UEFA Champions League [2019/20]

Кој ќе го крене овогодишниот Uefa Champions League трофеј во Istanbul ?


  • Вкупно гласачи
    167
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 март 2009
Мислења
8.601
Поени од реакции
10.252
Респектабилен Интер добро организиран добра одбрана но дно средина имат неможиш со Брозович и уште два сериа а просеци сериозна екипа да бидиш.. Де Јонг потешки тренинзи имал во Јонг Ајакс
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.912
Поени од реакции
84.317
Лил-Челзи беше Европа Лига утакмица...

Сва среќа некако тепавме, иначе може да се направи компилација солидна од сите глупости на одбранава денеска...
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Ајакс мамата ќе им ја расплака на Челзи.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Фудбал само едно полувреме се игра?
Интер имаше само 1 гол и неколку корнери повеќе од Барселона прво полувреме.
Me dupis nesto? Lautaro imase zicer za 0 2, koga si dade dolg for, posle sansata so glava isto na Lautaro, isto Sancez smiri edna topka u 16nik i mu ja spusti na Barela ali go izblokiraa, i ti mi vikas poise korneri imale...
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.279
Дест од никаде им се појави на Ајакс и стана стартер. Десен одбранбен бек, може и лево да игра. САД и Холандија се борат за него. Ако продолжи така летото и најдобрите клубови ќе нудат огромни пари за него.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Me dupis nesto? Lautaro imase zicer za 0 2, koga si dade dolg for, posle sansata so glava isto na Lautaro, isto Sancez smiri edna topka u 16nik i mu ja spusti na Barela ali go izblokiraa, i ti mi vikas poise korneri imale...
Лукаку да играше денес ќе убодеше можи некоја од тие.
Немате класа напаѓач и тоа можи да ве кошта во клучни моменти
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Me dupis nesto? Lautaro imase zicer za 0 2, koga si dade dolg for, posle sansata so glava isto na Lautaro, isto Sancez smiri edna topka u 16nik i mu ja spusti na Barela ali go izblokiraa, i ti mi vikas poise korneri imale...
Не те дупам , види што ми збориш. Барселона била надиграна во однос на зицери.. Може Интер имаа повеќе зицери, ама Барселона имаше повеќе посед и дупло повеќе шутеви во двете полувремиња.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Не те дупам , види што ми збориш. Барселона била надиграна во однос на зицери.. Може Интер имаа повеќе зицери, ама Барселона имаше повеќе посед и дупло повеќе шутеви во двете полувремиња.
Abe covek, go gledase li mecot? Vo prvo Barsa nitu edna sansa nemase, eden sut na Grizman i tolku, Inter ziceri imase... Wow posed imale, epten bitna stvar, isto kako onaa na Inter so kornerite. Ni vo vtoro ne bea nesto wow Barsa, ali dve majstorii na Suarez presudija.
Автоматски споено мислење:

Лукаку да играше денес ќе убодеше можи некоја од тие.
Немате класа напаѓач и тоа можи да ве кошта во клучни моменти
Lukaku, Sancez i Lautaro, ne znam sto treba povekje. Aleksis sosema solidno izigra poslednive dve, ako produzi vaka ke bide na slatki maki Konte.
 
Член од
10 август 2011
Мислења
1.930
Поени од реакции
7.811
Респектабилен Интер добро организиран добра одбрана но дно средина имат неможиш со Брозович и уште два сериа а просеци сериозна екипа да бидиш.. Де Јонг потешки тренинзи имал во Јонг Ајакс
Де Јонг беше срање денес, најверојатно задишан од тешките тренинзи во Ајакс. Брозович и двата просеци беа комплетно рамноправни со средината на Барса. Разликата ја направи неверојатниот гол на Суарез и како и вообичаено Меси, со пробивот кога ја измести од позиција цела одбрана на Интер. Не средината на Барса.
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Не те дупам , види што ми збориш. Барселона била надиграна во однос на зицери.. Може Интер имаа повеќе зицери, ама Барселона имаше повеќе посед и дупло повеќе шутеви во двете полувремиња.
Ако гледаме на резултати.ком....
Интер имаа три 100% шанси за гол за 0:2, додека Барса 0 шанси освен додавања до Ханданович. Не знам што си гледал ти...
Цела утакмица на Барса беа двата гола и толку. Среќа и ништо друго.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.144
Поени од реакции
16.658
Abe covek, go gledase li mecot? Vo prvo Barsa nitu edna sansa nemase, eden sut na Grizman i tolku, Inter ziceri imase... Wow posed imale, epten bitna stvar, isto kako onaa na Inter so kornerite. Ni vo vtoro ne bea nesto wow Barsa, ali dve majstorii na Suarez presudija.
Автоматски споено мислење:


Lukaku, Sancez i Lautaro, ne znam sto treba povekje. Aleksis sosema solidno izigra poslednive dve, ako produzi vaka ke bide na slatki maki Konte.
Зборам за класичен напаѓач, ете Лукаку можеби ќе ви се погоди ама мора замена за него.
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Abe covek, go gledase li mecot? Vo prvo Barsa nitu edna sansa nemase, eden sut na Grizman i tolku, Inter ziceri imase... Wow posed imale, epten bitna stvar, isto kako onaa na Inter so kornerite. Ni vo vtoro ne bea nesto wow Barsa, ali dve majstorii na Suarez presudija.
Автоматски споено мислење:


Lukaku, Sancez i Lautaro, ne znam sto treba povekje. Aleksis sosema solidno izigra poslednive dve, ako produzi vaka ke bide na slatki maki Konte.
Барса е мизерија, повеќе сакав да изгубат ради кретенот но во второ Интер лагано можеше петарда да прими. Сеуште на Кампот држи ниво Барса, иако нема никаква игра, победува, за жал.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom