Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
21 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Со тоа ме игнонира а сепак има некое жарче сакам да кажам. Дека кога и да се појавам јас се однесува како воопшто да не ме знае, на секој збор капаче ми става, но откога јас ќе заминам тогаш е нешто поинаку и цело време збори за мене, не ме вади од уста тоа го дознавам од нејзината другарка. Незнам колку е точно тоа но мислам дека ми ја кажува вистината:love1:
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Ne kazuvas konkretno za sto ti e problemot Vlatce? Na koja vozrast si? Si imal li porano nesto so nea? Kazi ni podetalno za da mozeme da ti pomogneme
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Со тоа ме игнонира а сепак има некое жарче сакам да кажам. Дека кога и да се појавам јас се однесува како воопшто да не ме знае, на секој збор капаче ми става, но откога јас ќе заминам тогаш е нешто поинаку и цело време збори за мене, не ме вади од уста тоа го дознавам од нејзината другарка. Незнам колку е точно тоа но мислам дека ми ја кажува вистината:love1:
Тие што се караат се сакаат.
Ваљда и е многу интересно кога се кара со тебе, враќај и и ти се разбира во мера и секако без да ја навредиш.
И како тоа се однесува како воопшто да не те познава а уствари на секој збор капаче ти клава?
 
Член од
10 јули 2007
Мислења
27
Поени од реакции
0
Се надевам дека ќе може да ми помогнете! Во врска сум со едно дете но тоа не е тоа. Нешто чуден ми е во последно време...некако далечен... СОВЕТ што да направам !!!:se_ molam:se_ molam
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Се надевам дека ќе може да ми помогнете! Во врска сум со едно дете но тоа не е тоа. Нешто чуден ми е во последно време...некако далечен... СОВЕТ што да направам !!!:se_ molam:se_ molam
Ignoriraj go nekoe vreme sam ke si dojde... ;) ... ostaj go ne mu disi na vrat, ke iskulira , sto i da e problemot negov... i sam ke dojde posle ;), ako mu vrsis pritisok samo uste tolku ke se oddalecite... od moe iskustvo ti kazuvam...
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Се надевам дека ќе може да ми помогнете! Во врска сум со едно дете но тоа не е тоа. Нешто чуден ми е во последно време...некако далечен... СОВЕТ што да направам !!!:se_ molam:se_ molam
Ако те легнал нормално е така да се однесува, сега е фраер и може и други да легне. Ако не, тогаш детето ти забегало.

Совет: разговарај со него да знаеш на што си, па не е само он на свет.


некст плис...
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Се надевам дека ќе може да ми помогнете! Во врска сум со едно дете но тоа не е тоа. Нешто чуден ми е во последно време...некако далечен... СОВЕТ што да направам !!!:se_ molam:se_ molam
pa razgovaraj so nego, otvoreno prasaj go sto mu e!! ako ne saka da ti kaze,ostavi go ne go zamaraj,ke ti kaze po nekoe vreme:):jaj:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Се надевам дека ќе може да ми помогнете! Во врска сум со едно дете но тоа не е тоа. Нешто чуден ми е во последно време...некако далечен... СОВЕТ што да направам !!!:se_ molam:se_ molam
Разговор за проблемот е најдоброто решение,секогаш,но без кавги и викање...само смирено:smir:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Pa so da naprais...paaa najdobroto mozno resenie na svetot-komunikacija...a ako ne go sakas tolku mnogu pa so ke ti e...mozno e da mu e dosadno so tebe pa neznae kako poinaku osven da bide cuden i da te ignorira...malku grubo go kazav ama taka mi smeka mene...
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Е па вака да образложам: Од прво се поцна како заебанција божем да ми ја местеле многу ме свиѓала и така. Но како што поминуваше времете тоа стварно стана реалност. Јас тоа не го земав во предвид. Кога и да ми кажеа се праев мислев дека се шалат со мене. Подоцна дознав дека тоа е вистина и не превземав ништо, зш не ми се свиѓаше. После некое време другарките нејзини дојдоа да ме прашаат дали сум сакал со нејзе и јас одбив. Потоа како што поминуваше времето почна таа на мене да ми се свиѓа, незнам како ваљда тркалото се сврте и се ми се врати како бумеранг. сега јас сум уцепан во неа. Но сега таа некако се однесува чудно. Се прави како да не ме забележува и на секој збор капаче ми мава. Али сега стварно многу ми се свиѓа и незнам како да ја освојам на многу начини сум пробал али не бива. Кажете за совет ве молам. Јас имам 17год, а она 16
 

Slatka mala

*** unique ***
Член од
10 јули 2007
Мислења
652
Поени од реакции
2
Е па вака да образложам: Од прво се поцна како заебанција божем да ми ја местеле многу ме свиѓала и така. Но како што поминуваше времете тоа стварно стана реалност. Јас тоа не го земав во предвид. Кога и да ми кажеа се праев мислев дека се шалат со мене. Подоцна дознав дека тоа е вистина и не превземав ништо, зш не ми се свиѓаше. После некое време другарките нејзини дојдоа да ме прашаат дали сум сакал со нејзе и јас одбив. Потоа како што поминуваше времето почна таа на мене да ми се свиѓа, незнам како ваљда тркалото се сврте и се ми се врати како бумеранг. сега јас сум уцепан во неа. Но сега таа некако се однесува чудно. Се прави како да не ме забележува и на секој збор капаче ми мава. Али сега стварно многу ми се свиѓа и незнам како да ја освојам на многу начини сум пробал али не бива. Кажете за совет ве молам. Јас имам 17год, а она 16
Pretpostavuvav deka si na taa vozrast. Ako samo ti se svigja uzivaj i ne se zamaraj, vo najubavite godini od zivotot si. A ako stvarno ti znaci i sakas da bides so nea probaj stavi ja malce na ignore, ne prasuvaj za nea, koga ke pravis muabet deluvaj nezainteresirano ke vidis kako ke ja zainteresiras (ako i e do tebe). Ali seto ova vo granici na normala, nemoj pa da bides mnogu surov i grub kon nea,moze taka da imas sosema
sprotiven efekt.:salut:

Gledas kako krugot se vrti? Pamet za drug pat:baeh:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
Е па вака да образложам: Од прво се поцна како заебанција божем да ми ја местеле многу ме свиѓала и така. Но како што поминуваше времете тоа стварно стана реалност. Јас тоа не го земав во предвид. Кога и да ми кажеа се праев мислев дека се шалат со мене. Подоцна дознав дека тоа е вистина и не превземав ништо, зш не ми се свиѓаше. После некое време другарките нејзини дојдоа да ме прашаат дали сум сакал со нејзе и јас одбив. Потоа како што поминуваше времето почна таа на мене да ми се свиѓа, незнам како ваљда тркалото се сврте и се ми се врати како бумеранг. сега јас сум уцепан во неа. Но сега таа некако се однесува чудно. Се прави како да не ме забележува и на секој збор капаче ми мава. Али сега стварно многу ми се свиѓа и незнам како да ја освојам на многу начини сум пробал али не бива. Кажете за совет ве молам. Јас имам 17год, а она 16
definitivno gledaj da se potrudis barrrr malce da deluvas nezainteresirano:) a ako ne uspee i toa..mlad si ke ima i drugi:frwqwqwq
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Tokmu i toa go pravam veke dve nedeli i da vi kazam recesi uspeva. Pocnuva da titka porano toa bese nevozmozno. Pocnala da prasuva zasto sum bil takov. Dali mozebi taa e kriva za toa i.t.n. Sto mislam deka e dobar znak i deka uste imam sansi kaj nea. A dokolku imam sigurno deka ova mi e poslednata zasto ako ne ja iskoristam tesko da ima druga Sto mislite vie za toa.Ke uspeam ili ke dobijam nedaj boze ,,Korpa''. Baram vаsе mislenje.
 

ada

Модератор! ок?
Член од
21 август 2006
Мислења
5.706
Поени од реакции
566
Tokmu i toa go pravam veke dve nedeli i da vi kazam recesi uspeva. Pocnuva da titka porano toa bese nevozmozno. Pocnala da prasuva zasto sum bil takov. Dali mozebi taa e kriva za toa i.t.n. Sto mislam deka e dobar znak i deka uste imam sansi kaj nea. A dokolku imam sigurno deka ova mi e poslednata zasto ako ne ja iskoristam tesko da ima druga Sto mislite vie za toa.Ke uspeam ili ke dobijam nedaj boze ,,Korpa''. Барам васе мислење
Ок, не претерувај ни со незаинтересираност за да не добие па претстава дека ич не ти чуе за неа. И штом почнала да покажува иницијатива, не чекај веќе него напрај го првиот чекор.
А дали ќе добиеш корпа(може и со големо К):icon_razz, тоа никој не може да го знае. Може само да те храбрат и тешат, али ништо не е сигурно дур не чуеш одговор од неа лично. Затоа, не се оставај у неизвесност него прашај ја. Па, и да одбие, живи били:toe:
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Aj i jas da se pozalam malku na ovaa tema... vaka e situacijata kaj mene... nemozam da si najdam zenska predizvik... so ke mi go odzeme vnimanieto... u poslednive 9 meseci smeniv 8 zenski i uste sum osamen... i se nerviram , so e problemot... sekoja vtora zenska gleda interes, korist ili pari... so e problemot so zenite u posledno vreme ... koga ke obrnes vnimanie , da bide interesno ... i za tebe i za nea, misli za zena ja sakas... a tolku li nemaat mal mozok deka mozebi covek e dinamicen i saka da zivee zivot... nekni mi se sluci so edno devojce, bevme na PainBall pa na kafe, sakav da ja zapoznaam, podobro, taa ne prestana da me prasuva kolkava plata zemam... a pa koga i kazav deka planiram u Germanija da idam, da ucam i rabotam... taa vednas postavi eden nevidliv dzid megu nas... ko bozem ja utre zaminuvam... zenski dajte komentari kade e problemot ... vo vas ili jas sum premnogu otvoren i ambiciozen...
ke vi dam poveke info, koga izlezam so devojce obicno praam nesto ne voobicaeno, ja vodam na bowling, paintball ko so kazav, tenis, odbojka na pesok, grcki , arapski ili kineski restorant, ideme sekoj den vo razlicen lokal... za da ne e dosadno.. i koga ke posvetis vnimanie odma mislat letnat deka sum po niv... i odma se pokazat vo pravo svetlo ...
I ISKRENO STO E PROBLEMOT SO DEVOJCINJATA DENES, ZNAETE LI STO SAKATE ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom