Ѓоко Танески и екипата во Осло!

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Знам дека глупостите шо ги закачи Ѓоко, како „Нојс, нојс„ и „Ај фил лајк а фиш“ се клучни за сеирот, ама шо се тиче англискиот сигурен бев дека ќе најдам некој полош од другите земји. Па зедов преслушав по 30-тина секунди од сите интервјуа и најискрено кажано само Бугарите беа погреој од нас. И преведувачка имаја, а таја кутрата полоша и од Ѓоко и од Мацедонишо беше.

 
P

PewDiePie

Гостин
Гад деам блгариве се траги комедија :vozbud::pos2: Миро што ти е бе? Имал страхотна настинка :pos2:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
Миро е професор за Ѓоко според неколкуте зборови што ги изусти на англиски, ама сепак се одлучи да збори на б'лгарски :icon_lol:
Али Ѓоко освен што ја има силата, го има и шармот :)
 

Pece_Zenskio

џукела
Член од
17 мај 2010
Мислења
154
Поени од реакции
2
:pos2::pos2::pos2: pa dobro tuka sme se jadime da ti kazam pravo
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Ѓоко од Англиско навија за Интер :icon_lol: @tw
 

Hurin

Pokerface bastard
Член од
3 јуни 2009
Мислења
8.543
Поени од реакции
14.677
вчера тони и део од напушено скапаа дупење џоле наш :pos:
 
Член од
19 септември 2008
Мислења
730
Поени од реакции
62
Абе ангелчиња бугариве, пфффффффф
Ти си за мене ангел , не јас сум за тебе, не ти си за мене.... :jaj:
Просто се наслаждавајте на шоуто :pos2:
 

~DaRko

Поштен лопов
Член од
29 март 2009
Мислења
5.888
Поени од реакции
2.481
видете ги комшииве јужни што пратиле
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Некој претходно прашуваше да се монтира Џоле со сликата од Ал Банди...и еве што добив :vozbud:


Иначе песничето...просечно, секогаш нашата "квалитетно и добро организирана делегација" заминува со зборовите ``оваа година ке направиме...`` и се враќаат со ништо, така да ке видиме, ако цурите ги рашират крилата уште малку за да може некој од жирито да влезе под нив па може и ке добиеме некое поенче или барем чисто ако некој се насмеал на Мачедонишкиот фиш инглиш...како и да е ви вил си тумороу :toe:
 

theMac3donian

Мак3донецот
Член од
5 февруари 2007
Мислења
3.690
Поени од реакции
259
ajfillajkafish.jpg

Сега за сега толку од мене... :)
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
И за Македонија е неразбирливо како може три месеци пред почетокот на големото евровизиско шоу, харизматичниот Ѓоко и неговиот тим да не се подготват за „странско јазично подрачје“. Охридски не се зборува секаде, особено не на север.

А малите Норвежани барем научиле македонски. Им требало толку, само три месеци за да го подготват специјалниот дочек за Ѓоко. Песната „Македонско девојче“ одекнала во дворот на основното училиште во Осло, каде што учениците од 1-во до 8-мо одделение го пречекале македонскиот евровизиски тим на чело со Ѓоко Таневски.

Свеченоста не завршила со последните стихови од македонската антологиска песна, туку се преточила во ритамот на македонскиот мелос и познатото македонско оро.

За возврат, Ѓоко и придружните вокали запеале македонски песни кои учениците ги свиреле на виолина и на хармоника.

извор канал 5

http://www.kanal5.com.mk/default.aspx?mId=102&egId=19&eventId=60765

 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Миро е професор за Ѓоко според неколкуте зборови што ги изусти на англиски, ама сепак се одлучи да збори на б'лгарски :icon_lol:
Али Ѓоко освен што ја има силата, го има и шармот :)
Во право си, тој сигурно појќе и од преведувачката ќе знаеше да кажи, ама муабето ми беше има и поизгубени од нас пошто преведувачка со ваков англиски јас незнам како можи. Некако слаба е орално, освен ако надокнадува на другите орални активности.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom