ЈСП - случки, прашања, дискусии

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.815
Поени од реакции
72.146
63ка е подобра од забавен парк.. Каков ролеркостер бре, 63ка му е мајката... Ако сакате да се одлепете 10тина центиметри од седиште додека шоферот намерно се ака по дупките, не се двоумете да пробате. Џст ду ит.
Слично ми се случува во 24-ка, од Кисела Вода до Центар имаше дупки и диво поставени "лежечки полицајци", и овој како намерно да ги гаѓаше и тоа со голема брзина. Сум скокал по 15 сантима :nesvest: Јајцава во врат ми идеа у пм :nerv:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
63 и 66 по патот од Хиподром од надвозникот на автопатот. Посебно ако не се добри амртизерите на автобусот кога ќе почне да се клацка лево-десно. Уживанција :)
Порано така беше и низ Марино, ама го направија патот.
 
Член од
6 јануари 2009
Мислења
509
Поени од реакции
72
63 и 66 по патот од Хиподром од надвозникот на автопатот. Посебно ако не се добри амртизерите на автобусот кога ќе почне да се клацка лево-десно. Уживанција :)
Порано така беше и низ Марино, ама го направија патот.
се качувам еднаш у 63ка дека у коце учам за 5 мин таму сум побрзо од 50 клатење клатење лета ко авион :)
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
63 и 66 по патот од Хиподром од надвозникот на автопатот. Посебно ако не се добри амртизерите на автобусот кога ќе почне да се клацка лево-десно. Уживанција :)
Порано така беше и низ Марино, ама го направија патот.
Абе амортизерите кај автобусот не играат иста улога како кај колите, кај автобусот јастуците и висинските апарати ја прават амортизацијата иначе автобус со добри висински апарати плива совршено,имаш чуство како да си во чамец :)
 
Член од
11 јануари 2009
Мислења
722
Поени од реакции
90
Ах тој петок ме убива, секој петок сум меѓу смена во школо и кога одам накај школо се качувам во 50ка и си седнувам, пошо на последна секачувам.... и си викам не станувам па што сака нека биде...но само така јадам гомна за две три станици кога ќе се појави некое :star:неможам да не станам
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Баш Лејди Гага се стариве во петок. Не знам зошто мислат дека ако си помлад мораш да им станеш, ко да не им работи мозокот да сконтаат дека и тебе можеби здравјето не ти е најдобро.
 
T

Tetro

Гостин
Баш Лејди Гага се стариве во петок. Не знам зошто мислат дека ако си помлад мораш да им станеш, ко да не им работи мозокот да сконтаат дека и тебе можеби здравјето не ти е најдобро.
е, оти де, оти у комунизмот така стоеле работите, така не учеа уште од 1-во оделение
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
Ах тој петок ме убива, секој петок сум меѓу смена во школо и кога одам накај школо се качувам во 50ка и си седнувам, пошо на последна секачувам.... и си викам не станувам па што сака нека биде...но само така јадам гомна за две три станици кога ќе се појави некое :star:неможам да не станам
станување? хах.. морееееее. прочитај ми го постот пред 2 3 страници да ен се цитирам сам.. само така со нив треба!!!


Баш Лејди Гага се стариве во петок. Не знам зошто мислат дека ако си помлад мораш да им станеш, ко да не им работи мозокот да сконтаат дека и тебе можеби здравјето не ти е најдобро.
истото и за тебе важи..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
станување? хах.. морееееее. прочитај ми го постот пред 2 3 страници да ен се цитирам сам.. само така со нив треба!!!



истото и за тебе важи..
Знам, ама јас за разлика кога ми е лошо не терам луѓе да ми стануваат баш поради истово, ако веќе седнал некој, седнал. :wink:
 

Borce Volkovo

Переднија
Член од
6 јули 2009
Мислења
83
Поени од реакции
1
се качувам у 64 и внатре мислам дека треба да се влегува со гас маска зошто нема шанси да се преживее
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Многу ме нервира во петок, кога старцине се бутаат ко божем којзнае што има по бусовине.:nesvest::nesvest:
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.733
Поени од реакции
11.191
Бајаги време не се возам во петок со автобус, смрди на праз :pos:
 

Scorer

Set Your Spirit Free
Член од
30 март 2010
Мислења
63
Поени од реакции
4
me nervirat sto na starcite morat stalno mesto da im se pustit
 

Kajgana Shop

На врв Bottom