Јован Јованов

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Јован Јованов не знае да направи песна ми се праи тука дека знае појче да напрај а ништо не знај незнам зошто го сака цела македонија кога веза нема има само една добра песна прати ми смс др му е све лом.
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Јован Јованов од кога тој е пејач, знам еден што се прави дека е пејач а уствари нема врска!!
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Како што реков веќе,тоа е претежно кај тинејџерките.

Кога збориме за фалш,можно ли е да не го споменеме Врчак?Од прва до последна му се крадени и пак тинејџерите се палат по тие песни.:toe:
Ej a ti mozes da prosetas do najbliskata reka i da se udavis vo nea, neli?
A Vrcak e izmislen za site bre nikoj niso ne mu moze ednostavno tipot e NAJDOBAR, a za falsiranje da ne zboram!!!:pos2::tapp::baeh:

Ареа извадиле сеа, извадиле пред 16 години и ќе извадат следен ко ќе се женам ко свадбен поклон да ми дојде :helou:

Шо потреба да те лажам... освен имево друго нишо не ни е заедничко :)

Тој заедно со Елвир, Тони Зен, Врчак и компанија моментално ја движат музичкава сцена... некој од овие мора да извади песна во неделата или на две недели барем...

Останатите ги има на фестивали, ретко понекогаш сингл, и еднаш на 3,4 години или повеќе албум... тоа е реалната ситуација :helou:
Se slozuvam so tebe vrcak na sekoi 2-3 nedeli ima nova pesna, i super e tipot.
pozz
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ej a ti mozes da prosetas do najbliskata reka i da se udavis vo nea, neli?
Мала, ти сериозно имаш проблеми со вкусот штом обожаваш крадени песни. Како прво не е етичка постапката на авторот, па се потоа што следи.
И не и` се обраќај така на Крејзи ин Лав, можеш поубаво да и докажеш дека греши, мада не знам со кои аргументи. :tapp:
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Не е баш така. Само затоа што не ги гледаш работите, не значи дека не се таму. Ако Елвир и Врчак ни ја движат музичката сцена, треба сите да земеме и да се фрлиме од Камени. Значи очигледно не си чул за ништо друго освен нив. Можда забегувам кон македонската рок андерграунд сцена ама сепак само тоа е квалитетно од музиката во Македонија. Едино Ареа може да се покомерцијални малце. Друго :toe:
pa ako sakas ti mozes da se frlis od kameni, a ne ja potcenuvam ni rock muzikata, super e ali ni Rapot ne e za potcenuvanje
VRCAK E TOOOOOOOOPPPPPPP

Мала, ти сериозно имаш проблеми со вкусот штом обожаваш крадени песни. Како прво не е етичка постапката на авторот, па се потоа што следи.
И не и` се обраќај така на Крејзи ин Лав, можеш поубаво да и докажеш дека греши, мада не знам со кои аргументи. :tapp:
Pfffffff, ali toa si e niven izbor dali ke kradat ili ne, vazno e deka tie uspevaat na scenata.
I toa si e moe jas kako sakam ke se obrakam,na bilo koj.POzz
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ej a ti mozes da prosetas do najbliskata reka i da se udavis vo nea, neli?
Хммм... некој ги побркал лончињата. ТИ девојче треба да се удавиш.

А за геј јованов немам коментар. Сељак прва класа и радишанска гнаса :)
Крадени песни, “имам пари, не знам шо да им праам, ај ќе лажам тинејџерки“ и така.

:helou:
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
То дете и јас мислам исто како тебе :helou:
A jas mislam deka vie 2 ste totalni Luzeri, ne go slusate Vrcak nakoj sto tektovite mu se grom go slusate toj toni zen, na koj to textovite mu se takareceno selski!! Pffff kakvi luge imalo na ovoj svet:pos2:

Хммм... некој ги побркал лончињата. ТИ девојче треба да се удавиш.

А за геј јованов немам коментар. Сељак прва класа и радишанска гнаса :)
Крадени песни, “имам пари, не знам шо да им праам, ај ќе лажам тинејџерки“ и така.

:helou:
Ej covece jas ne zboram za Dzej Dzej, prvo procitaj ubavo posle ke si piseme ok?:toe:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Pfffffff, ali toa si e niven izbor dali ke kradat ili ne, vazno e deka tie uspevaat na scenata.
I toa si e moe jas kako sakam ke se obrakam,na bilo koj.POzz
Далеку од тоа дека јас или ти или било кој би им се мешале на артистите(ако можам така да ги наречам сељанава на нашата естрада) во нивниот избор дали да крадат или не. Нивна одлука, а успеваат зошто гледаат има многу овци за стрижење во земјава па ќе "позајмиме" некое песниче од чичко Баста Рајмс или Тупак и тинејџерки ќе не лепат на ѕид и ќе влажнат на нас. Само што постапката не е етичка. И ти не би сакала некое твое било какво дело што си работела на него со труд, си потрошила време, си се потела, да ти се најде некој паметњакович и да стави негов потпис на тоа дело. Боли кога некој се кити со твои перја, нели?
Баста Рајмс да го тужи Јованов или па Врчак за нивните кражби, би ги банкротирал двајцата, но тој е светски познат музичар, не се замара со копиљи кои не излегле подалеку од Балканов и знае дека од маалки свирки нема да стигнат подалеку.

А за втората реченица, има правила за обраќање на форумов. Почитувај ги, со сета почит, но уличарски јазик не се толерира.
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Сепак,за разлика од другите копии,мене оваа негова песна ми се допаѓа.
Постарите негови песни беа крадени,ама според мене барем имаа некаков сензибилитет.
NA Vrcak penite mozebi da mu se kradeni ali textovite sigurno ne mu se kradeni, aj koga ke napise nekoj kako negovite textovi neka mi javi!!!
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
NA Vrcak penite mozebi da mu se kradeni ali textovite sigurno ne mu se kradeni, aj koga ke napise nekoj kako negovite textovi neka mi javi!!!
Еве ти текст, врчак стајл:
Имам пари, имам кола, а имам и стан.
Женска ми ме сака пошо имам многу пари,
а немам мозок еден грам.

И темава не е за Вркач него за геј јованов.

:helou:
 
Член од
23 јули 2007
Мислења
115
Поени од реакции
0
Далеку од тоа дека јас или ти или било кој би им се мешале на артистите(ако можам така да ги наречам сељанава на нашата естрада) во нивниот избор дали да крадат или не. Нивна одлука, а успеваат зошто гледаат има многу овци за стрижење во земјава па ќе "позајмиме" некое песниче од чичко Баста Рајмс или Тупак и тинејџерки ќе не лепат на ѕид и ќе влажнат на нас. Само што постапката не е етичка. И ти не би сакала некое твое било какво дело што си работела на него со труд, си потрошила време, си се потела, да ти се најде некој паметњакович и да стави негов потпис на тоа дело. Боли кога некој се кити со твои перја, нели?
Баста Рајмс да го тужи Јованов или па Врчак за нивните кражби, би ги банкротирал двајцата, но тој е светски познат музичар, не се замара со копиљи кои не излегле подалеку од Балканов и знае дека од маалки свирки нема да стигнат подалеку.

А за втората реченица, има правила за обраќање на форумов. Почитувај ги, со сета почит, но уличарски јазик не се толерира.
Za eden del se slozuvam, a za drugoto toa si e tvoe mislenje, a moevo milenje za vrcak NIKOGAS nema da se smeni!!! I mnogu mi e gajle dali ke me ima na forumovv ili ne toa si e moe odnesuvanje, ok?

Еве ти текст, врчак стајл:
Имам пари, имам кола, а имам и стан.
Женска ми ме сака пошо имам многу пари,
а немам мозок еден грам.

И темава не е за Вркач него за геј јованов.

:helou:
.Pa znam deka ne e za Vrcak ali gledam deka nekoj pise i za Vrcak pa jas se nadovrzuvam!!!:tapp:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ок де, се` е твој избор, никој не ти ограничува. Ама да не отвораш потоа теми "Администратори - педери" и сл. Овој форум си има правила на реплицирање, па да не испадне дека не ти било спомнато. :smir:
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Ок де, се` е твој избор, никој не ти ограничува. Ама да не отвораш потоа теми "Администратори - педери" и сл. Овој форум си има правила на реплицирање, па да не испадне дека не ти било спомнато. :smir:
и она толку се разбира од музика:tapp: неам што да кажам за ЈЈ све е кажано..тапа фраер без идеја
 

Kajgana Shop

На врв Bottom