Premier League - Season 2018/2019

Шампион за 2018/2019 во ЕПЛ?


  • Вкупно гласачи
    264
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
38.027
Поени од реакции
74.319
Ах Биелса :( Се надевам дека ќе остане уште една сезона во Лидс..
Цц никако бе да влезат ептен сјебуваат работа на крај..
Тие утакмици со Виган и Ипсвич.....

То е..

Абрахам против Маунт
Тери против Лампард

Барем за фанови на Челзи ќе биде забавно :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
25.310
Поени од реакции
40.616
Вилсон асистенција и гол (пенал). Многу сакам Клоп да му даде шанса следна сезона ама ако отидат Дерби у ПЛ ништо чудно да го остави и следна на позајмица.
Ем ПЛ искуство ем позната средина, тим со кој што играл.
Kaков гол даде на Олд Трафорд...
 
Член од
1 август 2015
Мислења
364
Поени од реакции
575
Истиов тим само без Кико и Бамфорд лани заврши на средина на табела. Оваа сезона Биелса на друго ниво ги однесе ама тоа е тоа, освен Понтус и уште неколку млади играчи никој од оние нема квалитет за ПЛ.
Денес нов договор му понудиле, ама Биелса бара 3-4 играчи што овие изгледа немаат пари да донесат така да може у ПЛ да го видиме наредна сезона, не ми се верува да остане.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
82.058
Поени од реакции
184.759
Истиов тим само без Кико и Бамфорд лани заврши на средина на табела. Оваа сезона Биелса на друго ниво ги однесе ама тоа е тоа, освен Понтус и уште неколку млади играчи никој од оние нема квалитет за ПЛ.
Денес нов договор му понудиле, ама Биелса бара 3-4 играчи што овие изгледа немаат пари да донесат така да може у ПЛ да го видиме наредна сезона, не ми се верува да остане.
Изјавил сабајле демек нема проблем од негова страна да продолжи ама како што викаш, сигурно условот е да му се донесат играчи. Ги спопаднаа и повреди во најлош можен период.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
4.670
Поени од реакции
6.984
Па и реално, Биелса не е тренер за во Чемпионшип, мидтејбл екипа од ПЛ што ќе кине фаворити му е погодена средина.
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.413

Ако вакво нешто е „вистина“, немам коментар. :facepalm:
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom