Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 август 2019
Мислења
91
Поени од реакции
110
Не ме бригаше и тогаш за пратеничкава со корона и не ме брига ни сега. Мене ме брига што
-вакцините не беа ефективни против омикрон
-бустер доза и прележаност не беше ефективна против омикрон
-исто против омикрон не кренаа мерки на време
-исклучоци за мерките и задоцнета реакција беше заради економистите, што перпетуираше овој циклус на зарази
-профитерството од фармацевстките компании
-австралија и океанија антагонизираат нонстоп, прекршуваат права како им што одговара, + sore loser делот
Автоматски споено мислење:

ова за гебелс..
Јеботе законот во австралија
Fateni se 3 lica za krazbata na testovite
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Fateni se 3 lica za krazbata na testovite
Нема врска што се фатени, како крадеш физички 42k тестови? Со толкави закони и таква економија ова не би било возможно! Не е дека украл.. што знам ..3.-5 картони со по 500-600 тестови внатре, туку цел шлепер. Ова ГТА ниво е ...
Ама ај тоа..
Милион заразени во последната недела и околу 800 мртви...
И ? Испаднав во право ли?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Многу е fun идејата да се вакцинираш, нема збор. Мислам дека сфаќањето за fun е видоизменето со новиве генерации. Пропаганда level 100.
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.416
Поени од реакции
4.248
Многу е fun идејата да се вакцинираш, нема збор. Мислам дека сфаќањето за fun е видоизменето со новиве генерации. Пропаганда level 100.
Искрено кажано...толку out of touch се политичариве...
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.545
Поени од реакции
7.251
Секоја чест на кано што верува дека еден странец може да влезе во една земја со судиска одлука иако ги нема потребните документи и не ги исполнува условите за влез.

Жими се треба да си карактер за да веруваш во ова
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.279
Поени од реакции
22.494
Секоја чест на кано што верува дека еден странец може да влезе во една земја со судиска одлука иако ги нема потребните документи и не ги исполнува условите за влез.

Жими се треба да си карактер за да веруваш во ова
vleze bez da ispolni uslovi, go izbrkaa ko kuce... sega ke mora da moli da go pustat nazad.
 
  • Хаха
Reactions: A__
Член од
3 август 2019
Мислења
91
Поени од реакции
110
Denesen bilans za kovid umreni vo NSW - Avstralija: 36 umreni- od niv 33 vakcinirani a 3 nevakcinirani. 3 od niv pod 60 godini starost i so nekoi drugi zdravstveni problemi osven covid. Poveketo voglavno preku 60, 70, 80 , i 90 godini site duplo vakcinirani a 4 duri i so buster doza. Kako posle ova ke gi ubedis lugjto deka nesto funkcionira a rezultat nema. Ne sum ni protiv ni za, jas sum da se ostavat lugjeto na mira i sami da si odlucat. Siguren sum kaj nekoj mozda i ke pomogne a kaj nekoj ne.
 

Kadaif

M.D.
Член од
21 јануари 2008
Мислења
6.287
Поени од реакции
7.239
Кога ќе има тема џокович и Франција, Англија, Америка?

Пошто ако не се бодне нема да игра ни таму. Олабајте го кано тро.
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Да знаат австралиските власти, како Кано од петни жили ги брани интересите на Австралија, сигурно ќе го земеа во адвокатскиот тим.
Во најмала рака ќе му врачеа „Диплома за заслужен граѓанин, кој ги спроведува, почитува и брани федералните закони на Австралија“
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.279
Поени од реакции
22.494
Да знаат австралиските власти, како Кано од петни жили ги брани интересите на Австралија, сигурно ќе го земеа во адвокатскиот тим.
Во најмала рака ќе му врачеа „Диплома за заслужен граѓанин, кој ги спроведува, почитува и брани федералните закони на Австралија“
daleku sum jas od toa lol samo me nervira toa sto se isprevrtuvaat faktite ovde radi nekoj srbenda... aj da bese makedonec da ve razberam ali volku placenje za eden nole e smesno
 
Член од
17 јануари 2022
Мислења
67
Поени од реакции
144
daleku sum jas od toa lol samo me nervira toa sto se isprevrtuvaat faktite ovde radi nekoj srbenda... aj da bese makedonec da ve razberam ali volku placenje za eden nole e smesno
Истовремено е забавно и трагично што мислиш дека јас го бранам Новак затоа што е Србин. Србите генерално ми се на црна листа како народ.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.279
Поени од реакции
22.494
Истовремено е забавно и трагично што мислиш дека јас го бранам Новак затоа што е Србин. Србите генерално ми се на црна листа како народ.
rezultatot e toj. branis srbenda
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.541
Поени од реакции
34.841
Кано друже,
Толку плачење дека Законите во Австралија важат за сите подеднакво е само мачкање очи за рајата.
Законите нити важеле, нити ќе важат за секого подеднакво. Тоа не е од денес, тоа е од секогаш, така и ќе остане. Секогаш постојат исклучоци.
Случајот со Новак е само дисциплинирање и оправдување за затворскиот живот, ништо повеќе.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom