Љубовни СМС пораки

  • Креатор на темата A__
  • Време на започнување

MadA@FakA

Black&White
Член од
4 август 2006
Мислења
1.046
Поени од реакции
104
(***** = Името на примателот, по можност лице од мешкиот пол)

***** избањај се, избричи се, дотерај се, ке дојдам вечер да те земам. Поздрав ...Господ :pos2::pos2::pos2:


....пораката не е љубовна, ама ја кога ја примав свалав се од смеа, па затоа ја пишувам во оваа тема
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Ke moze li da mi napisete nekoi poraki za rodenden.Fala
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.399
Поени од реакции
37
Оваа нок спијат оние кои се сакани..а будни се оние кои сакаат...затоа мирно спиј има кој да те сака... Sweet dreams :)
 

^182^

The New Girl
Член од
12 јануари 2008
Мислења
77
Поени од реакции
25
Ночас сам сањала да си коцка шечера, пошто ја волим шечер у прах морала сам те туцати цјелу ноч :D
 
Член од
20 јануари 2008
Мислења
119
Поени од реакции
6
Plovi srce po vodi, tko ti pise sad pogodi, ja ne pisem ime svoje kad, procitas znas tko je. Srce kuca, dusa dise - tko te voli, taj ti pise!
 

Filip89

Македоникус
Член од
1 март 2007
Мислења
528
Поени од реакции
4
Новогодишна СМС порака:
- Едната нога ми е Нова Година, другата ми е Божиќ. Ајде да се најдеме меѓу празниците.
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
91
Поени од реакции
3
На некој му треба среќа за да живее, на некој му треба љубов за да биде среќен, на некој надеж за да постои, а мене ми требаш само ти за да ги имам сите три.

This message was sent exclusively for the most handsome and the most beautiful. We have obviously sent it to the wrong number.We are truly sorry for the inconvenience. :smeshko:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Ако љубиш не заборавај,
Ако си заборавила ти не си љубела,
Ако си љубела па заборавила ти не си знаела како да љубиш.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
Синоќа го отворив креветот, влегов во сијалицата, ја облеков вратата и легнав на пиџамите, и се` тоа поради твојот бакнеж за добра ноќ
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
На сите цигли на светов ќе напишам те сакам и некоја ко ќе ти паднит на гла можда ќе сватиш колку ми недостигаш
 
Член од
29 септември 2007
Мислења
16
Поени од реакции
0
Пред куќата кубик дрва, сестро мила ти си ми љубов прва !!! :pipi:
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
јас сум уметник и би сакал да те изедам.
од женско на машко или обратно,па видете ако ја пратите сигурно нема да се разочарате бидејќи корпа не ви бега:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
12 мај 2008
Мислења
17
Поени од реакции
3
Shtom ke mpomislam na idealen decko,vednas pomisluvam na tebe!!Ti si negova potpolna sprotivnost:kez:

Vo nekoj drug zivot ti mi bil decko..Tokmu zatoa reinkarnacijata ne mi se dopaga :icon_lol:

Ako decko ti e dobar matematicar togas ima sansi da izleguva so dve nepoznati :cds: hohohhh
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
те сакам од тука до небото и цик-цак назад
 
D

D-M

Гостин
Ова "Штосни СМС" се ми се чита "штетни".. не знам зашто :shock: :)

Него се слагам со Acid, па преку глава ми е веќе од српски пораки.. српски преводи и се што е српско (и хрватско)

И потрудете се да ги преведете, ако немаат смисла така, тогаш баталете те ги. Се може и без нив јас мислам..

ВО ПРАВО СИ....ДРУЖЕ (JUST KIDDING) :)

ПОЗ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom