Јован Јованов

Член од
7 јануари 2009
Мислења
406
Поени од реакции
8
Немам зборој.Човеков ама ич појма нема од пеење.тежок селјак:tapp:
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
415
Поени од реакции
11
ОДВРАТЕН ми е! Сите негови песни му се во ист стил и не можам ни да ги разликувам! Воопшто не се палам на неговите песни бидејќи веќе сум ги слушнала (изведувани од други пејачи):wink:
 
Член од
29 август 2008
Мислења
152
Поени од реакции
5
Најголемата катастрофа со може да постои на музичката сцена. Статистики:

Глас (опсег, квалитет, боја): 0
Имитатор: 100%
Текстописец: За текстови е добар немам коментар, ама подобро текстописец нека си остане отколку да излегува и да се брука на музичка сцена
Песните: Скоро сите се идентични, со поминат рок некако....ко скислено млеко се и скурчени в крај ми се

Според мене, тој нека си остане текстописец и нека не се крева многу зашто абер нема од пеење
 

babydol

Copy...
Член од
15 јули 2008
Мислења
1.561
Поени од реакции
92
Кога ке ми текне каков беше кога се возевме у средно у автобус за накај школо лелелел:tapp: а сега ми се прави даса прва класа тука
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Кога ке ми текне каков беше кога се возевме у средно у автобус за накај школо лелелел:tapp: а сега ми се прави даса прва класа тука

Ај сеа и ти не се фали дека си се возела со него во автобус :Р
:pos::pos::pos:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Абе глас за пеење да да има многу ама има многу убави текстови, то морат да го признајте! Никој друк во МакЕдонијава наша нема поубави текстови од Јован и Врчак по мое!
п.с. Јован јас ретко го слушам
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Шо бе.
Осум од десет песни на радио се негови. Рака му давам.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
14 страни...сите го сакате не се филмајте дека не е така.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
мислам дека тоа што јован јованов и елвир меќич им даваа цедиња на глувите деца кажува се што треба да знаете за нив
кретени според мене:helou:
 

arhangel-f-

rock the world :)
Член од
2 декември 2008
Мислења
32
Поени од реакции
2
A jas mislam deka vie 2 ste totalni Luzeri, ne go slusate Vrcak nakoj sto tektovite mu se grom go slusate toj toni zen, na koj to textovite mu se takareceno selski!! Pffff kakvi luge imalo na ovoj svet:pos2:


Ej covece jas ne zboram za Dzej Dzej, prvo procitaj ubavo posle ke si piseme ok?:toe:
абе ни тони зен ни хрчак.. и двајцата се за никаде па лево... а кои гром текстови ги има хрчак ? оние во кои кажува колку пички ебал? само не ми е јасно со што ебе подгрбавенко еден.

NA Vrcak penite mozebi da mu se kradeni ali textovite sigurno ne mu se kradeni, aj koga ke napise nekoj kako negovite textovi neka mi javi!!!
за многу голема среќа никој не пишува текстови како неговите :pos2::pos2: ти девојце не си погледнала подалеку од него... нема ни ронка уметност во неговите дела ако можам така и да ги наречам поЗЗ
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
мислам дека тоа што јован јованов и елвир меќич им даваа цедиња на глувите деца кажува се што треба да знаете за нив
кретени според мене:helou:
Стварно ова се десило? Боже сачувај.
Ич не го сакам Јован Јованов али си се снајде човекот, ја држи пола од македонската естрада. Не велам дека песните му се добри, всушност ужасни му се. Се тоа пак тоа.
Текстовите му се добри? Хаха виц на годината. Добри текстови има Владо Јаневски, не Јован. Јован Јованов не може ни вода да му носи. Текстовите на Јован Јованов може да ги напише секој петтооделенц
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Јован Јованов, за неговите квалитети може да спориме до утре сабајле.
Од професорите на музичка академија е прозиван како најголем дибек кој го имале некогаш во своите редови.Ама му се може па се ку*чи.Тато е бизнисмен мама бизнисменка јас сум пејач, текстописец, аранжер местач на фестивали.Армин си утнал во пресметките дека 8/10 песните на радио се негови.Впрочем тој има као два три хита дека го нема Тошка да му ги мати сметките.Сега е слободен да се докажува.Па и режисер стана.
Ако Јован знае да пее, тогаш јас сум Павароти.Тој неможе да испее ни една арија ниту пак песна со поголем распон.Ако тој знае да прави музика тогаш јас сум најпознатиот композитер во светот.Ама повторно ке повторам.Му се може и нем кој да го сопре.За неговите песни допбивам впечаток дека ги прави во некој програм за музика , отвара една песна и врз основа на таа прави друга скоро идентична.Едниствена песна од него која е ок е Во право си.
Се надевам, ама искрено се надевам дека ке се најдат нови лица кои ке ги истиснат Јован Елвир и компанијата лепотани
 
Б

Бат Елохим

Гостин
како можевте за овој тема да отворите....:tapp: :uvo: :jaj: :nesvest: :tv:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom