Pece_Zenskio
Поени од реакции
2

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Па машко, кирилица е официјалната азбука на македонскиот јазик. Соодветно, убаво би било да ја практикуваме насекаде, вклучувајќи го тука и интернетот. Патем, не знам колку куцаш семинарски и слични глупости, меѓутоа меѓу кирилични фонтови и кирилична тастатура има голема разлика така да поубаво на вака раат места како форуми пишувај си кирилица за некогаш ако имаш потреба побрзо да си завршиш работа.
    И за крај доколку почнеш да пишуваш големи постови на латиница, никој нема да те чита. Ние што сме веќе подолго време на интернет едноставно ги игнорираме оние кои пишуваат македонски на латиница. Едноставно неприродно ти доаѓа. Ко топло пиво.
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom