|И.И|
Поени од реакции
5.952

Профил пораки Последна активност Теми и мислења За мене

 • Изгледа цел форум ќе треба да го частиш... :) Среќа мењавав софтвер на телефонот иначе идеше и сликата со Напи. :pos:
  ми дава connection timed out кога идам да влезам со некој да играм,можеби знаеш зошто?
  btw-те најдов
  Да, но батали ја Фифата, ова нема везе со тоа од кај сум ја симнал.
  ти симни го фајлот кој беше постиран неколку страници поназад во Фифа 11 темата и следи ги инструкциите во мојот комент под овој, или отвори го readme, истото ти го пишува.

  само да знаеш, сетирај го во случај да имаш моќен процесор и солидна графичка бидејќи ќе ти кочи и нема да имаш течен гејмплеј.
  На другиот пц ко го наместив требаше да намалам резолуција за да се стабилизира, да одземе користен рам од друго место.
  Имаш инструкции...

  кога ќе го одзипуваш има два фајла -

  data0.bh - тој се копира во Fifa 11/Game, кај што се и останатите, data2,data3,data4...
  settings.lua - вториот фајл кој се копира во Fifa 11/Game/data/fifarna/lua, се заменува со истиот насловен фајл.

  можно е да ти подсецнува од време на време, ако и сега не играш на хај.
  Intel E8400 @ 4.00 GHz
  Ati Radeon 4850 512 MB @ 700/1200 MHz
  Kingston 4 GB DDR2 RAM @ 890 MHz
  Windows 7 64 bit Ultimate

  Ова ти се најбитните делови. На benchmark-от од самата игра имам 55 fps average со 1024х768 резолуција, све на high и исклучен PhysX. И да, на замунда го има тој крак. Еве ти линк http://zamunda.net/details.php?id=232107&hit=1
  Треба све од тој торент да префрлиш во Mafia II/pc/ фолдерот.
 • Вчитување…
 • Вчитување…
 • Вчитување…
На врв Bottom