Ѓоковиќ против Австралија

Статус
Затворена за нови мислења.

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.464
Поени од реакции
4.298
Гарант така ти презентираат за да не те повлечат таму


Sent from my iPhone using Tapatalk
Било кој опседнат со штитење на таквиот анти човечки екосистем (и на грчка култура) не е ни за посетување ни за идење.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Колку и да не се согласуваме со тоа што го правеше Австралија со корона мерките сепак си е суверена држава и има право да одлучи кој да влезе. Си имаат правила и закони и тоа е. Кај нас премиерот ѕвонеше на граница да пуштат шо ти знам кои затоа што ќе морале да го чекаат полицискиот час па тогаш да влезат.

Ме заболе за Ноле, секако сум за Федерер и секогаш навивам против србендата. Мене ме нервира повеќе ретардираните мерки, насилната вакцинација, затварањето и тие нивни логори за коронаши. Летово на концерт во Скопје имаше еден Австралијанец што шеташе низ Европа, неможел дома да се врати.
Вакцините се виде дека штитат минимално од заразување, прележани статистички се повеќе заштитани ама сепак се форсира вакцинација на сите.Сепак гледам народ си ги сака така да од срце им посакувам што можно повеќе карантини, ограничување и неколку дози вакцина. :icon_lol:
Секако там е подобро од овде, секој ден да одиш на различна плажа ќе ти треба 2 живота да ги посетиш сите(вајда).
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.324
Поени од реакции
11.161
Било кој опседнат со штитење на таквиот анти човечки екосистем (и на грчка култура) не е ни за посетување ни за идење.
Ај друже да не се лажеме дека сите не би сакале у Ау
Може немаат заштедено многу ама затоа имаат имоти по милион долари вредни, возен парк над 200к, јадат нај нај, се носат нај нај
отидов офф ама ти ја доволам состојбата малку


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Стев

Rockscourge Stevahn
Член од
19 декември 2019
Мислења
4.464
Поени од реакции
4.298
Ај друже да не се лажеме дека сите не би сакале у Ау
Може немаат заштедено многу ама затоа имаат имоти по милион долари вредни, возен парк над 200к, јадат нај
2/3тини растениа забранети. За да се заштитат или отровни живнотни или запаливи еукалиптуси .И ги видовме фашитичките мерки на рестрикција полугзи и бескорисни. Плус проблеми тешки имаат со напајањето на мУск. Ноу тенк ју.
Зажалувам што инвестирав у нивна валутата дури..
 

Лаик

Фираун
Член од
4 август 2018
Мислења
1.489
Поени од реакции
3.224
Спорт скоро и да не пратам,све е тоа капиталистичко срање за контрола на масите а не сум ни левичар од друга страна ама овој случај со Ѓоковиќ го буди балканскиот инает во мене и стојам на негова страна...:coffee:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.075
Поени од реакции
41.365
Дајте ми ја да копам бе. Не ми треба ни инвестиција ни ништо.
Морало биг чангас корпорации да копат, ние рајата ни камче не може да кренеме без некој да земе мито...
еве го правиот разлог според господинот Лучиќ.

 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.899
Поени од реакции
5.745
Член од
29 јуни 2014
Мислења
25.075
Поени од реакции
41.365
Член од
12 март 2009
Мислења
20.066
Поени од реакции
16.180
еве го правиот разлог според господинот Лучиќ.

не бе, Ноле сака да докаже дека со пиење магарешко млеко од неговара фарма не му треба Вакцина....
Да каже дека со пиење Кенгурско млеко одма ќе го пуштат :cool:
 
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.561
Поени од реакции
5.605
Прележан и тестиран. Заборави ги сите правила. Зошто не би го пуштил да влезе во било која држава? :)
Пошто се иде кон тоталитаризам.

Ќе биде јас како што ќе кажам и точка. Мерење на муда, тури му кур на здравиот разум.


Се смееме/ги критикуваме Северна Кореа и Кина, а дел од западниот свет се стреми да стане про верзија на некоја затуцана Афричка диктатура.

Али ај де не идеме многу од Топик.



П.с нема никаква логика,здрав човек, спортист, со прележана Корона, со 2 негативни тестови да не го пуштиш во државата.

Јас би направил задолжителни 2 теста, ако се и двата негативни -бујрум.

Ама јебига, јас се водам по логика а не политика/теории на заговор. :)
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom