ЈСП - случки, прашања, дискусии

H

Hip.Hop_MKD

Гостин
pa okolu centar na grad na primer relacija nerezi do centar ili pak od city mall do centar.
navecer posle 19-20.
Sega e ladno i ne se odi peski a kamo li da se vozi skuter ili tocak.
Имаш контрола често на таа релација.

ma koj gi sisa ne im davam 35 denari za 1-2 stanici.
Ееее за толку малце иди пешки, казната е минимум 100 евриќа по ново.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
271
Поени од реакции
686
Интересно ми почна денот (вторник). Првпат по повеќе од месец дена влегов у автобус на ЈСП и одма контрола. Фино-лепо, нели секад има некои шо се вадат зашто не земале карта и цел автобус ги гледа. Еден од контролорите беше тој што ме фати мене без карта пред две години кога идев на кино (и немав пари за пуканки и пиво :( ) и од тогаш избегавам државни, а кога идам обавезно си земам карта. И таман се симна контролата, на следна станица влезе еден пијаница, си запали цигара, а внатре пуно пензионери. Замислете ја реакцијата ко некој да активира бомба: "ГАСИ БЕ ШТО ТИ Е НА ТЕБЕ !! ЕЈ ШТО СЕ ЗАМИСЛУВАШ БЕ ТИ ???". Типот си седна до три баби што седеа на оние седишта карши едно со друго што се, и овие за 2 секунди си станаа. Не знам дали типот да го наречам гениј, трол или douchebag.
...Лик на денот...:)
--- надополнето: 4 декември 2013 во 23:16 ---
Ј С П=Јавни Скпски Приказни....
(посебно 2 -ка нокна во 00.25....)легендарна....
кој не се возел,многу пропуштил:)
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
--- надополнето: 4 декември 2013 во 23:16 ---
Ј С П=Јавни Скпски Приказни....
(посебно 2 -ка нокна во 00.25....)легендарна....
кој не се возел,многу пропуштил:)
Грешка, јас мојата 9ка не ја давам. Секој ден ми е нов настан, ако правен роман, ќе испаднеше дека еден ден една глава. Ако и други се возеле со неа, ќе ти го кажат истото.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
...Лик на денот...:)

Ј С П=Јавни Скпски Приказни....
(посебно 2 -ка нокна во 00.25....)легендарна....
кој не се возел,многу пропуштил:)
А не си се возел со таа уште подоцна што е со пијани дечурлана што се враќаат од дискотеки. :pos:
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
271
Поени од реакции
686
да се имам возено....но некако оваа ми е пообилна некако повеќе дух.има..иии тоа какви прказниии:)
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Abe znae li nekoj kolku plata zemaat vozacite vo jsp? :D

Sent from my Samsung Galaxy S3 using Tapatalk
Реков, мала, но и таа што ја земаат ја земаат на „рати“. Да не ги бројам и скратувањата :) Жално е, да не речам за ич возат и се замараат како до дивјаци така и со фосили.
 
Член од
27 февруари 2011
Мислења
297
Поени од реакции
227
Инаку денес бев сведок на отворањето на сезоната на „браќата“ во автобусите со петарди, па ајде нека ни е со среќа :)

Јас не си ги давам моите линии 60-ка и 32-ка, никој не се качува во нив, а баш е опуштено, од Ѓорче до Мавровка стигаш за максимум 15 минути, просто чартер линија
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Инаку денес бев сведок на отворањето на сезоната на „браќата“ во автобусите со петарди, па ајде нека ни е со среќа :)

Јас не си ги давам моите линии 60-ка и 32-ка, никој не се качува во нив, а баш е опуштено, од Ѓорче до Мавровка стигаш за максимум 15 минути, просто чартер линија
И 11-ка е фино. Ако се погоди возачот и на црвено ќе тера. :pos:
 
Член од
15 март 2013
Мислења
17
Поени од реакции
11
Инаку денес бев сведок на отворањето на сезоната на „браќата“ во автобусите со петарди, па ајде нека ни е со среќа :)

Јас не си ги давам моите линии 60-ка и 32-ка, никој не се качува во нив, а баш е опуштено, од Ѓорче до Мавровка стигаш за максимум 15 минути, просто чартер линија
Nakaj partizanska odi ?
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
Nakaj partizanska odi ?
Комбе 60-ка: Долна Матка, Горна Матка, Сарај, Ѓорче Петров, Партизанска, ВМРО, под надвожњак Стоковна Мост, лево врти кај Судот, Пред Веро, Транспортен Центар. Ако е автобус голем само не иде Горна Матка.
Иако мислам дека порано кобињата последна станица им беше Дексион?!

32-ка Трга од Љубин, па после како онаа релација ^^^?!
 

Јефто

@JeftoMKD | Јефто™
Член од
30 октомври 2011
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.306
Инаку денес бев сведок на отворањето на сезоната на „браќата“ во автобусите со петарди, па ајде нека ни е со среќа :)

Јас не си ги давам моите линии 60-ка и 32-ка, никој не се качува во нив, а баш е опуштено, од Ѓорче до Мавровка стигаш за максимум 15 минути, просто чартер линија
За петарди доцниш, кога им беше на „браќата“ денот на знамето они од тогаш палат и си пуцат!

И 11-ка е фино. Ако се погоди возачот и на црвено ќе тера. :pos:
А сакаш да кажеш дека други не тераат? Охохоо што има еден чукнат, кога ќе распали со старине автобуси по партизанска, мислам дека ќе се распадне автобусот.
 
H

Hip.Hop_MKD

Гостин
А сакаш да кажеш дека други не тераат? Охохоо што има еден чукнат, кога ќе распали со старине автобуси по партизанска, мислам дека ќе се распадне автобусот.
Посебно и приватна 12-ка и тие не чекаат. :pos: А ако кренеш рака ќе те соберат без разлика колку гужва има позади, како такси. :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom