Најекономично греење (затоплување)

Член од
8 ноември 2017
Мислења
2.400
Поени од реакции
2.674
Кажи му де зошто само AmberNordic....
Па од 50к плус 16к сте ја опнале.... јесте да сите се поскапени али амберкава машала имала потенцијал.... ниеден друг модел на пазаров не е толку поскапен.
Bil nekogas 50K, posledna cena pred pokacuvnje bila 60K.
 
Член од
31 август 2018
Мислења
9
Поени од реакции
7
Zdravo.. za 2 detski sobi po 13 m2.. kuka so pvc bez izolacija ama maltarena.. pod detskite se gree dnevnata.. e sega sakam 2 klimi da zemam.. sto bi bilo podobro 2.5 ili 3.5 ... kaj koj i da e brend razlikata e 3-4000 denari od ednite do drugite.. fala
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.296
Zdravo.. za 2 detski sobi po 13 m2.. kuka so pvc bez izolacija ama maltarena.. pod detskite se gree dnevnata.. e sega sakam 2 klimi da zemam.. sto bi bilo podobro 2.5 ili 3.5 ... kaj koj i da e brend razlikata e 3-4000 denari od ednite do drugite.. fala
Ај прво ти стави си во спалната една клима…
Види колку е убаво кога дува 24/7, па после размислувај за детските!
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
Прашање за клима инвертер ... зошто преку командите преку апликација имаат каснење до 2 мин?
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
367
Поени од реакции
512
AmberNordic12 siminja do 75w ...poeftinite modeli do 100w :)
Dve Gree klimi trosat pomalce od edna Toshiba duplo poskapa :)
Кај да купам вакво да мерам на Тоshibata? Mислев на тоа што се реди во штекер, па климата се уклучува на тоа.
 
Член од
16 март 2019
Мислења
3.143
Поени од реакции
4.981
E ти благодарам. Ти должам
Nema na sto za toa sluzi forumov so soveti kolku moze da si pomogneme.

Ovoj edna faza meri ili dve, se pravi da smete skapa eftina?

Ovoj Mislam e ednotarifen no i dvotarifen merac da zemes isto ti se faka bidejki nedela e cel den evtina a toa kaj dvotarifniot nemozes da go racunas tuku samo dve tarifi od 07 do 22 casot skapa i od 22 do 07 evtina struja a nedela e cel den evtina taka da i ednotarifniot merac e odlicen.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.262
Поени од реакции
3.644
Кај да купам вакво да мерам на Тоshibata? Mислев на тоа што се реди во штекер, па климата се уклучува на тоа.
Na ali imas za 7/8$ merac koj sto meri se momentalna, vkupna kwh, poedinecno za sekoj den, i drugi raboti, volti, amperi...
I + ke sledis se na telefon...
 
Член од
29 август 2008
Мислења
5.262
Поени од реакции
3.644
Член од
14 август 2022
Мислења
11
Поени од реакции
16
Поздрав до сите. Едно прашање до луѓе со искуство околу климите. Ми треба инвертор кој треба да лади и грее дневна соба од околу 35 квадрати споена со спална од 15-тина квадрати и ходник од некои 5 квадрати. Се работи за стан во стара зграда со зидови дебели буквално 1 метар, плус термо фасада, термопан прозори, под и над мене функционални станови. Станот гледа према Водно. Нормално, нема централно греење. Препорака? И уште едно прашање: дали е подобар сплит или конзолен (ваљда точно напишав) уред? Благодарам однапред
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2014
Мислења
4.963
Поени од реакции
6.195
Поздрав до сите. Едно прашање од луѓе со искуство околу климите. Ми треба инвертор кој треба да лади и грее дневна соба од околу 35 квадрати споена со спална од 15-тина квадрати и ходник од некои 5 квадрати. Се работи за стан во стара зграда со зидови дебели буквално 1 метар, плус термо фасада, термопан прозори, под и над мене функционални станови. Станот гледа према Водно. Нормално, нема централно греење. Препорака? И уште едно прашање: дали е подобар сплит или конзолен (ваљда точно напишав) уред? Благодарам однапред
Бидејќи не спомна цена ја би ти препорачил две 3.5кв Mitsu HR35 или Даикин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom