Зошто само гневно имоџи ми стави, да ми је знати. За Швеѓаниве навиваш? :ROFLMAO:
Во групава да :)
Автоматски споено мислење:

Ех Исак ќумбе едно дрвено не смееш од таква позиција да промашиш бе копук :boksix:
Каков ладен туш ќе беше ова за Шпанија во момент кога диктираат темпо да примат гол на три минути пред крај на полувреме.
Вака некоја одбиена топка на грешка ако ја претворат во гол, или евентуално нафрлена инаку маф планот.

Не е можно шо промашија, не можиш два зицери да примашиш на ваков натпревар, ццц

Последно уредено:

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
20 јули 2020
9.042
55.538
Од тоа што успеав да гледам у првово коло, а не ги глеав само Данска-Финска, Унгарија-Португалија и второ полувреме Полска-Словачка, фаворитските улоги скоро сите си ги оправдаа, со исклучок на Шпанија.. ајде тука ќе ги ставам и Данска и Полска мада сепак збориме за фаворитите за топ 5 пласман.

Од таквите екипи, играчки највеќе прикажаа Франција, Италија и Белгија. Иако вториве две екипи играа со релативно послаби противници, сепак покажаа моќ и искуство и во ниеден момент не дозволија да им мрдне резултатот односно да им виси знак прашалник на победата. Франција чиста победа вечерва иако резултатот 1-0 можеби не го покажува тоа, сепак на терен беа у секој сегмент надмоќни, дадоа уште 2 гола, нели од офсајди ама тоа беа чисти акции, за 1 чекор побрзи на крај краева.

Португалците не биле некако убедливи, успеав да ѕирнам некои 15тина минути на крај, кога и паднаа головите, ама анемични биле цела утакмица скоро.
Англија иако ја тепаше Хрватска, некако скроз бледо изиграа, така на сила и на мускули тепаа.
Шпанија играше со топка, пимплаше, имаше доста шанси реално ама можеа и да го изедат на крај. Не знам, не ме интересира тоа, ако сакаат борба за медали вакви утакмици против вакви противници мораат да ги добиваат на еден или на друг начин, кур ме боли дали имале 1000 додавања.
Холандија не ја гледам како некој фаворит, ќе изгуби од било кој посериозен противник. Нема поима Де Бур, иако играчки не се толку лоши.
Германија се слаби, нема тука што, мада ај оставам шанса некаква, со Португалија ќе им решава сигурно.. мада и за нив сметам дека и да поминат даље, у нокаут фаза ќе изгубат од првата поозбилна екипа.

Стојам уште на тоа дека Италија е зрела и спремна за медал и заедно со Белгија и Франција ќе се испробаат таму при крај на турниров. (не знам како се укрстувањата у нокаут)

17 октомври 2011
13.828
33.739
Не дека значи нешто, ама сепак - еве ги третопласираните репрезентации по првиот круг натпревари: