Влада на Македонија

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.970
Поени од реакции
10.606
Што има во овие закони што мораа по секоја цена да ги изгураат ?
Ништо посебно ама болката е што не можат да соберат кворум. Имаме нелегално собрание ниту пак доволно пратеници да имаат мнозинсто па затоа сега ако треба и мртви комуњари ќе стануваат само да обезбедат 61 глас
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.562
Поени од реакции
48.125
Секташтвото тукушто им досгитна вмровски пропорции. Да сум плател казна за неносење маска или прекршување решение за изолација, не знам како би се осеќал во моментов.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.772
Поени од реакции
82.786
Секташтвото тукушто им досгитна вмровски пропорции. Да сум плател казна за неносење маска или прекршување решение за изолација, не знам како би се осеќал во моментов.
Да тоа и ја одма го помислив. Како сега се осеќа некој кој у моментов му пишуваат казна за неизолација.
 
Член од
25 јуни 2012
Мислења
2.497
Поени од реакции
2.407
Нели ако некој е заболен од ковид-19 не смее да излегува од изолација? Со кое право излегува оваа од изолација, па уште влегува во затворен простор со десетици и десетици други луѓе?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Се надевам дека ќе се донесе карантин за време на велигден и да трае 4 дена па да мочањето од керемиди биде комплет за овој месец.
После ова никој не може да ме спречи да отидам барем пред црква ако веќе е затворена, две години не сум бил на Велигден дома, нема сила што може да ме спречи да отидам на полноќ и онака ми е на 50 метра.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.266
Поени од реакции
21.225
Казни од 2000 евра за прекршување полициски час, и којзнае колку илјади евра за прекршување решение за изолација, важат само за обичните смртници. Бисерчето комуњарско не е обичен смртник, привилегирана каста е, и за неа не важат закони и казни.

Така да, не знам што се буните.

#ЕноОпшесвоЗаСите
#WeAreNATO
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.025
Секташтвото тукушто им досгитна вмровски пропорции. Да сум плател казна за неносење маска или прекршување решение за изолација, не знам како би се осеќал во моментов.
Абе на вакво нешто вечер обавезено треба да се прекрши полициски час ама...
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.998
Поени од реакции
5.626
После ова никој не може да ме спречи да отидам барем пред црква ако веќе е затворена, две години не сум бил на Велигден дома, нема сила што може да ме спречи да отидам на полноќ и онака ми е на 50 метра.
Ќе си платиш казна и во најдобар случај ќе се вратиш дома.

Убедливо најлошата влада од 90-та навака, срам да им е за секоја глупост која ја направија, секој ден не заглавуваат се повеќе и повеќе во гомна. И едните и другите, ни го уништивте минатото, сегашноста и иднината. Се надевам дека до најобичен лепач на плакати ќе одговараат сите, мрсули.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
После ова никој не може да ме спречи да отидам барем пред црква ако веќе е затворена, две години не сум бил на Велигден дома, нема сила што може да ме спречи да отидам на полноќ и онака ми е на 50 метра.
Секако можеме да отидеме и ќе ни бапнат по една казна од 2000 евра. Северен ФИРОМ не е наменет за такви ко мене и тебе и друга обична раја. Нашата намена е да ги финансираме овие што не дупат во мозок.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.266
Поени од реакции
21.225
Бисерчето има неповторлива шанса да биде прогласена за народен херој и обожувана на ниво на староегипетско божество. Сè што треба е да залапа некој таму, по можност да почне по муртинска линија.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.562
Поени од реакции
48.125
Абе на вакво нешто вечер обавезено треба да се прекрши полициски час ама...
Така размислуваш зошто концептот на поголемо добро и саможртва не ти е познат. Еве примеров со пратничката за тоа нека послужи.
Установено е дека Корона кризата постои само по потреба на СДС и Кејти Брнз, а пошто нивната добробит и владеење е тоа поголемо добро, најубаво е да си седиш мадро :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom