Кладилница (Генерална дискусија)

Член од
1 март 2010
Мислења
7.886
Поени од реакции
14.377
Колку досега имаш погодено најмногу од тие 13 парови?

Јас 9 најмногу имам погодувано од 13 парови, никогаш не успеав да погодам ниту за тие ваучерите за 500 денари, далеку сум од сите 13 парови да погодам.

Сизифова работа е да се погодат сите 13 парови.
Има премногу изненадувања секое коло.
7-8 максимум, ништо повеќе од тоа.
 
Член од
5 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
117
Прашање на време беше кога ке се јават копачка дебилите, ама скроз очекувано после ова :)



Браво друже, бетовите се на фудбал или некој друг спорт? Не им е убаво кога им зема некој :). Што не ги лимитираат на некој што пукаат високи пари исто ама не добиваат?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.499
Поени од реакции
3.317
Браво друже, бетовите се на фудбал или некој друг спорт? Не им е убаво кога им зема некој :). Што не ги лимитираат на некој што пукаат високи пари исто ама не добиваат?
Нај публик бетој беа сите типови тенис во глобала 80% затоа се гадни, ај да речиш нешто сумливо анонимно па да те лимитираат ова е крајно безобразно џабе им се и највисоки квоти и све, осејкам и проблеми за исплата ке имам со овие еве вејке 3 дена не ми е стигната уште првата исплата...
 
Член од
5 август 2020
Мислења
95
Поени од реакции
117
Нај публик бетој беа сите типови тенис во глобала 80% затоа се гадни, ај да речиш нешто сумливо анонимно па да те лимитираат ова е крајно безобразно џабе им се и највисоки квоти и све, осејкам и проблеми за исплата ке имам со овие еве вејке 3 дена не ми е стигната уште првата исплата...
На Моцарт јас во сабота направив исплата, понеделник поручек веќе беа стигнати. Ќе ти исплатат за исплакање, ма да не би требало да трае повеќе од 2-3 работни денови. Некаде пишува 4-5 работни. Почекај, уште ден два, ако не ти пратат после можеш да преземеш нешто. Мислам дека Моцарт се нај ок кога се работи за нашиве кладилници. Досега не сум имал никаков проблем, и live имаат најмногу избор од сите други.
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Па ја гледав во прв сет и потоа ставив на Азаренка. Да не мислеше дека ќе ставам на Серена на 1,1?
Znaci u pravo bev koga pisav pred tekmata deka nema kondicija i deka ke izgubi
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Брату кој фактор е Стефано Траваља во тенисов за да се фокусира на мастерс турнир? :icon_mrgr:
Се што ги интересира овој тип на тенисери е победа повеќе, да можат да лапнат некој денар да си осигураат иднина.
На Рим ќе се фокусирал и прво коло со овој ранкинг на Вавринка, Димитров, Фоњини ќе налета.
Види го мечот како течеше денес :) Не реков нигде дека ќе напрај којзнај каков успех во Рим, туку едноставно му е „домашен“ турнир, кај шо сигурно ќе сака да се „покажи во подобро светло“, let's put it that way. Почнуваат квалификациите викендов и не вервам дека беше 100% фокусиран на натпреварот со Андухар, шо можи да се види и по резултатот, а и по текот на натпреварот.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Се сложвам за Андухар, плус и како факт дека Рим почнува викендов, па мислам дека Траваља ќе се фокусира веќе на тој турнир. Од иста причина ќе одам и против Чекинато утре, ќе го пробам.
Изгубија и Траваља и Чекинато, ако некој го интересира :)
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Pa vo mojot slucaj, drzenje isklucivo po koeficientite ne e bas pametno, se slucva retko ama se slucva da izigram I 1.85 + 1.55 primer.. Pocesto e 1.2 - 1.3... Kako I da e treba da godis, ama ako se drzis do dobar MM, nema promash
Не ти се исплаќа повеќе една утакмица со 1.6 или 1.7 коефициент него две со по 1.2-1.3?

Иначе според мене ако немаш нерви и пари за фрлање најдобро е лото ливчина со по 14+ утакмици па ако спука ќе спука на големо, две да фатиш цела година си во дебел ќар.

А успат ќе потрошиш многу малце пари.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
која ви е оваа математика 2 х 1.3 или 1 х 1.7? Демек мора да играш стрикно на такви коеф? Ами ако сигурната денеска ми е со 1.45, што правиме тогаш? :D
Се игра се што има валуе и тоа е тоа. Ако сака и 4.5 коеф нека е ако сака и 1.2
 

Kajgana Shop

На врв Bottom