Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.235
Поени од реакции
41.552
treba da mu ja odzemat i titulata vo PL ako imalo mucki ne mozi toa da vazi samo za LS so istite prevari osvoija i PL, fer play segde treba da vazi a EPL da treba da vovedi s em za kontrola
Postojat odredeni situacii kade radi prekrsuvanje na ffp se nalaga i odzemanje na bodovi, t.e. ima takvi regulativi, taka da, ako istite se prekrseni od bilo koj klub pod difolt sledi i takva kazna. Ama najcestata kazna e taa, isfrlanje od evropa, i plakanje na penali, a siti veke ima davano po 50m evra radi FFP vo minatoto, i veruvam deka dokolku bese vo igra i odzemanje na bodovi, veke ke bese spomnato toa vo mediumite.

No ke vidime, ona od pogore so on down, six to go, spored sajtot, valjda e fake news.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Реално треба да им ја земат, ова е исто ко со читови да играш, го дупиш системот. И ако ФА и УЕФА сакаат да некој ги смета за нешто озбилно треба да почнат од клубови ко сити и псж да ги санкционираат.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Реално треба да им ја земат, ова е исто ко со читови да играш, го дупиш системот. И ако ФА и УЕФА сакаат да некој ги смета за нешто озбилно треба да почнат од клубови ко сити и псж да ги санкционираат.
Unlimited money hack
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Реално треба да им ја земат, ова е исто ко со читови да играш, го дупиш системот. И ако ФА и УЕФА сакаат да некој ги смета за нешто озбилно треба да почнат од клубови ко сити и псж да ги санкционираат.
Најискрено, сеа за сеа ги заболе цеф УЕФА и ФА дали некој ги смета за нешто озбилно или не.
Што ќе напраи Ливерпул, ќе излезе од ЛШ и нема да се натпреварува во ПЛ со бојкот?
Сеуште нема показател дека многу клубови се незадоволни зошто некои клубови „умешно наоѓаат дупки“ и се додека е така, ќе си добиваат смешни казни ко трансфер бан од еден преоден рок или 50м фунти.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.307
Пошто Вулверхемптон ќе играат сега ЛЕ поради тоа што Сити освоија ФА Куп, дали ако Арсенал освои ЛЕ тоа значи дека Евертон ќе оди во ЛЕ, или си останува се вака како што е?
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.656
Пошто Вулверхемптон ќе играат сега ЛЕ поради тоа што Сити освоија ФА Куп, дали ако Арсенал освои ЛЕ тоа значи дека Евертон ќе оди во ЛЕ, или си останува се вака како што е?
си останува се исто, освен можно е Вулверхемтон да не мора да играат квалификации уште од Јули, туку директно да се пласираат во ЛЕ.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Компани си оди од Сити
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.553
Поени од реакции
52.345
Еден од последните прави лидери.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460
Каков господин, на некој начин им ја донесе титулата со оној еврогол, и чао :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom