Љубовни проблеми? Потребен ти е совет? Обрати се тука!

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
Нова сум на страната па ќе ве замолам за совет, имам долга врска од 11 години, го изневерив дечко ми со едно момче со кое долго време разменувавме погледи, го сакам дечко ми најмногу на свет ама се случи што се случи го изневерив само со бацување со ништо друго, ама ме гризе совеста, долга врска доаѓаат периоди на монотонија, караници и сл, што беше пресудното тоа да се случи не знам затоа ве молам за совет, би благодарам
Пресудното било - ти дошло преку *ЦЕНЗУРА* од караници и си посакала некој што те посакува чисто, без да има на ум каква било компликација или кавга и си посакала да го доживееш повторно адреналинот и пеперутките во стомакот од чистата физичка привлечност. Од дечко ти не си го добивала тоа, па си се снашла од друг. Фактот што имало само бацување, а не и секс, кажува дека или имаш голема самоконтрола или многу го сакаш дечко ти и не сакаш да го изневериш до толку. Според мене, сепак имаш доволно морал за дури и бацувањето да ти претставува грижа на совест.

Кажи му на дечко ти дека сакаш да ги почувствуваш пак тие пеперутки и дека сакаш пак да бидеш љубена, сакана и обожувана како што еден маж може да сака една жена. Кажи му на дечко ти дека тоа многу ти значи и дека половина од кавгите (ако не и повеќе) биле поради тоа што не си била емотивно задоволена од негова страна, т.е. не им посветувал доволно внимание на твоите потреби да бидеш сакана. Ако се буни, се кара или се прави дека не сфаќа („Јас правам сè за тебе“, „Те носам ваму-таму“, „Ти купувам ова-она“ - стандардни материјалистички финти), дојди до него и гушни го, со љубов и со емоции, по можност малку подого (5-6 секунди или повеќе). Ако дури и тогаш не сфати за што станува збор, веќе ќе може да размислуваш да се разделите; 11 години е повеќе од доволно за да сфати кои се твоите потреби и да знае да ги задоволи и нема изговор дека не разбира или што и да е.



Поздрав и со лесно.
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
86
Поени од реакции
8
Колку години си и за што те заебаваат-некоја глупост си направил или те сметаат за нефраер....дали си комуникативен.

Вака ќе направиш-ќе ги игнорираш-дури и да ти се другари кога ќе ти се обраќаат со почит тогаш ќе возвраќаш а ако те зафркава прави се на удрен не си чул нит разбрал-ако е електронски тргни го од листата еден ден после пак дај му шанса-ова е чиста психологија ТИ ИМ ДАВАШ ПОВОД ДА ТЕ ЗАФРКАВААТ со тоа што обрнуваш внимание-батали ги, не се замарај-биди насмеан,зборувај на различни теми со школски/колешки и без ексцеси а на тимот кој те зафркава игнорирај го бидејќи не тоа што те навредуваат туку тоа што успеваат да те навредат(комплексираат) им е смешно-стоки се,не ги жали и игнорирај ги.
Imam 16 godini i sho i da napraam diri i da ne napraam nesho pak produzuvaat se obiduvam da sum ama sum mn povlezen u sebe neam neso mn samovodevrba i sramezliv sum
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Imam 16 godini i sho i da napraam diri i da ne napraam nesho pak produzuvaat se obiduvam da sum ama sum mn povlezen u sebe neam neso mn samovodevrba i sramezliv sum
Нема да можам да ти дадам толку добар совет како Black Guard, убеден сум во тоа, но ајде ќе се обидам.
Батали ги под итно. Такви не ти требаат. Убаво ти вика и он игнорирај ги, терај си го животот, го живееш за тебе, а не за нив. Не дека сум нешто многу постар од тебе, 2 години не прават некоја голема разлика, но и на мене ми се има ова случувано и ти кажувам од искуство. Престани да ги забележуваш, знам дека е тешко и неможеш но кога ќе размислиш ќе видиш дека така е подобро.

Повлечен во себе и немаш самодоверба. Теретана пријателе. Јас откако почнав да спортувам, самодовербата ми се крена. Пробај, немаш што да изгубиш, а верувај ми не мора во теретана да одиш, почни да спортуваш нешто, самиот по некое време ќе ја забележиш разликата. Они се идиоти, само ќе те спуштат доле и ќе ти кажат дека неможеш нешто да направиш.

А кој може да ти каже дека неможеш нешто да направиш ? Кој може воопшто на било кој од нас некој да ни каже дека не можеме нешто да направиме ?
НИКОЈ !
Така да главата горе и само напред.

Се надевам дека колку толку ќе ти помогне ова.

Поздрав.
 
Член од
16 јули 2012
Мислења
86
Поени од реакции
8
Нема да можам да ти дадам толку добар совет како Black Guard, убеден сум во тоа, но ајде ќе се обидам.
Батали ги под итно. Такви не ти требаат. Убаво ти вика и он игнорирај ги, терај си го животот, го живееш за тебе, а не за нив. Не дека сум нешто многу постар од тебе, 2 години не прават некоја голема разлика, но и на мене ми се има ова случувано и ти кажувам од искуство. Престани да ги забележуваш, знам дека е тешко и неможеш но кога ќе размислиш ќе видиш дека така е подобро.

Повлечен во себе и немаш самодоверба. Теретана пријателе. Јас откако почнав да спортувам, самодовербата ми се крена. Пробај, немаш што да изгубиш, а верувај ми не мора во теретана да одиш, почни да спортуваш нешто, самиот по некое време ќе ја забележиш разликата. Они се идиоти, само ќе те спуштат доле и ќе ти кажат дека неможеш нешто да направиш.

А кој може да ти каже дека неможеш нешто да направиш ? Кој може воопшто на било кој од нас некој да ни каже дека не можеме нешто да направиме ?
НИКОЈ !
Така да главата горе и само напред.

Се надевам дека колку толку ќе ти помогне ова.

Поздрав.
OVA MNOGU MI TREBASE FALA MNOGU I FALA NA SITE SOVETI OD SITE DRUGI
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Нова сум на страната па ќе ве замолам за совет, имам долга врска од 11 години, го изневерив дечко ми со едно момче со кое долго време разменувавме погледи, го сакам дечко ми најмногу на свет ама се случи што се случи го изневерив само со бацување со ништо друго, ама ме гризе совеста, долга врска доаѓаат периоди на монотонија, караници и сл, што беше пресудното тоа да се случи не знам затоа ве молам за совет, би благодарам
После 11 години во врска ретко кој останува верен. Вашата врска е оддамна пукната чим си заминала со друг. Наместо да се обвинуваш и да имаш грижа на совест, запомни дека тоа се случува во речиси секоја долга врска. Немаш потреба да кажуваш, ако можеш да ја поправиш врската арно, ако неможеш раскини ја.
Фаза ти е тоа дека неможеш да живееш без него и дека го сакаш најмногу на свет, зошто да го сакаше толку многу немаше да излеташ на страна. Тоа е само чувството на вина и страв да не бидеш откриена и оставена од личноста со која делиш толку години. За следниот излет нема да ти биде толку тешко :)
Мој совет дај си пауза на себе си и размисли дали вреди да го лепиш скршеното или да ја затвориш приказната од 11 години. Верувам ќе ја избереш втората опција после некое време.
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
12.136
Поени од реакции
18.135
Нова сум на страната па ќе ве замолам за совет, имам долга врска од 11 години, го изневерив дечко ми со едно момче со кое долго време разменувавме погледи, го сакам дечко ми најмногу на свет ама се случи што се случи го изневерив само со бацување со ништо друго, ама ме гризе совеста, долга врска доаѓаат периоди на монотонија, караници и сл, што беше пресудното тоа да се случи не знам затоа ве молам за совет, би благодарам
Одамна вашата врска изгледа не е истата врска.Нејсе, да не ги бараме причините, би требало да ти се познати.Да си размислиш да не случајно ти е здосадено и монотоно (после 11 години ептен логично), ама ако одговорот е да гледај да прекиниш и да не е другата страна глумец рогоња (ако толку ти е битна како шо спомна).
Ако не сакаш да ја прекиниш врската поради Х причини, ова најверојатно нема да ти е последен излет.Па ако не друго ќе ти е искуство за во бракот, па сега ти види :)

Бонус песна...http://www.youtube.com/watch?v=43jNY2udrRw&feature=player_embedded
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
OVA MNOGU MI TREBASE FALA MNOGU I FALA NA SITE SOVETI OD SITE DRUGI
Како надополна од Epics™, запиши се на бокс, кик бокс, џит кун до (или нешто слично) и за една година има сите што сега те заебаваат да се разбегаат од тебе (ќе се прават и дека никогаш не те заебавале) а плус ќе може ти да ги заебаваш ако сакаш, се врти многу бргу кругот откога ќе почнеш со борбен тренинг а теретаната секако е одлично надополнување ;) .
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
само бацување и ништо друго али сепак неверство е
--- надополнето: 7 септември 2012 во 00:27 ---
а каде ми е префрлена темата?
Точно и според мене тоа што си го направила е неверсто. Добро ти ја разбирам ситуацијата знам како е да си во доооолга врска, мојата трае веќе 6 год па има моменти на монотонија, криза, досада и не ти ја знам што, а не пак врска која трае 11. Но не ме сваќај погрешно, не го оправдувам ова што си го направила. Ај да си останала само на шмекање, ај па некако ама кој те терал да се муваш со него. Наместо тоа си требала да си помуабетиш со дечко ти, верувам дека ќе сте нашле решение, чаре како да си ја освежите врската без при тоа да внесувате некој трет.
Мој совет.....долга врска, премногу делите заедно и најверојатно дечкоти ти значи многу штом сте опстоиле 11 год, па сметам дека тоа се не треба да го отфрлиш само поради еден излет и момент на криза кој верувам нема никогаш да го повториш. Разговарај со дечко ти, кажи му дека ти фали вниманието кое ти го поклонувал на почеток на врска, дека се чувствуваш осамено понекогаш, дека чувствуваш како запаѓате во монотонија и дека секој ден ви наликува на претходниот. Разговарајте и верувам ќе најдете излез. Делот дека си имала излет на страна изостави го од муабетот и научи да живееш со тоа и секој нареден пат кога ќе сакаш да направиш пак ваква глупост сети се како се чувствуваш сега и колку те гризе совеста. Доколку признаеш и ако ти прости дечко ти врската никогаш нема да ви биде иста, може да биде полоша само подобра не.
Со лесно
 
Член од
7 септември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
не ми е јасно зошто сум банирана синоќа, ради тоа што имам дечко и што кажав дека сум го изневерила, значи срамота за форумот кој и да е позади него страшно
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
не ми е јасно зошто сум банирана синоќа, ради тоа што имам дечко и што кажав дека сум го изневерила, значи срамота за форумот кој и да е позади него страшно
Ова не е можно, а гледам и на профил кај тебе дека немаш ниту бан, ниту опомена за било што. Сигурна си дека си немала проблеми со нет?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.183
Поени од реакции
34.407
Ова не е можно, а гледам и на профил кај тебе дека немаш ниту бан, ниту опомена за било што. Сигурна си дека си немала проблеми со нет?
Игнорирај ја, има 8 јузери отворено до сега... Ова е онаа пациентката што отвараше нови теми и пцуеше:

Anka-ana
Slonkaa
Golemiot Slon
Ana-anica
Aneta-anetka

Назад на темата.
 
Член од
10 септември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
На страна заебанција сеа иам едно питајне....
Имав анален однос со девојката. Користев кондом но одкако ејакулирав , кога се тргаше, кондомот се изваде и се распрска сперма секаде.
Мислам дека дојде во контакт со незиниот полов орган ама не сум мн мн сигурен.
Ако некој знае колкави се шансите да забрмени ако спермата дојди само во контакт со вагината би сакал да знам. Сеуште размислуваме за апчина за ден потоа али имам читано и дека мн се штетни :/ Цел ден размислуваме за тоа нз шо да прам. Дали се исплати да ризикуваме да не пија апчина или не..... дајте совет :s

btw sry за спам (ако е) али ова ми изгледаше како најсоодветно место за вакво прашање.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
На страна заебанција сеа иам едно питајне....
Имав анален однос со девојката. Користев кондом но одкако ејакулирав , кога се тргаше, кондомот се изваде и се распрска сперма секаде.
Мислам дека дојде во контакт со незиниот полов орган ама не сум мн мн сигурен.
Ако некој знае колкави се шансите да забрмени ако спермата дојди само во контакт со вагината би сакал да знам. Сеуште размислуваме за апчина за ден потоа али имам читано и дека мн се штетни :/ Цел ден размислуваме за тоа нз шо да прам. Дали се исплати да ризикуваме да не пија апчина или не..... дајте совет :s

btw sry за спам (ако е) али ова ми изгледаше како најсоодветно место за вакво прашање.
Друже бременоста не може да се случи со анален секс, но бидејќи анусот и вагината се многу блиску треба да се внимава. Многу лесно спермата од анусот може да потече до вагината и лесно да влезе и да ја оплоди јајце-клетката.

Останува времето да покаже.
 
Член од
10 септември 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
знам тоа...се работи за сосема 2 различни системи али кога ми се изваде кондомот мислам дека спермата дојде во контакт со вагината. Колкави се шансите сперматозоид (сам по себе) да навлези во вагината па и да стаса до јајце клетка
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.552
Поени од реакции
1.606
знам тоа...се работи за сосема 2 различни системи али кога ми се изваде кондомот мислам дека спермата дојде во контакт со вагината. Колкави се шансите сперматозоид (сам по себе) да навлези во вагината па и да стаса до јајце клетка
Сигурно не е само 1 сперматозоид, туку мала количина. Шансата за забременување е мала, особено ако девојката не е во плодните денови. Но мала не значи и никаква.

За сега нема начин да знаете, додека не ѝ дојде на девојката времето за менструација. Тогаш ќе знаете со сигурно.


Со лесно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom