Политички случувања во Македонија - Генерална дискусија

Дали очекувате дека новата власт и новата Претседателка ќе го ревидираат Преспанскиот договор?


  • Вкупно гласачи
    291
  • Гласањето е завршено на .
Член од
29 март 2024
Мислења
385
Поени од реакции
769
"Режимот ја запали Универзална, народот да заборави на Фуркан!"

Одат накај кафич на цедено портокалче и чија пудинг.
Расправаат за иднината на ЛГБТ заедницата и либералноста на СДС.
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
4.026
Поени од реакции
4.825
Бидете малку сериозни.
Го глеам видеово и се мислам што ако Путин би учествувал на претседателските во Северџганистан?


Кои се шансите да победи како независен кандидат?
Заклучокот е: никакви гласачкото тело е дебело под контрола и бројот на оние кои не се е сеуште мал.

Некои злобници одат до таму што велат дека Путин можеби и не би успеал да собере ни потписи ако некоја партија не застане позади него.

Е тоа ти е демократија.
После Платон ни е виновен, бил таков онаков, затоа што не верувал во демократија.

@Bogensee , добро е ВМРО е глуп ти си паметен, ја разбравме поентата сега смени ја плочата.
 
Член од
9 октомври 2022
Мислења
1.607
Поени од реакции
3.873
"Новата купола беше ставена пред десет дена и тогаш беше најавено дека таа ќе свети ноќе. Градежните работи ги изведува фирмата „Универзал-Балкан“."

Светна богами маме еба.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.473
Поени од реакции
22.896
celta na sdsm i dui e da im prikazat na strancite i na graganite deka so vrakjanje na vmro na vlast, zapocnuva toj rezim koj nosi nestabilnost, konflikti, meguetnicka netrpelivost.. I najverojatno ke uspeat vo toa. VMRO se glupi sprema mene zs izbrzano toshkovski skoka so bezvezni izjavi, iako ubeden sum ne e nikakvo scenario apsenjeto na novinarot, se slucilo spontano ili mestalka od vlasta kordiniarno so furkan. Vmro vo nikakov slucaj ovaj mesec ne smee da vlezi vo konflikt so albanci. Toa e edinstvenata opcija za vmro da ostane vo opozicija.
ke dojdeme do 61 i bez sponovi. ke bidete samo ukras u novata vlada.
 
Член од
3 јуни 2023
Мислења
650
Поени од реакции
2.201
celta na sdsm i dui e da im prikazat na strancite i na graganite deka so vrakjanje na vmro na vlast, zapocnuva toj rezim koj nosi nestabilnost, konflikti, meguetnicka netrpelivost.. I najverojatno ke uspeat vo toa. VMRO se glupi sprema mene zs izbrzano toshkovski skoka so bezvezni izjavi, iako ubeden sum ne e nikakvo scenario apsenjeto na novinarot, se slucilo spontano ili mestalka od vlasta kordiniarno so furkan. Vmro vo nikakov slucaj ovaj mesec ne smee da vlezi vo konflikt so albanci. Toa e edinstvenata opcija za vmro da ostane vo opozicija.
Случајно се нашол Фуркан Салиу на утакмица од трета лига север во Средно Коњари и каде се погодило да има навивачи од Арачиново. Нема никакво позадинско сценарио, обичен ден за новинари. :icon_lol:
 
Член од
22 февруари 2024
Мислења
734
Поени од реакции
2.398
Комедија .

Господ го видовме,Универзална ја догоривме .
Итаме кон ЕУ . Напредна цивилизација сме .
Македонците сме орда , ако Албанците се племе .
Они имаат систем , ние немаме .
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
105
Поени од реакции
264
daniela arsovska - Две години укажувавме дека додека не се обезбеди нов проект и сериозна ревизија на градбата која е спротивна на проектот, дека нема шанси никој од градот да потпише градба и продолжи било каква реализација. Советниците во Советот на Град Скопје на седница во јули 2023 година одлучија Министерството за култура да ја превземе Универзална сала и нејзината реконструкција. По неколку месеци мистериозно гори Универзална сала, наместо да се РЕВИДИРА што правел изведувачо.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.251
Поени од реакции
18.759
celta na sdsm i dui e da im prikazat na strancite i na graganite deka so vrakjanje na vmro na vlast, zapocnuva toj rezim koj nosi nestabilnost, konflikti, meguetnicka netrpelivost.. I najverojatno ke uspeat vo toa. VMRO se glupi sprema mene zs izbrzano toshkovski skoka so bezvezni izjavi, iako ubeden sum ne e nikakvo scenario apsenjeto na novinarot, se slucilo spontano ili mestalka od vlasta kordiniarno so furkan. Vmro vo nikakov slucaj ovaj mesec ne smee da vlezi vo konflikt so albanci. Toa e edinstvenata opcija za vmro da ostane vo opozicija.
Хахаахха во каков филм живеете вие еј, вашата опозиција глуми дека Тетово е Албанија а ваму за еден новинар плачки правите. Друже вмро сега да отиде во опозиција со 58 пратеника знаеш ли што ќе се случува на улица?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom