popravi povredenoto ego I da si gi zaleci emotivnite rani.
Zaimini si od nego I najdi si nekoj na koj seuste ne mu zatrebalo necie prisustvo za lecenje na licni frustracii.
So sreka:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom