Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
ова не е проблем туку сакав да ги прашам девојчињата (од понежниот пол) шо подарок се купува на девојка за заминување странство? дајте некој предлог пошто тапа сум... фала однапред.
pa mozes nekoe lance,kako spomen ili ako imate vasi sliki nekoj ubav album, nekoe mece slatko... zenski nezni raboti:)):ipkkjaghgs
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
ова не е проблем туку сакав да ги прашам девојчињата (од понежниот пол) шо подарок се купува на девојка за заминување странство? дајте некој предлог пошто тапа сум... фала однапред.
Најдобра идеја е да купиш некој убав албум и да ставиш во него се што ве потсетува на ваши заеднички мигови.Не само слики,тку и да речеме карти од концерт,кесичките од сеќерчињата од омилениот кафич,оние пластичнине лажички на пример.Не знам колку чувате такви ситници...Ама ако немаш такви,можеш да ставиш слики и за секоја слика да напишеш по нешто(каде е сликана,кога(од прилика),што сте правеле...
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Најдобра идеја е да купиш некој убав албум и да ставиш во него се што ве потсетува на ваши заеднички мигови.Не само слики,тку и да речеме карти од концерт,кесичките од сеќерчињата од омилениот кафич,оние пластичнине лажички на пример.Не знам колку чувате такви ситници...Ама ако немаш такви,можеш да ставиш слики и за секоја слика да напишеш по нешто(каде е сликана,кога(од прилика),што сте правеле...
Idejata ti e super, ama ko so preceniv, tesko deka momceto sobiralo takvi raboti :)) ... za da napravi spomenar ...
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Idejata ti e super, ama ko so preceniv, tesko deka momceto sobiralo takvi raboti :)) ... za da napravi spomenar ...
Малку да те поправам..... тешко дека било кое момче собира такви работи за да направи споменар.... како и да е мислам доволни се слики за да се направи албум, споменар како и да го викате.

П.С. мислам дека собирање на цевки, лајчина, стапчина, целофани итн итн не е никакво мерило за љубов туку напротив опседнатост од личноста која наводно ја сакаме.:toe:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ова не е проблем туку сакав да ги прашам девојчињата (од понежниот пол) шо подарок се купува на девојка за заминување странство? дајте некој предлог пошто тапа сум... фала однапред.
Мој совет, и без заебанција е да и купиш пакетче кондоми. И да и речеш (без разлика дали ти е девојка или не), еве мацо, (ако ти е девојка) се надевам ќе ја вратиш кутијава цела, ама ако не ја вратиш, не е страшно, поарно да имаш сејф секс, отколку со сифилис да се вратиш. Ако не ти е девојка, кажи и добро да се забавува, секоаш ќе мисли добро за тебе. Знаеш и девојките имаат секс, ако викаат не. :)
Поред тоа, паметно е и нешто сериозно да земеш :) каде неможам да ти помогнам :pos:
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Мој совет, и без заебанција е да и купиш пакетче кондоми. И да и речеш (без разлика дали ти е девојка или не), еве мацо, (ако ти е девојка) се надевам ќе ја вратиш кутијава цела, ама ако не ја вратиш, не е страшно, поарно да имаш сејф секс, отколку со сифилис да се вратиш. Ако не ти е девојка, кажи и добро да се забавува, секоаш ќе мисли добро за тебе. Знаеш и девојките имаат секс, ако викаат не. :)
Поред тоа, паметно е и нешто сериозно да земеш :) каде неможам да ти помогнам :pos:
голем шегаџија си... и твојте сигурно користеле кондоми, ама си излегол ти(на шега):)))
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Малку да те поправам..... тешко дека било кое момче собира такви работи за да направи споменар.... како и да е мислам доволни се слики за да се направи албум, споменар како и да го викате.

П.С. мислам дека собирање на цевки, лајчина, стапчина, целофани итн итн не е никакво мерило за љубов туку напротив опседнатост од личноста која наводно ја сакаме.:toe:
pa do nekade si vo pravo deke nie nemame takva navika , da napravime nesto takvo... no koga bi sakal da napravis iznenaduvanje, mislam deka takva ideja e izvodliva i ne e losa... da ti pokaze nekoj deka go cenel sekoj moment so tebe...
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
голем шегаџија си... и твојте сигурно користеле кондоми, ама си излегол ти(на шега):)))
Хахаха, :pos: Ама си неблагодарен, што убав совет ти дадов... шо да ти праам, не ми се лути мене ако девојка ти` ти раскине додека е таму... :eek:jea:
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
pa do nekade si vo pravo deke nie nemame takva navika , da napravime nesto takvo... no koga bi sakal da napravis iznenaduvanje, mislam deka takva ideja e izvodliva i ne e losa... da ti pokaze nekoj deka go cenel sekoj moment so tebe...
Исто така со тоа може да покаже како што претходно напишав, дека сме опседнати со личноста ама сепак за секој различно секој размилува и сфаќа различно само треба добро да ја познаваме личноста:smir:
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
ова не е проблем туку сакав да ги прашам девојчињата (од понежниот пол) шо подарок се купува на девојка за заминување странство? дајте некој предлог пошто тапа сум... фала однапред.
Идејата на Виктор за кондомите и не е така лоша, напротив, баш е штосна. Ама зависи и кое е девојчево, можеби ќе се навреди, наместо да го земе тоа како шала. Затоа треба да кажеш колку ти е мила во срцето, дали ти е девојка или ти е другарка, колку сте блиски, колку е и самата откачена, ќе оди на Северен пол или на Куба, ќе се гледате во иднина пак или ова е фајнл фервејл....кажи малку повеќе детаљи.

Јас велам, купи и' кавал. :)
Ем е уникатно, ем со музика ќе убива меланхолија, ем на тебе ќе ја потсеќа. Ама пак, тоа мене би ми се допаднало, а секоја девојка е своја приказна, нели?

Јас на времето кога се селев за накај Гризли мечките, од другаЧките ми најлични добив на поклон стомна за вода и тоа ми беше најдрагиот поклон од сите други, каде можеше да се најде рамки за слики, албуми, ланчиња и привезоци (а сите знаат дека не носам накит) и некои свадбарски поклони, да не набројувам. И од сите нив...
...Стамена ги зеде стомните, стомните,
отиде на чешма шарена, шарена.
....и премрзна на студов овде, коските мразулци и' се сторија. :pos:
Ама барем жедна не остана. :):)

Гледај да најдеш нешто мало, симпатично и уникатно. Биди оригинален. Јас ќе пробам да ти дадам уште некоја идеја, ама пиши малку повеќе за девојкава, што сака, што нејќе, интереси, кај тргнала, на колку време и сл.
Такој. :)
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Малку да те поправам..... тешко дека било кое момче собира такви работи за да направи споменар.... како и да е мислам доволни се слики за да се направи албум, споменар како и да го викате.

П.С. мислам дека собирање на цевки, лајчина, стапчина, целофани итн итн не е никакво мерило за љубов туку напротив опседнатост од личноста која наводно ја сакаме.:toe:
Добро...рече некој дека се мерило за љубов?!:uvo:
И...опседнатост...:raz:...добро,ај,нека ти биде...
Реков дека ако не чува такви работи(а напишав "Не верувам дека чувате такви ситници"),што ми беше прилично јасно и на почеток,дека може и само заеднички фотографии и до секоја фотографија да запише каде било тоа,што,како итн.
И поентата би била да и подари нешто што би ја потсетило на убави мигови и ќе направи да не се чувствува "осамено" кога ќе го види.Било каков предмет(мече.ланче.привезок...) би ја потсетувал на личноста што и го дала тоа кога таа си заминувала,а мојата идеја беше да и даде нешто што кога ќе го види ќе ја потсетува на убави моменти...
Ваљда ми ја сфати поентата...
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Вака сеа... Девојката моја е скоро полнолетна, уште некој месец и ке биде полнолетна поточно... Ама си има проблеми со нејзините дома. Неа и треба повеќе слобода, сакаме да поминуваме повеќе време заедно, меѓутоа со статусот со кој го има дома, тоа е скоро невозможно, осфен ако против волјата на нејзините таа се задржи повеќе отколку и е дозволено. Дали е добра идеја, откако ќе ги наполни 18 години, да ја поканам да живееме заедно?? Важен фактор е дека сум независен, односно не зависам од никого, посебно не од моите, ќе живеам сам за еден месец.
Ми треба совет, ако не нешто друго, како да се надмине оваа ситуација.
Благодариме од напред :D:D:D
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
Добро...рече некој дека се мерило за љубов?!:uvo:
И...опседнатост...:raz:...добро,ај,нека ти биде...
Реков дека ако не чува такви работи(а напишав "Не верувам дека чувате такви ситници"),што ми беше прилично јасно и на почеток,дека може и само заеднички фотографии и до секоја фотографија да запише каде било тоа,што,како итн.
И поентата би била да и подари нешто што би ја потсетило на убави мигови и ќе направи да не се чувствува "осамено" кога ќе го види.Било каков предмет(мече.ланче.привезок...) би ја потсетувал на личноста што и го дала тоа кога таа си заминувала,а мојата идеја беше да и даде нешто што кога ќе го види ќе ја потсетува на убави моменти...
Ваљда ми ја сфати поентата...
Секако дека ја сфатив сфаќам потполно не сакав да те навредам нити пак било кој друг сакав да се надоврзам ако е тоа оној збор кој го ,,бараме,, :smir:
Секако дека барем едно мало потсетување на некои работи со некои предмети или било како би ни значело, само јас друго кажував:smir:
сори иф ај мејд а мистејк, а биг уан
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Вака сеа... Девојката моја е скоро полнолетна, уште некој месец и ке биде полнолетна поточно... Ама си има проблеми со нејзините дома. Неа и треба повеќе слобода, сакаме да поминуваме повеќе време заедно, меѓутоа со статусот со кој го има дома, тоа е скоро невозможно, осфен ако против волјата на нејзините таа се задржи повеќе отколку и е дозволено. Дали е добра идеја, откако ќе ги наполни 18 години, да ја поканам да живееме заедно?? Важен фактор е дека сум независен, односно не зависам од никого, посебно не од моите, ќе живеам сам за еден месец.
Ми треба совет, ако не нешто друго, како да се надмине оваа ситуација.
Благодариме од напред :D:D:D
Колку време идете?
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Вака сеа... Девојката моја е скоро полнолетна, уште некој месец и ке биде полнолетна поточно... Ама си има проблеми со нејзините дома. Неа и треба повеќе слобода, сакаме да поминуваме повеќе време заедно, меѓутоа со статусот со кој го има дома, тоа е скоро невозможно, осфен ако против волјата на нејзините таа се задржи повеќе отколку и е дозволено. Дали е добра идеја, откако ќе ги наполни 18 години, да ја поканам да живееме заедно?? Важен фактор е дека сум независен, односно не зависам од никого, посебно не од моите, ќе живеам сам за еден месец.
Ми треба совет, ако не нешто друго, како да се надмине оваа ситуација.
Благодариме од напред :D:D:D
Нека разговара со нејзините и нека им објасни дека не е мала за толку да се однесуваат заштитнички спрема неа.
Идејата да ја викнеш кај тебе и таа всушност да "избега" од дома не е добра,помисли какво мислење би имале после нејзините за тебе...Иако тогаш е полнолетна и според законот,нели,само е одговорна за своите постапки,но сепак...размисли:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom