Serie A 2021/2023

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    292
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.074
E куровми сеа не заебавај. За тоа што го шлапна Марушиќ комотно можеше втор жут да добие за мешаницата немаше основа, се давеа само со тоа копиленцето Андерсон.

На снимка се виде, го фати за дрес убоо онака му го згужва, класичен црнец глуп, без памет. Кј ти прима тимот гол па и одма да се тепа.

Да сакаше Ирати комотно моеше црвен да му бапне
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
380
Поени од реакции
1.264
Можеше/има судии кои би дале црвени за мешаницата, ама 8 на 7 ќе требаше да се игра до крајот на утакмицата.

Мене ок ми беше реакцијата на судијата, даде уште еден жолт за реакција на Кореа во ситуација кратко после дешавката за да се спушти тензијата, а мислам дека не даде втор жолт за Дамфрис за да нема пак гужви, иако немаше да биде незаслужено.

Жал ми падна на крајот само за Луиз Фелипе, после крајот доби црвен, не сум сигурен за шо, се уби плачење чоекот, тројца го тешеја.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.007
Поени од реакции
55.270
На снимка се виде, го фати за дрес убоо онака му го згужва, класичен црнец глуп, без памет. Кј ти прима тимот гол па и одма да се тепа.

Да сакаше Ирати комотно моеше црвен да му бапне
Е добро де гужвање на дрес, класична закачка, нормална да ја наречам.

Глуп е не викам не, напаленко, и претходно неколку пати сум го спомнал ова, уште е под импресии дека дошол у Интер и се пали на секое. Возбуден е :D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.159
Поени од реакции
107.595
Жал ми падна на крајот само за Луиз Фелипе, после крајот доби црвен, не сум сигурен за шо, се уби плачење чоекот, тројца го тешеја.
Сигурен си дека ти падна жал?
Screenshot_20211016_210248_com.facebook.katana.jpg
 
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.824
Поени од реакции
6.093
Ај бе интераши олабајте со плачењево ќе ви се молам, после преочигледна глума на ди марко, иде ЦЕЛ напад на Интер, никој не го глеа нивниот паднат соборец, нити никој сугерира дека еден соборец им глуми повреденко, ама штом Лацио праи конра, морале да ја исфрлат. Мислам дај ви се молам малце reality.
Лаутаро имаше среќа шо не доби црвен..
Ајде опуштено, ќе се одмаздите на Меаца :icon_mrgr:
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.094
Поени од реакции
9.015
На снимка се виде, го фати за дрес убоо онака му го згужва, класичен црнец глуп, без памет. Кј ти прима тимот гол па и одма да се тепа.

Да сакаше Ирати комотно моеше црвен да му бапне
Мене Лаутаро повеќе ме изнервира во мешаницата вечерва. Се мачиме во напад, неможеме сеуште да направиме стандардна двојка напред, во вторник не чека ЛШ па викенд пак натпревар дерби со Јувентус а овој рипа таму се бунтува, ќе се тепа со две глави повисоки од него.

Ако добиеше црвен картон таму, ќе го ставеше тимот во многу тешка ситуација. Ќе требаше Џеко и Кореа да стартуваат а опциите од клупа за со Јувентус ќе беа Сатријано и Санчез кој е вон форма.
 

Sky*

Не биди коцкест.
Член од
12 август 2011
Мислења
5.599
Поени од реакции
7.194
Напаѓачка реакција на стоперот на Верона :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom