Љубовни СМС пораки

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
4-5 празни пораки и следната гласи :

,,Гледаш колку ми е празно без тебе?''

пс.препорачувам да имате гага пораки или да сте на сметка и да е први ден од месецот :pos2:
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Како и обично, секоја ноќ поминувам во кревет, пола буден и мисли со мирис на тебе, на твојата душа и кожа...Аудио халуцинации, како да ти лежам на градите и го слушам твоето срце како бие во времето. Колку само незнам да го одглумам ова, така да го прикријам, за да не дознаеш колку ме облева твоето отсуство и ме тера да се чуствувам дека сум во криза, за твоите опојни бакнежи, префинети воздишки и диви допири. Не приметуваш колку ми фалиш?

Строго ако имате free sms, иначе...

Ја најдов во Saved Msgs некогаш сум ја напишал за Некоја. :tv:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Кажи колку ја сакаш, играј си со нејзината коса, пушти ја да ти заспие во твоите раце, испеј и песна без разлика како пееш, кажи и колку е убава, кога е тажна остани со неа иако не зборувате ништо, погледни ја во очи насмеј и се, бакни ја на дождот. Кажи и дека изгледа убаво, дај и една од твоите маици да спие со неа, гледај ја во очи кога зборуваш со неа, шетај те се заедно, прости и на грешките, гледај во неа како да е единствена, остани буден со неа кога е болна, гледајте го заедно нејзиниот омилен филм, кажи и дека ти е важна, пушти ја нека ги земе сите слики од тебе што таа ги сака. Кога ќе се заљубиш во неа кажи и го тоа и кога ќе и кажеш сакај ја како никој до тогаш!

Не сум многу по романтики ама ова.....:back:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Денес е петок, сонцето грее, птиците пеат, лебот е 25 ден, просјаците просат, курвите се е**т, наркоманите кризираат, Солун е наш...
...А ти ми НЕДОСТИГАШ
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Сум изел 10 кила мачмалоо,сум го свртел целиот свет во шоља чај и направил фотка со тебе пред Таџмахал.Кога се разбудив перницата ја немаше, кај си ти вечерва кога нозеве ми се камен ладни, кого да туркам да не иде во мојава половина од креветов кој би го крцкал со тебе и само со тебе...Па и не сум така луд..ама..секогаш има ама...ццц кој сум ја да се противам дека сеуште инкогнито сум луд по тебе....:smir::smir:

Sent to Марија. Once upon this universe.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Во голема фрка сум. Ме брка полиција. Доколку те прашаат за мене те молам не отварај уста-знаат како ми мириса курот! :baeh:
а ова на кој мислеше да му го пишеш?
 
Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Ќе дојди ден кога ќе ме сфатиш, и како мене ќе патиш.
Ќе сакаш некој/а повеќе од себе, а за возврат тој/таа ќе бега од тебе
 
Член од
15 април 2009
Мислења
11
Поени од реакции
0
:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Ивана15

Почетник
Член од
19 јуни 2009
Мислења
6
Поени од реакции
0
Ве молам...ми треба итно...љубовни пораки за добра ноќ...ако може што побрзо...однапред ви благодарам:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom