42.906
84.311
Многу ме потсети овој меч на Барса - Челзи од 2012.
Мислам за Барса навиваш, од сите утакмици на Челзи што можеше да те потсети...

Ништо посебно не беа Баерн во тој меч, особено во првото полувреме ептен мртва утакмица беше, дури во второ земаа контрола во мечот.

5 март 2018
15.144
16.658
Алваро Ванѓа Мората :D
Новинарот му вика види ги Ливерпул, сигурно ќе играат финале ЛШ и овој мртов ладен му вика, добро можи ќе налетаат на нас и нема да стигнат.
Не знам од кога е видеото ама јако е :)

6.546
21.524

:popce:
Ретардус, брат му на идиотус.

Се игра без публика за да се спречи цело ова ширење на вирусот, овие се собираат ко Светско да освоиле. :confused:

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
22 септември 2010
2.451
3.968
И јас не ги сакам ич, ама кога можел тој да ги трола, можат и тие да му вратат, ништо лошо, чиста заебанција.
Халанд само си го прослави голот на таков начин со медитација или што ти ја знам,не се однесувало тоа до никој од ПСЖ,не знам кај е тука тролањето .Али ова што го исмеваат сеа после пролазот е ептен сељачки,али не ме чуди од таков цигански клуб.Нека испаднат понатака,па цела противничка екипа нека го заебаваат Мбапе или Нејмар онака како они што ги прославуваат головите.

5 март 2018
15.144
16.658
Љоренте - Мората...Атлетико Мадрид ли е, Реал Мадрид Б ли е.. :P
Знајш колку ќеф ми е за Љоренте, има потенцијал дечкото голем, штета шо Томас Коке и Саул се незаменливи ама дечкото си ја користи секоја дадена прилика, од како е дојден ни еден лош збор немс настрана за малата минутажа,еве го претходниот месец беше одличен, денеска дојдоја неговите 5 минути.
Исто и потегот на Мората беше епски, и малкумина шо не го сакаа вечерва го сменаа мислењето за него.
И фала ви за двајцата да не заборам :)

29 јуни 2018
3.471
5.474
„После војна, сите се генерали.“

Е сеа,
добро бе мме, очекуваше некој Симеоне да тргне офанзивно и да се надигрува со Ливерпул на сред Енфилд ?
Симеоне го победи Клоп во овој двомеч.
Перфектен голман, одлична дефанзива, чекаше, се потроши Ливерпул, си даде 3 гола за непуни 30 минути на сред енфилд, паметни измени, умерена игра на резултат... БРАВО. Секоја чест. Овој Атлетико ме потсеќа на Интер и Челзи.
Клоп од друга страна - „сам себе утепал“.
Некој стварно треба да му објасни дека играч не може 90 минути да трча нон стоп. Кога почнаа продолженијата ми стана јасно дека најверојатно Атлетико иде даље. Јас не сфаќам ЗАШТО после голот на Фирмино Ливерпул уште толку се отвори... Место да калкулира, малце да намали со пресингот уште у второ полувреме, па има 1:0, чекај, остај простор да се отвори Атлетико малце, чувај си ги Салах, Мане, Боби... И не, не ви е само Адриан крив. Крива е целата одбрана. Не може ти на 3 наврати да оставаш 2јца играчи не покриени во ЛШ. Јас не знам што правеа ВВД, Робертсон, Гомес и ТАА ама заебаа на крај тоталка. Не е Адриан крив што ВВД и Гомес оставаат Љоренте тотално отворен да си прими топка, да си се намести ко чоек и да си погоди без проблем. А коа сме кај Адриан, тука Пул си ја заеба работата лани, кога цел Јули и Август си спиеше на тоа уво дека освоија ЛШ и дека ги имаат Салах, Мане и ВВД. Па у 2 месеци успеаа како Шампион на Европа да го донесат едино Адриан - 2 голман на Вест Хем. Место да си засилат таму каде што очајно им требаше - Одбрана, Резервен Голман...

Само една работа, Атлетико игра „анти фудбал“, „мртов фудбал“... па добро, нели е срамота на Енфилд од тим што игра анти фудбал и мртов фудбал да примите 3 комада за 20 минути ?
Од 110 миниту во напад само 2 гола да дадете?

Клоп направи голема грешка и тоа е тоа. Си го лапна немиен на домашен терен. Симеоне перфектно сталожен, се одлично пресметано си го доби двомечот на тактички план.

(фан на Интер тука бтњ)

18 декември 2019
599
1.665
Не ми е јасно зошто сите ги цитираат коментарите на навивачите и играчите на Ливерпул како на пример "This is Anfield, it's not over yet" и слично ко демек не шутнаа на гол. Ливерпул ги уби 90 минути и едноставно немаа среќа. Тоа е фудбалот. Одиграа максимално колку што можеа и мислам дека Клоп треба да биде задоволен, барем од регуларните 90 минути.

Инаку секоја чест за Атлетико и Симеоне. Да го исфрлиш (и победиш на Енфилд) овој Ливерпул е за секоја пофалба на каков било начин да е. Денес сметам дека имаа невероватна среќа што не бранеше Алисон, но од друга страна можеа да извадат и подобар резултат уште на првиот натпревар.
По мое мислење со ваков тип на фудбал тешко се освојува титула во ЛШ. Можеш еднаш, два пати на ваков начин да поминеш но на крај ќе примиш гол како и тешко се враќаш затоа што целата тактика се врти околу баш тоа, да не примиш гол.

Сакам да се паднат Атлетико со сељаците од ПСЖ и ќе уживам во “анти-фудбалот“. Како мали деца на фудбалски турнир се понашаат, и не ја гледам причината за курчењето врз Халанд? Па детето на 19 години веќе има поуспешна кариера од пола од играчите на Париз.

Прочитав и многу смешни коментари од типот "Ете колку е јака англиската лига, шестиот тим од шпанската го исфрли првиот". Тоа можеби е факт и во ред, нема да влезам во дискусија околу која лига е појака. Но факт е дека на таков начин никако не можеш да споредиш која лига е појака. Да ве потсетам само дека Динамо го победи Аталанта 4-0, Ѕвезда минатата сезона го победи Ливерпул со 2-0, ЦСКА го победи Реал со 3-0 итн.

Инаку фактот што Ливерпул практично веќе ја освоил лигата треба да е причина за уште повеќе да боли овој пораз. Ќе имаа привилегија како никој друг клуб да се посветат само на ЛШ и да излезат со било каков состав во ПЛ затоа што натпреварите се без поголемо значење. Ова беше идеална прилика да се освои ЛШ уште еднаш.

8 јануари 2012
14.025
36.795
Леле види ги циганиве ПЕСЕЖЕ, леле каква багра ццц
Дај Боже со Баерн да се паднат, 1-7 малку ќе им е.

Пу, какви идиоти.
Posle ova so go gleam po netov edino so mozat e od 1-7 slucaevi na korona da vi prenesat, niso drugo.