Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Член од
14 април 2007
Мислења
793
Поени од реакции
6
dj_exit напиша:
vaka sega da ve zapoznam so mojava rabota
odev do edno devojce skoro 7 meseci se bese super ama se toa otide koga doznav deka taa nemala nikakvi custva sprema mene tuka smo sum i se dopagal i navistina me povredi tipkata sega otkako mu raskinav saka da se smiri so mene ama rabotata e so ima uste edno devojce so nea trebase da se fatam pred da se fatam so prvata i mi bea na raspolaganje ama bidejki ja sakav taa prvata odev so nea a ovaa vtora se fati so eden drug i go zasaka e sega mene navistina mi se svigaa taa vtorata samo rabotata e so nejzi i e potrebno vreme bidejki samo so raskina so bisiot i saka da se zblizime povce ve molam za pomos do site forumgii i poiskusni dali da se smiram so prvata ili da ja pocekam vtorata :cry:
pa prvo vidi tebe koja stvarno ti se sviga,:)
a inace ni pisa deka prvata ne te sakala,a vtorata raskinala so bivsiot taka da jas mislam deka vtorava pocekaj si ja zosto ako do sea ne te sakala prvata sea nema ni da te zasaka( no ima i isklucoci:))

Premnogu go sakam so nego sum veke nekolku meseci, no postojano mi e strav deka mozebi ke mi raskine, mislam deka me laze, deka se muva so drugi, ljubomorna sum i mi e mn tesko, iako toj ne go napravil toa nikogas. Non stop sum okupirana so pesimizam i mislam deka nema vaka nigde da stignam. Mislev ova ke pomine ,ama veke mi prerasna vo golem problem

pa vo site vrski ima strav deka on e so druga,te laze... ako ti mislis deka stvarno ne bi mozel da napravi takvo nesto,togas prekini so toj pesimizam, misli si na nesto pozitivno zosto ako deckoti go primeti toa stvarno ke mu zdosadis i ke go izgubis.Maskite ne sakaat da bidat premnogu kontrolirani i isprasuvani.. sto znam bar taka mislam:uopliuyt :back:
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
9
Поени од реакции
0
Luge pomagajte. Mnogu mi se svigja edno devojce. Porano celo vreme taa trcase po mene. Se pravese samo da bideme zaedno, A jas ne i obrnuvav vnimanie, no sega neznam sto mi stana zasto celo vreme mislam na nea. kako sto gledam krugot se svrte i se mi se vrati neznam kako da ja osvojam zasto sega taa mene me ignorira a sepak mislam deka kaj nea uste gori nekoe zarce. Ve molam pomagajte
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Vlatce_7 напиша:
Luge pomagajte. Mnogu mi se svigja edno devojce. Porano celo vreme taa trcase po mene. Se pravese samo da bideme zaedno, A jas ne i obrnuvav vnimanie, no sega neznam sto mi stana zasto celo vreme mislam na nea. kako sto gledam krugot se svrte i se mi se vrati neznam kako da ja osvojam zasto sega taa mene me ignorira a sepak mislam deka kaj nea uste gori nekoe zarce. Ve molam pomagajte
е кругот се врти да сурово но вистинито :tapp: ...али ако е ватрена уште по тебе ке легне на брашното од два три реда добар муабет не се предавај ако нешто ти значи :helou:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Vlatce_7 напиша:
Luge pomagajte. Mnogu mi se svigja edno devojce. Porano celo vreme taa trcase po mene. Se pravese samo da bideme zaedno, A jas ne i obrnuvav vnimanie, no sega neznam sto mi stana zasto celo vreme mislam na nea. kako sto gledam krugot se svrte i se mi se vrati neznam kako da ja osvojam zasto sega taa mene me ignorira a sepak mislam deka kaj nea uste gori nekoe zarce. Ve molam pomagajte
Eee to e kako si si pravel taka ke ti pravat , i taa sega ke ti se kreva nekoe vreme demek ne ja interesiras ti . Treba da pomini nekoe vreme , pustaj mu se poke, i kazi i se iskreno kako bilo so bilo i ke bidi nesto ;)
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
dj_exit напиша:
vaka sega da ve zapoznam so mojava rabota
odev do edno devojce skoro 7 meseci se bese super ama se toa otide koga doznav deka taa nemala nikakvi custva sprema mene tuka smo sum i se dopagal i navistina me povredi tipkata sega otkako mu raskinav saka da se smiri so mene ama rabotata e so ima uste edno devojce so nea trebase da se fatam pred da se fatam so prvata i mi bea na raspolaganje ama bidejki ja sakav taa prvata odev so nea a ovaa vtora se fati so eden drug i go zasaka e sega mene navistina mi se svigaa taa vtorata samo rabotata e so nejzi i e potrebno vreme bidejki samo so raskina so bisiot i saka da se zblizime povce ve molam za pomos do site forumgii i poiskusni dali da se smiram so prvata ili da ja pocekam vtorata :cry:
прво размисли убаво што сакаш, дали ти беше убаво со девојка ти и дали пак би можел да бидеш со неа.Друго размисли која девојка повеке ти се допаѓа ако е онаа втората и мислиш дека ќе успеете во идина пробај зошто не, но пред се убаво расчисти си самиот со себе

инаку јас ти советувам да си ја пробаш среќата со втората девојка знаеш една другарка секогаш ми вели НИКОГАШ НЕ ВРАЌАЈ СЕ НА СТВАРОТО СЕКОГАШ ОДИ НА НЕШТО НОВО :salut:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
Sweat baby напиша:
Premnogu go sakam so nego sum veke nekolku meseci, no postojano mi e strav deka mozebi ke mi raskine, mislam deka me laze, deka se muva so drugi, ljubomorna sum i mi e mn tesko, iako toj ne go napravil toa nikogas. Non stop sum okupirana so pesimizam i mislam deka nema vaka nigde da stignam. Mislev ova ke pomine ,ama veke mi prerasna vo golem problem


проблемот е во твојата психа, твојот песимизам, имаш многу црни и негативни мисли, доколку до сега не сум слушнала ништо дека си изневерена не треба да си правиш филмчиња
ако продолжиш така навистина можеш да го изгубиш :uvo:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Sweat baby напиша:
Premnogu go sakam so nego sum veke nekolku meseci, no postojano mi e strav deka mozebi ke mi raskine, mislam deka me laze, deka se muva so drugi, ljubomorna sum i mi e mn tesko, iako toj ne go napravil toa nikogas. Non stop sum okupirana so pesimizam i mislam deka nema vaka nigde da stignam. Mislev ova ke pomine ,ama veke mi prerasna vo golem problem
Па треба да седниш и здраво да си размислиш. А инаку ова треба и него да му го кажиш. Нели треба да постои искреност помеѓу двајца?:smir:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Sweat baby напиша:
Premnogu go sakam so nego sum veke nekolku meseci, no postojano mi e strav deka mozebi ke mi raskine, mislam deka me laze, deka se muva so drugi, ljubomorna sum i mi e mn tesko, iako toj ne go napravil toa nikogas. Non stop sum okupirana so pesimizam i mislam deka nema vaka nigde da stignam. Mislev ova ke pomine ,ama veke mi prerasna vo golem problem
А што ако навистина ти раскине, а? Дај те молам прибери се малку. Сега сте заедно и тоа е најважно, а кога (т.е. доколку) се разделите тогаш ќе дојдеш овде да бараш утеха, договорено? :smir:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Vlatce_7 напиша:
Luge pomagajte. Mnogu mi se svigja edno devojce. Porano celo vreme taa trcase po mene. Se pravese samo da bideme zaedno, A jas ne i obrnuvav vnimanie, no sega neznam sto mi stana zasto celo vreme mislam na nea. kako sto gledam krugot se svrte i se mi se vrati neznam kako da ja osvojam zasto sega taa mene me ignorira a sepak mislam deka kaj nea uste gori nekoe zarce. Ve molam pomagajte
Те игнорира, а мислиш дека сеуште гори кај неа некое жарче ... како тоа? Образложи за да помогнеме ... не ми е јасно тоа.

Sweat baby напиша:
Premnogu go sakam so nego sum veke nekolku meseci, no postojano mi e strav deka mozebi ke mi raskine, mislam deka me laze, deka se muva so drugi, ljubomorna sum i mi e mn tesko, iako toj ne go napravil toa nikogas. Non stop sum okupirana so pesimizam i mislam deka nema vaka nigde da stignam. Mislev ova ke pomine ,ama veke mi prerasna vo golem problem
Треба да поработиш малку на својата самодоверба. Промени се некако ... почни да се средуваш повеќе барем физички, со што ќе добиеш поголемо внимание и комплименти од негова страна, па со тек на време, ќе почнеш да се враќаш во нормала. Откако ќе започне тоа, ни психичкиот дел нема да заостане ...
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Sweat baby напиша:
Premnogu go sakam so nego sum veke nekolku meseci, no postojano mi e strav deka mozebi ke mi raskine, mislam deka me laze, deka se muva so drugi, ljubomorna sum i mi e mn tesko, iako toj ne go napravil toa nikogas. Non stop sum okupirana so pesimizam i mislam deka nema vaka nigde da stignam. Mislev ova ke pomine ,ama veke mi prerasna vo golem problem
Арна си со паметот? Како може да те тера нешто да мислиш на тоа? Се разбира дека во секоја врска постои сомнеж али пак ова твоето е претерано ако дечкото е со тебе неколку месеци тогаш значи дека те сака,пошто ниедно машко не е толку време со некоја а притоа да не осеќа нешто за неа.

Ако си толку окупирана со тоа дека те лаже и дека се мува со други тогаш поубаво оставиго пошто ко што гледам само на себе си правиш лошо,не на него! А боље седни размисли и ќе видиш дека само си се лажела дека те мувал,дека те лажел(дај боже да не грешам).:smir:
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Sweat baby напиша:
Ne e problemot vo fizickiot izgled. Naprotiv (ne sakam da pisuvam za ova da ne ispadne deka se falam) super izgledam i vopsto ne sum da reces nekoja zabegana koja so pravo nema samodoverba. Problemot e vo psihata i uste poveke vo ljubomorata koja mnogu tesko se sovladuva.Taa e posilna od se
Епа според ова што го пишуваш СИ забегана. Девојко, очигледно ништо не ти фали, имаш дечко што те сака...да ти беше се у ред ќе беше на седмо небо наместо да покажуваш параноја на форум. Среди си ги мислите и размисли дали го сакаш типот до тебе или не. Зошто ретко кој трпи такви љубоморни типки.
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Sweat baby напиша:
Ne e problemot vo fizickiot izgled. Naprotiv (ne sakam da pisuvam za ova da ne ispadne deka se falam) super izgledam i vopsto ne sum da reces nekoja zabegana koja so pravo nema samodoverba. Problemot e vo psihata i uste poveke vo ljubomorata koja mnogu tesko se sovladuva.Taa e posilna od se

Toгаш ти не го сакаш ти сакаш да го поседуваш.Така ми доаѓа да мислам.Ако сакаш некого нема да му бидеш љубоморен туку напротив ќе му веруваш.:toe:
 

a n g e l c e

^ Poison Girl ^
Член од
25 јануари 2007
Мислења
1.202
Поени од реакции
5
да се согласувам со скулгрл.Знаеш колку девојки сакаат да се на твое место да уживаат во лубовта и во врската со дечкото што го сакаат, а не да зборуваат разни глупости :helou:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Sweat baby напиша:
Thanks mn mi pomognavte so toa GLUPOSTI. kako i da e,veke imam razmisluvano za toa i nekako se kontroliram iako e tesko.Ispagja kako da sum stavila maska na mojata licnost.Ali manite treba da se prikrivaat,neli?

Ако го сакаш би требало да му ја кажеш секоја своја мана.

п.с
Мислам дека тоа го заслужува нели?:smir:
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Sweat baby напиша:
Epa ja znae taa mana (ljubomorata) i mnogu mu smeta sto ne mu veruvam.Zatoa i ke go izgubev,ne mu davav da dise i bev po malku napadna,ama otkako vidov deka mozam da go izgubam,sednav,razmisliv i sea krijam (koga uspevam)
Види сеа вака тоа е премногу од твоја страна толку да му досадуваш со љубомората.Ама ипак мала заинтересираност од твоја страна може да биде многу покористна од љубомората а нему тоа ќе му се допадне кога ќе се интересираш за него отколку да ја покажуваш својата љубомора.Значи со интересирање кон него има да си прикрие и да се одлечиш од толкавата љубомора,што дечкоти тоа воопшто нема да му смета.
Пошто има правило: "мажот повеќе го привлекува девојка која се интересира за него,отколку девојка која му е љубоморна а која има долги и убави нозе".:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom