Srcee
Поени од реакции
3.496

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

  • Ф
    постот во GoT

    бесконечно?
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Srcee
    Srcee
    Srcee
    Лелеее грешка де. Бескорисен. Дојдов од работа уморна и одма грешка.
    "Епа ако го сменеше, ќе го земеше Сплит. Значи црнкињава ќе ги земеше сите. Зошто лоша?"
    не се изјаснив убаво, мислев ако не го смени :)
    да не ја најде случајно песната, ако памтиш таа шо ја бараше пред некое време (woo hoo yeah yeah така нешо) ? :)
    Srcee
    Srcee
    Koja pesna, potseti me?
    Srcee
    Srcee
    Aaaa pamtam. Ne ja najdov.
    ice_cube
    ice_cube
    ... Jbg :/
    R
    Уранија е вистинското име на жената, а Небеска Тимјановна е името на ликот во книгата. :)
    A Небеска е наречен ликот, дека е првото живо дете во семејството.
    Од небото дадена. :)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Srcee
    Srcee
    Srcee
    Абе ајде, ниедна баба не знам што се вика Небеска.
    R
    redhead
    Тоа е, не мора да ни се допаѓа, едоставно авторот така си решил.
    Abe go pisam samo naslovot na knigata na google i book review i mi izlezat mnogu strani. Nekoi se blogovi na random luge pa si napisale tie sto mislat i kako ja doziveale knigata, a ima i nekolku grupi na fejsbuk na koi sum clen kade postiraat recenzii od nekoi kriticari za deloto. Koga nema so koj da prodiskutiram vo zivo i toa mi e okej :)
    ,,Вторава ја имам чуено неколку пати на Life радио, машко ја пее, вака иде: "I don't need/want/... you uh oh oh oh oh oh Yeah yeah that's the truth uh oh oh oh oh oh" "
    СО ГИТАРА НЕШО ДА НЕ Е ПЕСНАВА???
    Користиш Goodreads?? Сакам да те додадам за пријател :))
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Srcee
    Srcee
    Srcee
    Леле не користам :(
    Имам 500 книги на список што сакам да ги прочитам, да завршам прво со нив па после ќе барам нови предлози :)
    sorry :(
    M
    Mary Poppins
    уживај, океј е, јас само да си прашам :)
    На темата за ЛОСТ имаш пишано дека си заглавена со даунлоадот. Ако имаш акаунт на Замунда од таму се спуштаат брзо :)
    B
    дај кази нешто за у Ксамил, цени ова она... контакт нешто ако имаш од хотелот... инфо некои пошто планирам да идам, фала
    Srcee
    Srcee
    Не бев во хотел. Абе што ќе ти контакт, ќе идеш таму и ќе најдеш смештај. Значи 100%.
    Ние плаќавме 10 евра од човек за вечер.
    По ресторани цените се исти како тука.
    Ама за журки немој да се надеваш - пофамилијарно место нема.
    B
    Beck's
    Баш фамилијарно место барам, пошто не идам со друштво :) иначе слушам местото било топ... секако фала на инфо
    кликнав во филмски саундтрак со намера да ја постирам where is my mind од фајкла... и веќе си пишала. Ми го одзема задоволството за постирање на песната, па сеа тука ќе ти го (ја) ставам, така оди редот - на женско се постира на ѕидот http://www.youtube.com/watch?v=RCD14IrOcIs tl;dr кликни на линкот само
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Srcee
    Srcee
    Srcee
    хах фала :)
    ѕверска песна :)
    Да не ја изгледа првава епизода од Hustle?
    Srcee
    Srcee
    Eej Stejsi ke gostuva :))
    Iceboy
    Iceboy
    јас со испитнава малку сум заглавен, ќе ја гледам кога ќе најдам време.....последна сезона ќе биде ватрено мислам :)))
    Srcee
    Srcee
    lele i ja ja spushtiv ama shto deka, nemam vreme da ja izgledam :(
    Можеби грешам, но мислам дека твој пост беше. Пред неколку месеци пиша дека читаш книга од Chuck Palahnuik. Ако да, потсети ме која книга беше и импресии од истата. Ако сум те смешала со друга форумџика, ignore this post. :)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Srcee
    Srcee
    Srcee
    Јас сум :)
    Ја читав Приспивна песна и ич не ми се допадна. Не знам дали е до преводот, амд катастрофа ми беше. Sorry ако те разочарав :(
    Меган
    Меган
    Те погодив значи. :) Фала на одговорот, па ќе гледам да и дадам шанса.
    Абе ја најде песната што ја баравме? Италијанската? :)
    Fala za pottikot da ja gledam psych novata sezona (prvata epizoda od sezonata de ) Ja simnav i ja izgledav i mnogu mi se dopadna :D Edvaj cekam da izleze narednata epizoda :p Pozdravi :)
    • Ми се допаѓа
    Reactions: Srcee
    Srcee
    Srcee
    Леле многу беше закон :)
  • Вчитување…
  • Вчитување…
  • Вчитување…
На врв Bottom