Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
asfalt напиша:
не е нешто проблем ова ама сакам да прашам, со девојката одием 2 месеци и сеа на почеток, мора да замине странство месец и пол, може не е многу ама, мене ми излгеда многу... дали сте биле во иста ситуација? тешко е? ај пишете...
Тешко е. :nesum:Али сепак зависи од тоа каква ви е врската, колку време поминувате заедно и се тоа. Али мислам дека нема да ти биде многу тешко, помири се дека нема да биде до тебе месец ипол, и чекај:smir:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Асфалт, имаш месец и пол да шврљаш наоколу. Не губи време :) Бидејќи сеуште не си женет за неа, работи на зацврстување на вашата врска. Погледни наоколу, и види дали нешто друго ќе ти се допадне. Доколку не ти се допадне, напиј се нешто и погледни пак...

...Кога ќе ти се врати девојчето, ќе бидеш посигурен во своите чувства- доколку не начекаш некоја згодна прилика; и посвеж и желен за потврда на твојата љубов кон неа, поради грижата на совест која ќе ја носиш, бидејќи нели, ќе шрвљаш наоколу:)

Другите варијанти се аскетски живот во планина или пустина, себеказнување со 45 камшици секој ден, за секој еден ден кој таа ќе го помине раздвоена од тебе или кастрација.

Затоа, предлагам...како шо би рекол Ванчо Таковски - "да ти мрда газето". За во иднина да не и бидеш толку напорен и да ја натераш да замине на месец и пол од тебе, за да искулира :)

Секое добро друже.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
не знам до кај ме носиш со муабетов, ама ако сакав да ”шврљам” наоколу, како шо љубиш да го викаш, немаше да се фаќам... така да барав некој поискусен во таа област, поконкретно, разделени месец и пол...
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
asfalt напиша:
не знам до кај ме носиш со муабетов, ама ако сакав да ”шврљам” наоколу, како шо љубиш да го викаш, немаше да се фаќам... така да барав некој поискусен во таа област, поконкретно, разделени месец и пол...
Борче бе , 6 недели летно време , плажа , забава и не е толку долго.
Ке ти поминат башка не си ја чукај глата бе уште од сега , уште Ресен е како што знам.
Се ке биди ок , гледај да се забавубаш пред факс и Ск, да го памтиш летото.
Ти ветвам ке те опијам една вечер Претор , да ти поминат 3 дена во спиење .
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
asfalt напиша:
не знам до кај ме носиш со муабетов, ама ако сакав да ”шврљам” наоколу, како шо љубиш да го викаш, немаше да се фаќам... така да барав некој поискусен во таа област, поконкретно, разделени месец и пол...
Ne si prviot ni posledniot vo takva situacija, ako veruvas vo vasata ljubov i ako ona veruva, togas cekaj ja da se vrati. Kako da ti pomine vremeto, pa ima mnogu raboti da si go ispolnis vremeto, hobi i slicno. Zainteresiraj se za nesto i taka ke ti pomine vremeto, pa i mesec ipol ne se mnogu vreme ke ti letnat denovite. A ako ti se dopadne nekoja vo meguvreme, zasto da ne, luge sme:) e toa znaci deka ne ja sakas tolku mnogu. Periodot ke vi bide test da vidite kolku se sakate. A od kaj znaes deka ona tamu nema da bide so drug?
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ragazza напиша:
Борче бе , 6 недели летно време , плажа , забава и не е толку долго.
Ке ти поминат башка не си ја чукај глата бе уште од сега , уште Ресен е како што знам.
Се ке биди ок , гледај да се забавубаш пред факс и Ск, да го памтиш летото.
Ти ветвам ке те опијам една вечер Претор , да ти поминат 3 дена во спиење .
хихих, договорено... :) те чекам...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
asfalt напиша:
..,така да барав некој поискусен во таа област, поконкретно, разделени месец и пол...
Катаклизма. Крај на светот :)
Serpico напиша:
...Погледни наоколу, и види дали нешто друго ќе ти се допадне. Доколку не ти се допадне, напиј се нешто и погледни пак...
ragazza напиша:
Борче бе , 6 недели летно време , плажа , забава и не е толку долго. .. Ти ветвам ке те опијам една вечер Претор...
Гледаш ли на кај те водам?:)

Ајде, да те оставам на поискусните. No hard feelings.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
Serpico напиша:
Катаклизма. Крај на светот :)



Гледаш ли на кај те водам?:)

Ајде, да те оставам на поискусните. No hard feelings.
ааа, епа погрешно разбрав... само уште мирисам некоја иронија во текстов твој...:)))
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас две работи не разбирам кај другите луѓе.
Првата е како можат да се муваат со други кога се со некоја.
Втората е како можат да не го прават тоа.

Работата и она кое е важно е зошто не си правите како што чувствувате за правилно, туку барате совети од други луѓе кои се субјективни.
Живејте го животот на начин кој ви се допаѓа и кој ви е близок.
Друже асвалт на твоја возраст јас имав девојка охриѓанка, бевме заедно неколку месеци и после требаше да одам низ Европа 2 месеца на одмор.
Ми беше убаво се шетав ич ни на крај на памет не ми дојде да изневерувам.
Али тоа беше тоа кое ми беше во тој момент.
Сега пак додека сум со некоја, како демек формално, се гледам со други, не пропуштам прилика најчесто. Секоја девојка, секое време е различно.
 

^Cutie^

*Charming Princess*
Член од
22 март 2007
Мислења
869
Поени од реакции
1
CuCeNcE напиша:
Е добро де разбираме среќна си ти зашто помислил на тебе, ти се јавил, ти посветил песна а ти не си го очекувала тоа зашто си мислела дека те гледа само како другарка али после ова сега ти незнаеш што да мислиш, си помислуваш дека и он има скриени чувства кон тебе...и ок е се тоа али не го гледам тука проблемот и што совет треба да ти се даде....
Епа сношти да ти кажам не бев во најтрезна состојба додека пишував тука..Па да ти кажам не знаев дали ми треба совет или не..Ама сега уште не знам шо да мислам, ама ајде ќе се среди некак...Нема веза :):) :smir::smir:
 

Narkos

...::enter my mind::...
Член од
12 април 2007
Мислења
677
Поени од реакции
5
SCORPIO__20 напиша:
на крај краева сите ке сфатиме дека ти си еден ..мачо мен.. кул типац или малски е*ач па тука ги рекламираш својте фантастични методи за заведување девојки како лудуваат по тебе..одзимање на невиниости и ред. др. работи што ги прочитав уназад 2-3 страни...

Случајно да не се раѓа новиот дон жуан или можеби казанова..
Фурај си го животот уште си млад за многу работи...уште фурни леб те чекаат...
Али да знаеш како што некоја ке сече вени можеби за тебе..
ке дојде денот кога и ти во еден момент ке посакаш да сечеш вени за некоја...

А сеа кулирај во годините што ти следуваат:vozbud:
greska si.jas sakav samo da kazam deka NE SUM SE ZALJUBIL vo zenska pogolema od mene posle sex,a toa e retko,zaso da gleas masko so ima pogolema zenska e prav cirkus,on trca po nea ko lud,taa samo komanda
a toa ti so vikas macho man ne e tocno zs so mora jas pred vas da se falam,luge so nikogas ni sum sretnal ni sum videl,a i ne ni veruvam deka ke gi vidam.pisav so cel da mi pomognete,da mi daete sovet,a zs da se reklamiram???da ne me znae nekoj od forumov pa da vika ej onoj napravil ona ili ova.
abe ajde
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
По еј луге никако не ми оди , на една сакам да и се пуштам по втор пат , една другарка нејзина ми рече да пробам пак можи ќе биди нешто, ама шо знам некако многу ладно се однесува девојката спрема мене, еднаш ја викнав да излезиме и неколку часа пред да излезиме ми откажа. Незнам шо да прам ај малку помош
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
FLiX напиша:
По еј луге никако не ми оди , на една сакам да и се пуштам по втор пат , една другарка нејзина ми рече да пробам пак можи ќе биди нешто, ама шо знам некако многу ладно се однесува девојката спрема мене, еднаш ја викнав да излезиме и неколку часа пред да излезиме ми откажа. Незнам шо да прам ај малку помош

Да бидиш сигурен дека има нешто што другарка нејзина ти рекла да пробаш пак,сигурно ја познава добро и знај дали би имал шанса или не..на крај краева другарки се белким добро ја познава неа и нејзиниот карактер.Пробај си ја уште еднаш среката,ако не откачи ја,освен ако не ја сакаш вистински.Или кажи ми која е ако ја знам ке средиме :helou:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
MoNa` напиша:
Да бидиш сигурен дека има нешто што другарка нејзина ти рекла да пробаш пак,сигурно ја познава добро и знај дали би имал шанса или не..на крај краева другарки се белким добро ја познава неа и нејзиниот карактер.Пробај си ја уште еднаш среката,ако не откачи ја,освен ако не ја сакаш вистински.Или кажи ми која е ако ја знам ке средиме :helou:
aj ke probam mona da vidam to so velis :) pa ke vidime so ke bidi :)

Almighty Nane напиша:
stom taka ti vika drugarka i ,ptobaj.A devojceto ako se pravi malce ladno, moze saka da bide malce vazna:)):yrtryryryryr

tnx na sovetot ke ve poslusam ;)
 

**The Beauty**

and the beast
Член од
4 февруари 2007
Мислења
552
Поени од реакции
11
FLiX напиша:
По еј луге никако не ми оди , на една сакам да и се пуштам по втор пат , една другарка нејзина ми рече да пробам пак можи ќе биди нешто, ама шо знам некако многу ладно се однесува девојката спрема мене, еднаш ја викнав да излезиме и неколку часа пред да излезиме ми откажа. Незнам шо да прам ај малку помош
Сеа на тебе да ти кажам...
И ја мислам да пробаш уште еднаш... А за тоа дека ти откажала, сигурно имала добра причина, не верувам дека би те откачила туку така неколку саати пред да излезете:smir:
Пробај уште еднаш, а ако те одбие, смени понашање, на крај краева нека се потруди и она околу тебе малку.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom