Јован Јованов

Член од
28 јануари 2009
Мислења
49
Поени од реакции
4
GEJ GEJ samo neka si misli deka nie ne zname oti e kradena, pa od druga strana mora da krade koga ne e sposoben obicna pesna da napravi i site se sobrale demek drusvoto faci koj od koj pofaca - mala grupa pedera
 
H

Hercules

Гостин
Јован Јованов, за неговите квалитети може да спориме до утре сабајле.
Од професорите на музичка академија е прозиван како најголем дибек кој го имале некогаш во своите редови.Ама му се може па се ку*чи.Тато е бизнисмен мама бизнисменка јас сум пејач, текстописец, аранжер местач на фестивали.Армин си утнал во пресметките дека 8/10 песните на радио се негови.Впрочем тој има као два три хита дека го нема Тошка да му ги мати сметките.Сега е слободен да се докажува.Па и режисер стана.
Ако Јован знае да пее, тогаш јас сум Павароти.Тој неможе да испее ни една арија ниту пак песна со поголем распон.Ако тој знае да прави музика тогаш јас сум најпознатиот композитер во светот.Ама повторно ке повторам.Му се може и нем кој да го сопре.За неговите песни допбивам впечаток дека ги прави во некој програм за музика , отвара една песна и врз основа на таа прави друга скоро идентична.Едниствена песна од него која е ок е Во право си.
Се надевам, ама искрено се надевам дека ке се најдат нови лица кои ке ги истиснат Јован Елвир и компанијата лепотани
Браво брат одлично кажано....
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Ај што не го бива за пеење и има лош карактер туку и се пушта ептен многу на малолетнички:)
 
Член од
3 февруари 2007
Мислења
293
Поени од реакции
30
Jovan ko kompozitor go pocituvav porano. Porano praese mn pokvalitetni pesni, ali se polakomi za pari i sea gleda da pravi samo kvantitet, a ne kvalitet. I normalno ko prais mn pesni, ne moze sekogas ti da imas inspiracija, sepak muzikata e umetnost i zatoa sea mu se identicni site edna na druga. Inace na primer Angel si ti, toj delot od introto so violinite kolku e dobar, se ezis ko go slusnes, i drugi pesni so ima praeno za jaki pejaci, zvucele dobro, toj so nema nekoj glas, nema, ali ete na pr mi tekna na edna debitantka Olivera Gorgovska-Vo pogresen pravec od Makfest 2006, taa e dobra pesna od nego, i Magija kolku ja slusavme. Ali toa e, parite go menuvaat covekot, gleda deka narodot kaj nas, pogolemiot del sakaat takvi tralalajki pesni i si prai pari.
Zatoa edinsvetni kompozitori kaj nas so gi pocituvam otsekogas i so ostanale i se kvalitetni samo Dojcin (car) i Robert, neso i Mijata u posledno vreme kako kant avtor pravi nekoi interesni harmonii.
 

C R E S

Chelsea Fan!
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.515
Поени од реакции
1.266
мн мразам вакви фаци !!! неможам да ги поднесам!
 

devojka111

i'm real
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.937
Поени од реакции
148
убаво си рече Тони на Опуштено, пред некој ден за Јован и компанија- "оние од власта":pos2:,
Според мене она што ги прави одбивни ЈЈ и сите околу него (со исклучок на Врчак) е тоа што премногу ги имаааааа , и претходно напишав некаде, дека откако го нема Тоше , тие си зедоа сила да се замислуваат дека се No 1. , па имаа некои хуманирарни акции после тоа, и тоа едноставно ме сврте против нив, не дека не ги поднесувам или ги мразам, тоа се премногу тешки зборови, туку едноставно јас, а верувам дека и повеќето од вас- се задушија од нивното присуство по тв, а да не зборуваме за кафичите посебно во лето и посебно во охрид, секој Божји ден ги имаше:tapp:!!!
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Цела тема...и тоа доста успешна.
Жените се виновни за појавите како џеј џеј и поради тоа што не сме во ЕУ...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.639
Поени од реакции
10.926
Џабе го хејтате...он си млати пари со другар му, монголчето Елвир :icon_lol:
 

rossoner stefan

Модератор
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.770
Поени од реакции
192
Еве што најдов на еден блог:Искрено по читањето незнаев дали да се смеам или пак да плачам.
Јован Јованов ги пишува говорите на Ѓорѓе Иванов

Гледав пред некој ден емисија на една национална телевизија, во која гостин беше the one and only Јован Јованов. Не знам кој ѓавол ме натера да го изглеам тоа, тие 45 минути од животот нема веќе никогаш да ми се вратат, ама нејсе. Моите ставови према човекот се утврдија. Имено, во дел од разговорот, темата се сврти на неговиот дел од работата во која меѓу другото е пишување текстови за песни, односно текстописец. Почна батево да се внесува у филмот небаре автор е на Poison од Alice Cooper, и вади еден пример на маса. Вика земете го само стихот “Итно ми требаш ти…”, па тоа е толку длабок стих, толку емотивно напишан, неверојатна дубина има у него, а ја дремам на мојата фотеља и фацата збунета исто како кога гледам емисии на Стивен Хокинг. За тие што не знаат тоа е еден од најголемите умови на денешницата и е квантен физичар. Е... изразот на лицето ми беше баш таков. Почнува мала насмевка да ми излага од лицето, чекајќи на провокација од новинарката да го спушти малце на земја. Камерата се префрла од Јованов кон водителката и јас чекам со пуна душа на тоа како ќе му го спушти. А кутрата... кутрата се топи... се влажни и доживува нирвана. А мене не ми се верува, не ми е до смеа, ми се повраќа, од ушиве крв само што не ми потекло, дури и кучево мое ги спушти ушите, а Вучјак е, не спуштаат они уши тек така.

А истиот овој филинг го доживувам кога го гледам најновиот ни кандидат на ВМРО, Ѓорѓи или-како-и-да-му-е-името Иванов. Ете од каде е мојата теза дека Јован Јованов му ги пишува говорите. Од еден претседателски кандидат се очекува со големо внимание на неговите говори, на таа порака што ќе ја каже, на поентата која ќе ја направи, на надежта што ќе ја влее. А што слушаме од овој? Дека нашава демократија била шашава ко КосмоДиск, ама функционирала. Па добро бе ММЕ, зар не го тегнат за уши у партија да не се понаша така, зар нема човек у ВМРО што им мава заучки на тие што ќе се изрезилат на телевизија, зар нема некој што му вика како и што да збори?

Астронаутите на НАСА, како дел од нивната обука спаѓа и поезијата и прозата. За да утре кога ќе се качат на месечината да ни објаснат што виделе таму, да имаат речник да ни го доловат тоа. А не да кажат, па ОК беше, убаво си поминавме.

Утре човеков треба да не претставува во странство, треба да ја долови ситуацијата тука каква што е за да се избори за работи кои и се потребни на државава. Каде со тој мутав речник? Каде со тие бисери? До кај ќе стигне со Јован Јованов?

А за тие партиски војничиња што ќе ја поебат темава и ќе зборат за речникот на Фрчко, еве ви мала провокација. Неговиот речник е таков по избор, а не поради неинвентивност или некреативност или па дека е неук. А тоа све го добивам од Иванов.
Извор http://mojatafotelja.blog.com.mk/node/213548#new
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Сцената сега му припаѓа на Јован Јованов, Елвир и компанија
Колку сакаме можеме да ги критикуваме, али ништо не постигнуваме.
Успееа особено кај децата заради лесните песни
 
S

stefi

Гостин
Nemozam mnogu mi se smeshni koa gi gleam na tv pogotovo koa se nafuravaat :pos2:
 

J@mbo

Zack de la Rocha
Член од
18 септември 2008
Мислења
386
Поени од реакции
8
jovan jovanov ti e najgolem seljak so go mrzam od dnoto na dusata na jj i kompanija vrcko i tn se palat samo zenski tinejdzerki jovan jovanov treba da se zabrani so ustavot na makedonija da se slusasa tie se ebana propaganda so ja nistat muzikata:tapp::tapp::tapp:

edit: vrcak i dnk se praat reperi a nemaat ni r od rapot ne znaat dve rimi da sklopat neznaat tekst da napisat i se furaat im se siri g*zot za pari i se pravat "raperi"i site luge koj ne slusaat rap vikaat od raperi samo vrcak i zen i dnk gi postuvam :S:S:S

jovan jovanov elvir mekic i brat mu mamini galenicinja intelektualci na tato i mama demek peat lugeto pop a oni kradat pesni isto ko vrcak i da be zboram zs dzabe vremeto se gubi ke prodolzat da se palat devojcinjata od 14 do 18 god na niv i onie fejkerite :tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:to ti e to rapot i popot od takvite ko niv ke se unisti .............
 
Член од
13 април 2008
Мислења
3.998
Поени од реакции
1.086
Кој рече дека Кристијан не е менаџер на Јован, Елвир и компанија?
Кристијан е сопственик на ПЛАН Б продукција, што значи ако Јован е во ПЛАН Б, значи дека кристијан му е менаџер




Кристијан Стефановски, менаџерот на Некст тајм, Елвир Мекиќ и Јован Јованов и сопственикот на План Б продукција, екипата на Вечер го фати во познатиот клуб Лидо во Солун, во прегратка на згодна русокоса. Кристијан пред да го забележи нашиот објектив русокосата убавица не ја испушти од прегратки и покажа завидна доза на блискост. Тоа судејќи од приложеното воопшто не и пречеше на анонимната девојка, која насмевката не ја симнуваше од лицето.
Нејзиното потекло, за жал, за нас остана енигма, а дали згодната русокоса е наша мома или само јужна сосетка не успеавме да дознаеме. Ако се суди по неговите изјави дека е слободен како птица и нема девојка тогаш оваа пријателка по тоа како ја стиснал се чини дека му е ептен блиска и често се заедно. Откривме дека Солун му е како втора дома, а во солунските дискотеки се однесува како да е среде родното му Скопје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom