Srcee
Поени од реакции
3.496

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Ф
  постот во GoT

  бесконечно?
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Srcee
  Srcee
  Srcee
  Лелеее грешка де. Бескорисен. Дојдов од работа уморна и одма грешка.
  "Епа ако го сменеше, ќе го земеше Сплит. Значи црнкињава ќе ги земеше сите. Зошто лоша?"
  не се изјаснив убаво, мислев ако не го смени :)
  да не ја најде случајно песната, ако памтиш таа шо ја бараше пред некое време (woo hoo yeah yeah така нешо) ? :)
  Srcee
  Srcee
  Koja pesna, potseti me?
  Srcee
  Srcee
  Aaaa pamtam. Ne ja najdov.
  ice_cube
  ice_cube
  ... Jbg :/
  R
  Уранија е вистинското име на жената, а Небеска Тимјановна е името на ликот во книгата. :)
  A Небеска е наречен ликот, дека е првото живо дете во семејството.
  Од небото дадена. :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Srcee
  Srcee
  Srcee
  Абе ајде, ниедна баба не знам што се вика Небеска.
  R
  redhead
  Тоа е, не мора да ни се допаѓа, едоставно авторот така си решил.
  Abe go pisam samo naslovot na knigata na google i book review i mi izlezat mnogu strani. Nekoi se blogovi na random luge pa si napisale tie sto mislat i kako ja doziveale knigata, a ima i nekolku grupi na fejsbuk na koi sum clen kade postiraat recenzii od nekoi kriticari za deloto. Koga nema so koj da prodiskutiram vo zivo i toa mi e okej :)
  ,,Вторава ја имам чуено неколку пати на Life радио, машко ја пее, вака иде: "I don't need/want/... you uh oh oh oh oh oh Yeah yeah that's the truth uh oh oh oh oh oh" "
  СО ГИТАРА НЕШО ДА НЕ Е ПЕСНАВА???
  Користиш Goodreads?? Сакам да те додадам за пријател :))
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Srcee
  Srcee
  Srcee
  Леле не користам :(
  Имам 500 книги на список што сакам да ги прочитам, да завршам прво со нив па после ќе барам нови предлози :)
  sorry :(
  M
  Mary Poppins
  уживај, океј е, јас само да си прашам :)
  На темата за ЛОСТ имаш пишано дека си заглавена со даунлоадот. Ако имаш акаунт на Замунда од таму се спуштаат брзо :)
  B
  дај кази нешто за у Ксамил, цени ова она... контакт нешто ако имаш од хотелот... инфо некои пошто планирам да идам, фала
  Srcee
  Srcee
  Не бев во хотел. Абе што ќе ти контакт, ќе идеш таму и ќе најдеш смештај. Значи 100%.
  Ние плаќавме 10 евра од човек за вечер.
  По ресторани цените се исти како тука.
  Ама за журки немој да се надеваш - пофамилијарно место нема.
  B
  Beck's
  Баш фамилијарно место барам, пошто не идам со друштво :) иначе слушам местото било топ... секако фала на инфо
  кликнав во филмски саундтрак со намера да ја постирам where is my mind од фајкла... и веќе си пишала. Ми го одзема задоволството за постирање на песната, па сеа тука ќе ти го (ја) ставам, така оди редот - на женско се постира на ѕидот http://www.youtube.com/watch?v=RCD14IrOcIs tl;dr кликни на линкот само
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Srcee
  Srcee
  Srcee
  хах фала :)
  ѕверска песна :)
  Да не ја изгледа првава епизода од Hustle?
  Srcee
  Srcee
  Eej Stejsi ke gostuva :))
  Iceboy
  Iceboy
  јас со испитнава малку сум заглавен, ќе ја гледам кога ќе најдам време.....последна сезона ќе биде ватрено мислам :)))
  Srcee
  Srcee
  lele i ja ja spushtiv ama shto deka, nemam vreme da ja izgledam :(
  Можеби грешам, но мислам дека твој пост беше. Пред неколку месеци пиша дека читаш книга од Chuck Palahnuik. Ако да, потсети ме која книга беше и импресии од истата. Ако сум те смешала со друга форумџика, ignore this post. :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Srcee
  Srcee
  Srcee
  Јас сум :)
  Ја читав Приспивна песна и ич не ми се допадна. Не знам дали е до преводот, амд катастрофа ми беше. Sorry ако те разочарав :(
  Меган
  Меган
  Те погодив значи. :) Фала на одговорот, па ќе гледам да и дадам шанса.
  Абе ја најде песната што ја баравме? Италијанската? :)
  Fala za pottikot da ja gledam psych novata sezona (prvata epizoda od sezonata de ) Ja simnav i ja izgledav i mnogu mi se dopadna :D Edvaj cekam da izleze narednata epizoda :p Pozdravi :)
  • Ми се допаѓа
  Reactions: Srcee
  Srcee
  Srcee
  Леле многу беше закон :)
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom