Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema... vaka e situacijata kaj mene... nemozam da si najdam zenska predizvik... so ke mi go odzeme vnimanieto... u poslednive 9 meseci smeniv 8 zenski i uste sum osamen... i se nerviram , so e problemot... sekoja vtora zenska gleda interes, korist ili pari... so e problemot so zenite u posledno vreme ... koga ke obrnes vnimanie , da bide interesno ... i za tebe i za nea, misli za zena ja sakas... a tolku li nemaat mal mozok deka mozebi covek e dinamicen i saka da zivee zivot... nekni mi se sluci so edno devojce, bevme na PainBall pa na kafe, sakav da ja zapoznaam, podobro, taa ne prestana da me prasuva kolkava plata zemam... a pa koga i kazav deka planiram u Germanija da idam, da ucam i rabotam... taa vednas postavi eden nevidliv dzid megu nas... ko bozem ja utre zaminuvam... zenski dajte komentari kade e problemot ... vo vas ili jas sum premnogu otvoren i ambiciozen...
Прво полека со навредите кон припадничките на женскиот пол.:smir:
Што е за тебе женска предизвик? Знаеш или се обидуваш да дознаеш што сакаш???
Повеќе од очигледно е дека проблемот е во тебе. Размисли убаво за своите постапки кон девојките, твојата отвореност и амбиции.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema... vaka e situacijata kaj mene... nemozam da si najdam zenska predizvik... so ke mi go odzeme vnimanieto... u poslednive 9 meseci smeniv 8 zenski i uste sum osamen... i se nerviram , so e problemot... sekoja vtora zenska gleda interes, korist ili pari... so e problemot so zenite u posledno vreme ... koga ke obrnes vnimanie , da bide interesno ... i za tebe i za nea, misli za zena ja sakas... a tolku li nemaat mal mozok deka mozebi covek e dinamicen i saka da zivee zivot... nekni mi se sluci so edno devojce, bevme na PainBall pa na kafe, sakav da ja zapoznaam, podobro, taa ne prestana da me prasuva kolkava plata zemam... a pa koga i kazav deka planiram u Germanija da idam, da ucam i rabotam... taa vednas postavi eden nevidliv dzid megu nas... ko bozem ja utre zaminuvam... zenski dajte komentari kade e problemot ... vo vas ili jas sum premnogu otvoren i ambiciozen...
ke vi dam poveke info, koga izlezam so devojce obicno praam nesto ne voobicaeno, ja vodam na bowling, paintball ko so kazav, tenis, odbojka na pesok, grcki , arapski ili kineski restorant, ideme sekoj den vo razlicen lokal... za da ne e dosadno.. i koga ke posvetis vnimanie odma mislat letnat deka sum po niv... i odma se pokazat vo pravo svetlo ...
I ISKRENO STO E PROBLEMOT SO DEVOJCINJATA DENES, ZNAETE LI STO SAKATE ???
Искрено,многу претеруваш со навредите.Не се сите исти,тоа што ти си налетувал на такви е поради тоа што премногу форсираш и излегуваш со било која само колку да бидеш со некоја.Уживај во животот,што ќе ти е да имаш девојка?Мислам,знам дека сакаш да имаш некоја со која што ќе си бидеш интимен и се тоа,ама не трчај по врска,остави таа да дојде до тебе.Живеј си го животот и ќе видиш дека и без форсирање ќр најдеш некоја која ќе ти одговара,а не вака на брзинка:smir:

Tokmu i toa go pravam veke dve nedeli i da vi kazam recesi uspeva. Pocnuva da titka porano toa bese nevozmozno. Pocnala da prasuva zasto sum bil takov. Dali mozebi taa e kriva za toa i.t.n. Sto mislam deka e dobar znak i deka uste imam sansi kaj nea. A dokolku imam sigurno deka ova mi e poslednata zasto ako ne ja iskoristam tesko da ima druga Sto mislite vie za toa.Ke uspeam ili ke dobijam nedaj boze ,,Korpa''. Baram vаsе mislenje.
Само не се прави хард ту гет.Доволно е да испратиш мали сигналчиња и ќе забележи дека и ти си заинтересиран.Ама само ако чекаш вака ние да ти даваме совети,а ти ништо да не превземаш...немој да мислиш дека вечно ќе те чека.:smir:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Прво полека со навредите кон припадничките на женскиот пол.:smir:
Што е за тебе женска предизвик? Знаеш или се обидуваш да дознаеш што сакаш???
Повеќе од очигледно е дека проблемот е во тебе. Размисли убаво за своите постапки кон девојките, твојата отвореност и амбиции.
Ne sakav da go navredam ponezniot pol, i znam deka site devojcinja ne se isti... gi znam moite postapki so devojcinjata,fer sum kon niv, sakam da mi bide interesno so niv, i sakam zenska predizvik ... zenska predizvik e devojka koja ke ti dade na znaenje deka ti dala sansa da se potrudis da bides so nea, ama treba da ja zasluzis... a vaka gubam interes uste prvata sedmica so nea ... baram predizvik od niv po ambicija, i dinamicnost..... i ne forsiram nisto so niv, jas sum po priroda takov, dinamicen i nemozam da sedam na edno mesto... i me nervira koga devojcinjata nemozat da prifatat dinamicnost... ok aj da ne filozofiram...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema... vaka e situacijata kaj mene... nemozam da si najdam zenska predizvik... so ke mi go odzeme vnimanieto... u poslednive 9 meseci smeniv 8 zenski i uste sum osamen... i se nerviram , so e problemot... sekoja vtora zenska gleda interes, korist ili pari... so e problemot so zenite u posledno vreme ... koga ke obrnes vnimanie , da bide interesno ... i za tebe i za nea, misli za zena ja sakas... a tolku li nemaat mal mozok deka mozebi covek e dinamicen i saka da zivee zivot... nekni mi se sluci so edno devojce, bevme na PainBall pa na kafe, sakav da ja zapoznaam, podobro, taa ne prestana da me prasuva kolkava plata zemam... a pa koga i kazav deka planiram u Germanija da idam, da ucam i rabotam... taa vednas postavi eden nevidliv dzid megu nas... ko bozem ja utre zaminuvam... zenski dajte komentari kade e problemot ... vo vas ili jas sum premnogu otvoren i ambiciozen...
ke vi dam poveke info, koga izlezam so devojce obicno praam nesto ne voobicaeno, ja vodam na bowling, paintball ko so kazav, tenis, odbojka na pesok, grcki , arapski ili kineski restorant, ideme sekoj den vo razlicen lokal... za da ne e dosadno.. i koga ke posvetis vnimanie odma mislat letnat deka sum po niv... i odma se pokazat vo pravo svetlo ...
I ISKRENO STO E PROBLEMOT SO DEVOJCINJATA DENES, ZNAETE LI STO SAKATE ???
Можеби проблемот е во тебе, пробај да оладиш малце, не се прави казанова...

п.с. мој совет иди накај мирковци, кучевиште, сандево, чучер или бањани. Најди си од таму предизвик.
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Можеби проблемот е во тебе, пробај да оладиш малце, не се прави казанова...

п.с. мој совет иди накај мирковци, кучевиште, сандево, чучер или бањани. Најди си од таму предизвик.
kade e toa???мирковци, кучевиште, сандево, чучер или бањани...
inace ne sum u MKD ... i ne sum u SK... za da gi znam tie mesta... 6 godini ne sum bil u MKD... so BG-ki se macam , da najdam nekoja salam.... oti MKD-kite u Sofia se "dodze mi da vrisnem al izdaje me glas" izkompleksirani... da sum si MKD ke e druga prikazna ...
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ne sakav da go navredam ponezniot pol, i znam deka site devojcinja ne se isti... gi znam moite postapki so devojcinjata,fer sum kon niv, sakam da mi bide interesno so niv, i sakam zenska predizvik ... zenska predizvik e devojka koja ke ti dade na znaenje deka ti dala sansa da se potrudis da bides so nea, ama treba da ja zasluzis... a vaka gubam interes uste prvata sedmica so nea ... baram predizvik od niv po ambicija, i dinamicnost..... i ne forsiram nisto so niv, jas sum po priroda takov, dinamicen i nemozam da sedam na edno mesto... i me nervira koga devojcinjata nemozat da prifatat dinamicnost... ok aj da ne filozofiram...
Не сите можат да ја прифатат твојата динамичност. Полека малце, не мора постојано да бидеш со девојка до тебе. Остави некој празен период, најди и други начини како да ја изразиш твојата динамична природа.
Такви девојки има многу, можеби ти не си ги приметил... Можеби со твојата желба да најдеш таква девојка, постојано сретнуваш сосема спротивни на неа.
...good luck...
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Не сите можат да ја прифатат твојата динамичност. Полека малце, не мора постојано да бидеш со девојка до тебе. Остави некој празен период, најди и други начини како да ја изразиш твојата динамична природа.
Такви девојки има многу, можеби ти не си ги приметил... Можеби со твојата желба да најдеш таква девојка, постојано сретнуваш сосема спротивни на неа.
...good luck...

Болдираното - Кики сакаше да каже биди геј, има женски што се палат на депилирани машки :)

Подвлеченото - не биди романтичар и да им го подаруваш целото небо на женските. Биди себичен, нека трчаат они по тебе. (спортувај, свири, дружи се со луге, зачлени се во некои организации...)

п.с. Ова од искуство.
како и да е, биди упорен!​

се само ќе си дојде, тоа што треба да е твое со сила неможеш ни да го најдеш ни да го добиеш.
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Болдираното - Кики сакаше да каже биди геј, има женски што се палат на депилирани машки :)
Е баш не сакав тоа да го кажам...Ако не си со девојка значи треба си со дечко? Има и други начини како да се ужива во животот, со пријателите на пример:smir:
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema....
Девојките служат за секс, не знам каков посебен предизвик бараш од нив.
Еби ги и трај си. И не се замарај со нив, заврши факс, најди добра работа, инвестирај во иднина.
На жените гледај како на минлива работа, како на добра забава која ќе те растерети од време на време.
Имаш време за сериозна врска и планови со некоја.
Уживај во релативната слобода, ќе ти ја снема набргу.
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Девојките служат за секс, не знам каков посебен предизвик бараш од нив.
Еби ги и трај си. И не се замарај со нив, заврши факс, најди добра работа, инвестирај во иднина.
На жените гледај како на минлива работа, како на добра забава која ќе те растерети од време на време.
Имаш време за сериозна врска и планови со некоја.
Уживај во релативната слобода, ќе ти ја снема набргу.
alooooo sto pisuvas se citas:nerv::nerv: li!!! devojkite sluzat za seks:nerv:????Tie se minliva rabota,samo za zabava:nerv:?? aaaaaa da ako razmisluvaat taka site kako tebe podobro neka se utepaat. i on pobara sovet za kako da zadrzi devojka ne kako da go mrazat devojkite!! i da fati devojka ne moze da mu ja odzeme slobodata,boze vo zatvor ke go drzi nekoja!!!!!
a za orion2 spored mene do tebe e problemot! ti ne znaes sto sakas:)) sakas devojka ama ako i se svigas pa ne e predizvik,pa trcala po tebe i tvojte pari(sto site maski mislat deka zenskite trcaat po nivnite pari:nesum: )...ako nekoja ti se sviga ke se potrudis da bides so nea,i koga ke bides so nea ke se potrudis vrskata da ti bide kako sto sakas... ete ti predizvik za devojka..da se trudis da imas ubava vrska so nea a ne da mislis deka taa trca po pari. moze ke te prasa kolku zarabotuvas ama onaka ne mora da znaci dekazaradi toa e so tebe :gretewq
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
alooooo sto pisuvas se c....
А за што мислиш дека машките се со девојките?
Немој аман со работи како ти мислиш дека треба да бидат, насочи се повеќе кон она како работите се.
Секоја чест на убавите, функционални врски, али тука не ми се чини дека правиме муабет за нив. И знај потребата од секс била првичната зошто започнале, после... се навикнале еден на друг и продолжиле.:)

Како не се жените минлива работа?
ете кажа дека имал секој месец друга женска
мене тоа како за минливо ми се чини

Денес има конкуренција, има можности разни, пичката нема толкава цена ко порано.

Ако ти не се гледаш себе си како објект за секс не значи дека машките не те гледаат така.... и ќе ти кажат што сакаш да слушнеш за да те легнат.

Освен ако не си некоја грда, тогаш никој нема да има потреба од тебе.
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema... vaka e situacijata kaj mene... nemozam da si najdam zenska predizvik... so ke mi go odzeme vnimanieto... u poslednive 9 meseci smeniv 8 zenski i uste sum osamen... i se nerviram , so e problemot... sekoja vtora zenska gleda interes, korist ili pari... so e problemot so zenite u posledno vreme ... koga ke obrnes vnimanie , da bide interesno ... i za tebe i za nea, misli za zena ja sakas... a tolku li nemaat mal mozok deka mozebi covek e dinamicen i saka da zivee zivot... nekni mi se sluci so edno devojce, bevme na PainBall pa na kafe, sakav da ja zapoznaam, podobro, taa ne prestana da me prasuva kolkava plata zemam... a pa koga i kazav deka planiram u Germanija da idam, da ucam i rabotam... taa vednas postavi eden nevidliv dzid megu nas... ko bozem ja utre zaminuvam... zenski dajte komentari kade e problemot ... vo vas ili jas sum premnogu otvoren i ambiciozen...
ke vi dam poveke info, koga izlezam so devojce obicno praam nesto ne voobicaeno, ja vodam na bowling, paintball ko so kazav, tenis, odbojka na pesok, grcki , arapski ili kineski restorant, ideme sekoj den vo razlicen lokal... za da ne e dosadno.. i koga ke posvetis vnimanie odma mislat letnat deka sum po niv... i odma se pokazat vo pravo svetlo ...
I ISKRENO STO E PROBLEMOT SO DEVOJCINJATA DENES, ZNAETE LI STO SAKATE ???
Пробај со машки, може осаменоста ќе ти пројде.
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema... vaka e situacijata kaj mene... nemozam da si najdam zenska predizvik... so ke mi go odzeme vnimanieto... u poslednive 9 meseci smeniv 8 zenski i uste sum osamen... i se nerviram , so e problemot... sekoja vtora zenska gleda interes, korist ili pari... so e problemot so zenite u posledno vreme ... koga ke obrnes vnimanie , da bide interesno ... i za tebe i za nea, misli za zena ja sakas... a tolku li nemaat mal mozok deka mozebi covek e dinamicen i saka da zivee zivot... nekni mi se sluci so edno devojce, bevme na PainBall pa na kafe, sakav da ja zapoznaam, podobro, taa ne prestana da me prasuva kolkava plata zemam... a pa koga i kazav deka planiram u Germanija da idam, da ucam i rabotam... taa vednas postavi eden nevidliv dzid megu nas... ko bozem ja utre zaminuvam... zenski dajte komentari kade e problemot ... vo vas ili jas sum premnogu otvoren i ambiciozen...
ke vi dam poveke info, koga izlezam so devojce obicno praam nesto ne voobicaeno, ja vodam na bowling, paintball ko so kazav, tenis, odbojka na pesok, grcki , arapski ili kineski restorant, ideme sekoj den vo razlicen lokal... za da ne e dosadno.. i koga ke posvetis vnimanie odma mislat letnat deka sum po niv... i odma se pokazat vo pravo svetlo ...
I ISKRENO STO E PROBLEMOT SO DEVOJCINJATA DENES, ZNAETE LI STO SAKATE ???
Премногу се пуваш и се лепиш за спонзоруши. До тебе ќе да е проблемот. Однеси ја во парк на клупа бре, со пиво и смоки па ќе видиш.
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
Премногу се пуваш и се лепиш за спонзоруши. До тебе ќе да е проблемот. Однеси ја во парк на клупа бре, со пиво и смоки па ќе видиш.
Се надевам во парк нема типката да му рече, ти бе имаш раце? имаш Очи? имаш уста? имаш јазик! па дај бре направи нешто!!!
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Девојките служат за секс, не знам каков посебен предизвик бараш од нив.
Еби ги и трај си. И не се замарај со нив, заврши факс, најди добра работа, инвестирај во иднина.
На жените гледај како на минлива работа, како на добра забава која ќе те растерети од време на време.
Имаш време за сериозна врска и планови со некоја.
Уживај во релативната слобода, ќе ти ја снема набргу.
Coece znaes deka mi e skisnato od toj nacin na zivot "ebes-begas" imas nekoja so tebe kako predmet, a nemas custva, osekjas se prazen pokraj nea ...i koj filing e toa...pocnav da si mislam deka zenite me gledaat kako vibrator ili dolar...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom