Кошаркарска репрезентација на Македонија

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.909
Поени од реакции
84.314
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
990
Поени од реакции
3.954
И официјално Драган Бајиќ е нов тренер. Топ избор. Тренинг во 6 сат сабајле обавезно. Ќе биде: "Oчеш плату? Очеш плату?" и "Немој да причаш кад те ударим овом таблом биче теби... Јел ти јасно?" :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.489
Поени од реакции
16.137
Селектор е меѓу најдобрите кои сме ги имале некогаш. После она што заре магаре и компанијата му го направија на Џиле, конечно доведуваме крстен селектор. Е сега ростерот е малце проблем, бидејќи за разлика од порано го сочинуваат воглавно играчи од домашното првенство. Доброто е што многу млади играчи и потенцијал имаш што може додатно да биде добро (Бакоч, Маслинко, Димитријевиќ). Така да треба на човекот да му се даде кредит, првите квалификации следни се за МундоБаскетот ако не се лажам, така да тешко да ги поминеме. Ама затоа за Евро Баскетот имаме големи шанси.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Димитријевич, како што го викаат шпанскиве коментатори, растурил последнава утакмица.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Денеска фатив реприза од финалето на купот од баскет 3×3.

Кои ропаци станаа шампиони за 2021, човече. :D

Да не знаеш кој од кој е поантиталент. Дујковиќ (фацата од 2 и пол метра што не знаеше да даде од под кош, Миневски, еден Ристов што додуша непознаница ми е и едно бајче црнчесто со метро и пеесет и пивски стомак ко 50 годишен чика што лока секојдневно пред продавница.

Комедии.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
35.225
Денеска фатив реприза од финалето на купот од баскет 3×3.

Кои ропаци станаа шампиони за 2021, човече. :D

Да не знаеш кој од кој е поантиталент. Дујковиќ (фацата од 2 и пол метра што не знаеше да даде од под кош, Миневски, еден Ристов што додуша непознаница ми е и едно бајче црнчесто со метро и пеесет и пивски стомак ко 50 годишен чика што лока секојдневно пред продавница.

Комедии.
Освојуваат они неколку пати по ред. Мичо коњот и Ристов сега и во прва лига влегоа со Ангели. :D

Добра екипа ми се Баду Бар, ама гледам изгубиле во четврт-финале.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Освојуваат они неколку пати по ред. Мичо коњот и Ристов сега и во прва лига влегоа со Ангели. :D

Добра екипа ми се Баду Бар, ама гледам изгубиле во четврт-финале.
Прв пат гледам 3×3 и се изненадив богами. Зар толку нема некои деца што можат да ги победат? :oops:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Прв пат гледам 3×3 и се изненадив богами. Зар толку нема некои деца што можат да ги победат? :oops:
Има добри деца,ама нема коњ што може да го чува тој дибекот под кош.Он ги вади секоја утакмица,секој напад него му ја спуштаат под кош :D
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.673
Мислам дека нема тема за женската репрезентација затоа тука ќе постирам,полошо од ова тешко да биде.
Само ќе кажам првата и последната четвртина сме имале 0 постигнати поени... FB_IMG_1627481095682.jpg
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Мислеле ракомет се игра. Да им речел некој дека кошарка се игра ќе било подруго.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.072
Поени од реакции
11.057
Вака најискрено. Имам 17 год и играм на утакмица во која губиме со 88-22, со 0 поени во едно цело полувреме (прва+четврта).
Дали не треба од ОДМА да барам др професија?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Дно е кошарката кај нас,поготово младинскиве генерации,се лажат деца како биле добри,талентирани а во спротива врска си немаат.
Знам како е поготово младинската кошарка пошто сум бил дел порано и од истата,од младинскиве генерации една немаме талентирана да очекуваме некој успех.
Само од децава у18 може да очекуваме некој интересен резултат,има доста талентирани деца во таа генерација 2003,се надевам нема да ме побијат во Август со некој ваков дебакл.
Другово дно дна,не е ни до тренерите едноставно немаме квалитетни деца.И тие што се квалитетни и талентирани фаќаат магла од тука штом можат,и доаѓаат на овие смешниве турнири(челенџери) колку да се вратат дома и да се прошетаат.
И ова горе се што го пишав е за машките,а женските генерации жално и тажно колку сме слаби,дали од овие двете генерации 3-4 девојчиња што би можеле некаде нешто да одиграат и професионално...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom