UEFA EURO 2020 - Општа дискусија

Член од
9 јуни 2021
Мислења
4
Поени од реакции
3
Некој да не продава карта за Мечот во Амстердам против Холандија ?
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.182
Поени од реакции
9.005
Прај шо ќе прајш координирај се само немој да отвораш теми фудбал да не брукаш таму :P:D
За хокеј сме собрани каков фудбал

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.074
Поени од реакции
6.025
Гаси европсково, го имаме голот на турнирот.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.040
Поени од реакции
56.331
Не треба да постои овој шупачки нефер, нерамноправен, начин на пласирање, кај што шупачки репрезентации како Шкотска и Македонија се пласираат, играјќи само со еднакви дрва, додека некои далеку појаки репрезентации мора да играат со далеку појаки тимови од двеве и да испаднат.

Нека ме демантира некоја од нив (дека заслужува да биде тука) и нека помине група.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
585
Поени од реакции
758
Не треба да постои овој шупачки нефер, нерамноправен, начин на пласирање, кај што шупачки репрезентации како Шкотска и Македонија се пласираат, играјќи само со еднакви дрва, додека некои далеку појаки репрезентации мора да играат со далеку појаки тимови од двеве и да испаднат.

Нека ме демантира некоја од нив (дека заслужува да биде тука) и нека помине група.
Не треба да постои ни овој шупачки нефер, нерамноправен, начин на дозвола за зачленување на овој форум, кај што ќе се пишуваат шупачки коментари, ама тоа е.
Уствари зашто во сите лиги се дозволува од послаба лига да се пласираат во погорните лиги, играле со слаби екипи додека другиве у прва лига играле со појали екипи. Нека ги затворат лигите што има везе.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.040
Поени од реакции
56.331
Не треба да постои ни овој шупачки нефер, нерамноправен, начин на дозвола за зачленување на овој форум, кај што ќе се пишуваат шупачки коментари, ама тоа е.
Уствари зашто во сите лиги се дозволува од послаба лига да се пласираат во погорните лиги, играле со слаби екипи додека другиве у прва лига играле со појали екипи. Нека ги затворат лигите што има везе.
Си има квалификации со еднакви можности за секого. Стегни го газот и пласирај се, како што направија Словенија, Албанија, Босна, Бугарија, Романија, Србија...

тоа со лигите ти е скроз несоодветна споредба

Ја се радувам оти се пласираа Македонија и Шкотска (за нив навивам), но не се радувам на прикажаното.

Ако имаш проблем со моето членство, жали се у администрација.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.303
Поени од реакции
713
Си има квалификации со еднакви можности за секого. Стегни го газот и пласирај се, како што направија Словенија, Албанија, Босна, Бугарија, Романија, Србија...

тоа со лигите ти е скроз несоодветна споредба

Ја се радувам оти се пласираа Македонија и Шкотска (за нив навивам), но не се радувам на прикажаното.

Ако имаш проблем со моето членство, жали се у администрација.
Извини, кај се пласирале овие погорниве што ги спомна?

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
12 март 2009
Мислења
16.366
Поени од реакции
11.414
сега гледам Шкотска -Чешка, во 83-84 минута кажува нашиот коментатор ( не видов на екран), ќе има +5минути надополнување... Нели е РАНО судијата во 84минута да определува или коментаторор измисли ???
Башка Чешка по тоа праи измени...
СЕга со 5 измени има многу простор за тактиќки измени на крајот...
 
Последно уредено:
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.303
Поени од реакции
713
На големи натпреварувања (ЕП и СП), некои од нив неколку пати.
До пред 15-20 г. на Европско одеа 16, а на Светско 24 репрезентации. Дали тогаш некој од овие би се пласирал? Од втора во прва не секогаш идат првите 2-3 тима. Некогаш може и 6-тиот да се пласира преку плејоф. Значи се зависи од правилата. Македонија ги искористи тие можности во правилата и сосема заслужено е на Европско.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
36.040
Поени од реакции
56.331
До пред 15-20 г. на Европско одеа 16, а на Светско 24 репрезентации. Дали тогаш некој од овие би се пласирал?
Да, тогаш и ги освоија тие полуфиналиња и четвртфиналиња на ЕП и СП.
 
Последно уредено:

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.239
Поени од реакции
46.508
Нема ништо негативно ако се даде шанса на послаба репрезентација да игра завршница, на крајот на краиштата ние не сме екипа што губи 7-0 од сите па да е нешто срамота, губат други и поуверливо, во денешниов фудбал и помеѓу две велесили едната може да ја разнесе другата во даден ден. Сега ние го искористивме системот, утре ќе биде Ерменија, Грузија или некој трет.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
4.677
Поени од реакции
6.494
Берик да објасни како Полска заслужила да игра на првенството по првите 30 минути игра.

Словаците во џеб ги ставија досега. :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
10.835
Поени од реакции
10.554
Полска послаб состав никогаш немала, џабе го имаат најдобриот напаѓач во светот кога нема со кој да проигра напред.
Жими оној Зиелински дели малку ама сепак преслаби за да направат нешто повеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom