Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Со самото постоење на оваа тема се докажува тоа дека Македонците се најголемите србофили/србомани на балканот, ужас.

Ме заболе курот мене за некојси тенисер нивни.
Nema vrska so Srbofili ili Srbomani i Hrvat da beshe pak kje ni e mil:). Jugomani da ne narechish. Vo sluchajov inache ne si vo pravo tipov e broj 1 vo momentov a ima golemi shansi i vo istorijata da stane nakraj, na dobar pat e. Normalno e da ima mnogu negovi navivachi, a mnogu se na negova strana oti e antivakser isto. Ja pak iskluchok sum za dvete pravila ne sum negov navivach ( za Nadal sum) i vakser sum, pa sepak sakam da igra, pointeresen kje e AO so Gjokovikj sepak. BTW za Makedonija sekogash so respekt se odnesuval Gjokovikj
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.071
Поени од реакции
36.708
Трезеге бее, кај ти текна на никот.:pos::pos: Како промаши пенал еднаш против Парма на 1-1 резултат, ме падна за 8400 ден уште памтам и вријам. :mad:
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ovie progresivnive najgolemi hiporati se.. propagiraat pedrrluk i pedofilija a hejtaat antivakseri.. pa neli democracy, trt milojko i slicni freedomi?
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
Македонец,во натпревар помеѓу Ѓоковиќ со Надал или Федерер да навива за овие двајца треба да е скренат со умот.
Тоа ти е исто како куќата која ја имаш да не им ја дадешна твоите деца туку на некој н-ти братучед од жена ти.
Автоматски споено мислење:

Македонец,во натпревар помеѓу Ѓоковиќ со Надал или Федерер да навива за овие двајца треба да е скренат со умот.
Тоа ти е исто како куќата која ја имаш да не им ја дадешна твоите деца туку на некој н-ти братучед од жена ти.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Македонец,во натпревар помеѓу Ѓоковиќ со Надал или Федерер да навива за овие двајца треба да е скренат со умот.
Тоа ти е исто како куќата која ја имаш да не им ја дадешна твоите деца туку на некој н-ти братучед од жена ти.
Автоматски споено мислење:

Македонец,во натпревар помеѓу Ѓоковиќ со Надал или Федерер да навива за овие двајца треба да е скренат со умот.
Тоа ти е исто како куќата која ја имаш да не им ја дадешна твоите деца туку на некој н-ти братучед од жена ти.
За кого навиваат нескренатите во следниве дуели?

Новак - Троицки
Новак - Чилиќ
Новак - Предраг Русевски
Новак - Медведев
Кафељников - Сафин
 
Член од
16 декември 2009
Мислења
1.322
Поени од реакции
1.160
За кого навиваат нескренатите во следниве дуели?

Новак - Троицки
Новак - Чилиќ
Новак - Предраг Русевски
Новак - Медведев
Кафељников - Сафин
Во постот многу убаво пишува против Федерер или Надал а не меѓусебе.
Било кој од овие да игра со Федерер или Надал ќе навивам за нив
Не верувам дека си толку глуп .сигурно си само безобразен.
 
Член од
1 март 2010
Мислења
7.888
Поени од реакции
14.438
Во постот многу убаво пишува против Федерер или Надал а не меѓусебе.
Било кој од овие да игра со Федерер или Надал ќе навивам за нив
Не верувам дека си толку глуп .сигурно си само безобразен.
Значи буквално само против Федерер или Надал? Кога игра против други може да навиваме за неговиот противник? Пример, еве, за Медведев?
 
Член од
13 април 2021
Мислења
3.253
Поени од реакции
10.894
Ваква фрка немаше да се направи да беа Надал или Федерер во оваа ситуација...

...или Ноле да имаше 21 или 17,18 грен-слем титули... вака не им се дава некој Србин или балканец да биде GOAT (што веќе и е, ама му фали само тој параметар во освоени ГС титули)

Во сите други статистички бројки ги мачка Надал и Федерер ко лепче со паштета за доручек.
Немаше да се направи, Надал е господин чоек.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.598
Поени од реакции
8.015
Не е Џокович, Србите не го читаат така... Според мене треба на МК да се пишува Ѓоковиќ, а да се изговара со српски Ѓ и Ќ (пола западна МК вака и ги изговара).

Секако не Џ и Ч
Ти треба да посетиш лекар за уво нос грло.
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Трезеге бее, кај ти текна на никот.:pos::pos: Како промаши пенал еднаш против Парма на 1-1 резултат, ме падна за 8400 ден уште памтам и вријам. :mad:
Haha omilen fudbaler mi e,plus najchesto vo Juve fan grupa pisham:):):)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
lol...zosto da mu se obrazlozuva pa i na pismeno? daj be sfati deka on ne e drzavjanin na aus nego nekoj sto probuva da vleze vo aus. ako nekat da go pustaat nema tolku e.

na sud sega ke ima rasprava i ke se vidi dali pravicno e odbien ili ne.
Zatoa sto ebeno sekoja faking drzava soglasno megjunarodnoto pravo mora da obrazlozi zosto na granica ne propusta osoba sto ima validni dokumenti za vlez vo istata..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom