Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ти рече дека родителите треба да го пуштат детето да си биде среќно со тој што сака да биде..Еве ако сака да биде синот да биде педер,или ќерката лезбејка..Што правиме тогаш?Треба родителот да има најголем удел во воспитувањето..И секако во целокупниот живот,бидејќи пак ќе пишам,во никој случај не ти мисли лошо..
Леле ја забега темава бе, скрос.
Па нека биде педер, негов избор.
Не е тоа живот на родителот, ниту има врска со воспитување.
Тука зборуваме за советот и проблемот на дечкото, не оди оф-топик.
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
91
Поени од реакции
5
Епа во нашиов случај проблемот е што нејзините сакаат токму тоа, да живеат втора младост преку нејзе и сестра и. Оти на времето кога тие се преселиле од село во град едвај крпеле крај со крај и сега тоа што не им успеа нив сакаат да го имаат нивните керки. Избореле дека треба да си најде некој директор со фирми со пари, да не страдала за ништо и кога им рекла дека мене ме сака дека не и се битни парите почнале да се расправаат. Во една прилика имав можност со свои уши да ја чујам мајка и како и го зборува тоа дека таа треба да брка некој таков а не да си троши време ос некој како мене.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
kako ne be, posle 25-26 mislis. Togas im doagja pametot na sitr. Edna moja drugarka vaka zborese, pa sea ima 20 i dvegodisno dete, zivee u 40m2 stan so svekorot i svekrvata :-D
Ja ostavija srekjna da bide :-D
Па тоа пошто тука на Балканот сите замараат и се качуваат на глава и прават притисоци за нешто што не е нивна работа, туку работа меѓу двајца.
 

Cruise

Ja sam taj iz Cadjavice
Член од
1 јануари 2013
Мислења
2.038
Поени од реакции
940
Епа во нашиов случај проблемот е што нејзините сакаат токму тоа, да живеат втора младост преку нејзе и сестра и. Оти на времето кога тие се преселиле од село во град едвај крпеле крај со крај и сега тоа што не им успеа нив сакаат да го имаат нивните керки. Избореле дека треба да си најде некој директор со фирми со пари, да не страдала за ништо и кога им рекла дека мене ме сака дека не и се битни парите почнале да се расправаат. Во една прилика имав можност со свои уши да ја чујам мајка и како и го зборува тоа дека таа треба да брка некој таков а не да си троши време ос некој како мене.
Земи го на комшијата Џондирот,со се плугови комплет,и двоосовинската приколица и паркирај го пред куќа кај нив..Па да се види после чија куќа мрсно јаде..
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.680
Поени од реакции
3.053
Па тоа пошто тука на Балканот сите замараат и се качуваат на глава и прават притисоци за нешто што не е нивна работа, туку работа меѓу двајца.
Ne nego na Balkanot nemame pari.
Da bese america, mama i tato ke ja ostavea da bide srekjba, ke i napravea edna baraka od 300m2 ke i kupea mini van, ke se vrabotese negde u firma nekoja prvo kasierka (na kraj sefica na oddel) i ke zemase pristojna plata, mazot i na njivu ke rabitese, cveta bizbisot, nikoj nemase da i se kacuva na glava.
Ovde na glava se kacuvaat poso nikoj nema pari.
Od sto ke ziveat vo selo vo Makedonija? Samoizdrzavanje? :-D
Just sayin...
Ne deka ne moze da se zivee, ama ne e so konjite na rancot da javas... Ne e ic. Vodovod nena vo mnogu sela. Pa sega zamisli kako e.

A zamisli da nemase temi forumov random muabeti da si praevme...
Eeh imase chat edno vreme, za dosadno koga ti e.. :-D
 
Последно уредено:
Член од
4 јануари 2009
Мислења
91
Поени од реакции
5
Девојченце ти можеш слободно да си мислиш што сакаш тоа е твое право но јас си кажав што и како ми се случува и побарав совет од некој ако сака да пише и тоа е. Ви благодарам на сите до сега што се потрудивте и одвоивте од вашето драгоцено време.
 

Fiend

смут џезер
Член од
29 март 2012
Мислења
947
Поени од реакции
1.074
@Vladus Како не родителите и забранувале. Да не планира остатокот од живот да го мине со нив? Изговор е тоа другар, има некој трет у вашата врска дефинитивно, батали.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Хипотетички,ако ти си лезбејка,и им признаеш дека си лезбејка,сигурно ли ќе те остават да си среќна,или ќе те рачунаат за несалам?Сигурно ли кога ќе испаднат татко ти и мајкати од дома на прошетка,ќе се осеќаат добро,знаејќи дека ќерка им застранила?Едино родителите на Боки 13-ка знам дека се среќни,што застранил,други нема.
Јас хипотетички ќерка ми би ја спалил или па ко Карпош на Камени Мост, на клада. Пошто ако си лезбејка, си несалам.
Не сум нешто посебно либерален ама споредбава, урла брат!

П.С. Немој Боки гнасана да го поистоветуваш со геј популацијата. Допирна точка ко јас и Манчестер Јунајтед!
 
Член од
4 јануари 2009
Мислења
91
Поени од реакции
5
Како и да е, мислам дека треба да оставам времето да покаже што и како било и ќе биде. Уште еднаш ВИ БЛАГОДАРАМ на сите за советите и ви посакувам се најдобро :) и на тие што сериозно ме сфатија и на тие што мислат дека ми дошло до зезање.
 
Член од
19 март 2012
Мислења
1.439
Поени од реакции
3.810
Ама ја искомплициравте работава...Балкан, Америка, свашта нешто.

До човекот е. И тука и во Америка има луѓе што дозволуваат да им се качуваат на глава. И тука и таму има луѓе што цврсто си стојат на своето.
Некој, било дечко или девојка што ке ги послуша мама и тато за избор на партнер, без притоа самиот да увиди проблеми со партнерот е кукавица и таков некој воопшто не е потребен.

Толку е едноставно.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.845
Поени од реакции
11.057
Откажи се. Штом само еден почнал да се труди а другиот се откажал и форсира да е крај, која е поентата? Без разлика на село-град, се работи за врска на далечина каде на едниот му пукнал филмот и не може да издржи веќе, му треба блискост, редовност и човек што е стално тука. Ова е моментот кога работите одат низбрдо за другиот (по случајност стално машкиот е тој), тој што не сака да се откаже од борбата која е осудена на пропаст.
Откажи се и продолжи понатаму, сродни души ќе најдеш на претек, само постирај на фејсбук некоја песна од Ријана, Авичи или Аца Лукас, или постирај нешто латасоидно поврзано со лавот и ќе наидеш на влажни гаќички, all over the place :)
 
Член од
28 март 2014
Мислења
14
Поени од реакции
14
Се скаравме пред 6 месеци, после 6 годишна врска... Ни се случувало повеќе пати да се скараме да не збориме по 2-3 дена, нормална работа. Последниот пат ја барам не ми се јавува, несака да излезе со мене а немало никаква причина за тоа од моја страна. Почнува да ме избегава. Вчера дознав една работа за неа што мислев дека ни на сон нема да ми се случи, ја сакав и уште ја сакам поише од самиот себе, ми се сруши се одеднаш. Одкога почна да ме избегава, си се гледала со еден дечко од кај неа од маало цело време... ние пак ќе се видевме, али цело време иде накај другарски. Не ме гушкај, не ме бацувај, ми се трга... Што да правам, срцево ќе ми излезе од мака...
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Се скаравме пред 6 месеци, после 6 годишна врска... Ни се случувало повеќе пати да се скараме да не збориме по 2-3 дена, нормална работа. Последниот пат ја барам не ми се јавува, несака да излезе со мене а немало никаква причина за тоа од моја страна. Почнува да ме избегава. Вчера дознав една работа за неа што мислев дека ни на сон нема да ми се случи, ја сакав и уште ја сакам поише од самиот себе, ми се сруши се одеднаш. Одкога почна да ме избегава, си се гледала со еден дечко од кај неа од маало цело време... ние пак ќе се видевме, али цело време иде накај другарски. Не ме гушкај, не ме бацувај, ми се трга... Што да правам, срцево ќе ми излезе од мака...
Сте раскинале ли формално?

Ако да, нема што да бараш повеќе. Кажи ѝ го истото ова што го кажа тука и ќе ти биде мирна душата. И потоа пушти ја нека си брка работа, а ти наоѓај други девојки, коишто нема да те избегнуваат и со коишто ќе може да се гушкаш и бацуваш како што сакаш; си можел со оваа, ќе можеш и со нив (плус тоа, од нив ќе научиш повеќе отколку што си можел со оваа - поминало времето за таа да биде со тебе; време е за други).


Со лесно.
 
Член од
17 февруари 2013
Мислења
575
Поени од реакции
480
Се скаравме пред 6 месеци, после 6 годишна врска... Ни се случувало повеќе пати да се скараме да не збориме по 2-3 дена, нормална работа. Последниот пат ја барам не ми се јавува, несака да излезе со мене а немало никаква причина за тоа од моја страна. Почнува да ме избегава. Вчера дознав една работа за неа што мислев дека ни на сон нема да ми се случи, ја сакав и уште ја сакам поише од самиот себе, ми се сруши се одеднаш. Одкога почна да ме избегава, си се гледала со еден дечко од кај неа од маало цело време... ние пак ќе се видевме, али цело време иде накај другарски. Не ме гушкај, не ме бацувај, ми се трга... Што да правам, срцево ќе ми излезе од мака...
Готова е работата нема што повеќе да се замараш!Имногу си во грешка шо ја сакаш повеќе од себе,така стануваш совшена жртва за манипулирање.
 
Член од
25 ноември 2013
Мислења
1.642
Поени од реакции
1.499
Исто како што секој родител ќе го остави своето дете да биде со тој што го прави среќен, наместо да му се качува на глава и да му наредува да прави тоа што родителот го сака.
Но, генерално се согласувам, затоа и погоре напишав дека доколку таа, цврсто застане на ставот и им рече дека сака да биде со него, тие ќе го испочитуваат истото, затоа што ќе видат дека навистина тоа го сака.
Затоа и реков дека воопшто не ни верувам дека нејзиното е вистинито. :)
Ти немаш видено катил родители.знам еден случај родителите се разведија ради дечкото на ќерката.дечкото беше постар од девојчето неколку добри години,и таткото на девојчето не ја одобруваше таа врска,на мајката и беше океј.на крај се разведија пошо почнаа да се расправаат цело време околу тоа.
Друг пример е еден мој другар,се земаа со девојчето пошо беше трудна,али одеа тајно 2-3 години претходно,ради нејзините родители кои не ја одобруваа таа врска.родителите нејзини за свадба не и беа,за бебето коа се роди не беа,а живеат на 200метри едни од други.
Има вакви пациенти многу низ мк,така да џабе е она да ги убедува или да им докажува нешто,единствен начин и е да избега кај него,али и тоа не е така едноставно,си има добри и лоши страни.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom