Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?

  • Да, веднаш по формирање на новата Влада

  • Да, во првата година од мандатот на новата Влада

  • Да, но не веднаш - до крајот на мандатот на новата Влада

  • Нема да го ревидираат, ама нема и да го почитуваат

  • Не, туку ќе мораат да го почитуваат договорот и за внатрешна и за надворешна употреба

  • Не ме засега / Сеедно ми е

  • Не знам


Резултатите може да се погледнат само после гласање.
Член од
9 август 2014
Мислења
447
Поени од реакции
1.239


Првото видео е од пред 3 дена, а второто од денес.
Инаку настрана муабетот, ама од оваа министерката за култура не сум видел погадна појава на политичка сцена во последните десетина години. Тотално некомпетентна, неписмен кадар, никаква појава харизма или елоквентност. Ама среќа што дедо и беше комуњарски удбаш од времето на КЈП. :D
 
Член од
29 март 2024
Мислења
275
Поени од реакции
564
Пријавете го случајот со универзална во трим и Љум.
Они цел Охрид го купија па Скопје.
И така тимот им е на прво место во нашата лига, треба некој да го финансира тоа.

 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.492
Поени од реакции
20.505
Како се лаже народ, кога се прави реконстукција од тој размер и кога објектот е изложен на околина и атмосфера како дождови и слично прво нешто е што се прави е што истиот се исклучува од сите приклучоци и мрежа (струја, гас, вода итн). Сигурно не работеле купола со кабли под напон кои се стари 40 години.
Како и во случајот со тетовската болница така и сега кабелот е крив .... и ебаа матер на државава, неспособна багра ....

ГРАБНАЛЕ ПП-АПАРАТИ И ТРГНАЛЕ ДА ЈА ГАСНАТ УНИВЕРЗАЛНА, АМА БИЛО ПРЕДОЦНА Причина за пожарот е стара и неисправна електрична инсталација? – plusinfo.mk
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.350
Поени од реакции
3.475
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.128
Поени од реакции
16.220
Abe pazi, i jas sto pati sum pisal deka mojot glas na ovie izbori odi za Levica, sto pati sum zameril na servilnata politika na VMRO, i sea sto mu trebase na komunistickiot Ajatolah da izleguva so reakcija po povod Furkan a od druga strana ustata mu e polna so recnik sorospii, vladeenje na pravo, deDUIzacija i slicno? Morase vo nivnoto oro da se faka?

Glup ne e, ma da ostava takov vpecatok, ako ne e glup togas si go pokazuva pravoto lice.

Potocno, Dime ne morase nisto da prai vo situacijava, mozese edna korpa pukanki i da gleda prepukuvanja megu komunjarite i VMRO, verojatno impuls nekoj razbuden, plus go ima komforot da bide krajno radikalen i da ne dudla, ama sepak.

Pa lugeto sto se za Levica se bas za silen drzaven aparat koj ke mu stavi kraj na sekoj majmun koj ke saka da izleze pameten i si igra kurot so site luge. Tuka pred se se misli na samovolieto na kacacite.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.882
Поени од реакции
39.345
тоа и така би било срушено, има сосема нова конструкција дигнато над неа. Сеа дали и таа е оштетена ќе се утврди.
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.971
Поени од реакции
8.083
celta na sdsm i dui e da im prikazat na strancite i na graganite deka so vrakjanje na vmro na vlast, zapocnuva toj rezim koj nosi nestabilnost, konflikti, meguetnicka netrpelivost.. I najverojatno ke uspeat vo toa. VMRO se glupi sprema mene zs izbrzano toshkovski skoka so bezvezni izjavi, iako ubeden sum ne e nikakvo scenario apsenjeto na novinarot, se slucilo spontano ili mestalka od vlasta kordiniarno so furkan. Vmro vo nikakov slucaj ovaj mesec ne smee da vlezi vo konflikt so albanci. Toa e edinstvenata opcija za vmro da ostane vo opozicija.
Дека беше местенка е повеќе од сигурно.
Али ако полицијата си ја врши работата не значи дека по автоматизам ВМРО влегува во конфликт со албанците, што требаше полицијата да прави ?
Не видов што точно изјави министеров, можда промаршив нешто, што беше тоа што го кажа избрзано ?
 
Член од
19 февруари 2023
Мислења
1.587
Поени од реакции
3.875
celta na sdsm i dui e da im prikazat na strancite i na graganite deka so vrakjanje na vmro na vlast, zapocnuva toj rezim koj nosi nestabilnost, konflikti, meguetnicka netrpelivost.. I najverojatno ke uspeat vo toa. VMRO se glupi sprema mene zs izbrzano toshkovski skoka so bezvezni izjavi, iako ubeden sum ne e nikakvo scenario apsenjeto na novinarot, se slucilo spontano ili mestalka od vlasta kordiniarno so furkan. Vmro vo nikakov slucaj ovaj mesec ne smee da vlezi vo konflikt so albanci. Toa e edinstvenata opcija za vmro da ostane vo opozicija.
Значи албанците може да убијат кого сакаат а дпне не треба да постапува ако сака власт?
Што кажа Тошковски проблематично според тебе?
Било кој Македонец ако нападне полицаец бел ден нема да види.
Овој па од кај провокар нацистички па излегоа снимки додека го апсат буквално не го ни допираат вреска неможам да дишам :ROFLMAO: се замислува Џорџ Флојд, ајде ако не да клечиме за подршка на Албанците.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.462
Поддржувам зграда да никне на локацијата , ама не би се противел и на една убава, ултра-модерна џамија. Распеаните скопјани што живеат во комшилукот додека се живи да бидат водени од оџите за кои се бореа.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.215
Поени од реакции
36.098

Ајјј ајјј читајте ги во коментари кај оној латентниот комуњар како плачат, ринат солзи крокодилски за универзална. 7 години апсолутна власт, 0% реконструкција на истата сала што од дното на душата ја сакаат, им буди спомени, била симболот на Скопје, само сега ги нема дежурните бабароги Груевски и Трајановски, не знам кого ќе го обвинат за тоа што не е завршена сеуште, патем им се запали.

Убаво вика Курајбер, сеа една џамија да никне таму, прогресивното граџанство да го осети соживотот што толку многу го пропагираат и едното опшество за сите. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom