Влада на Македонија

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.856
Интересно е шо Алсат се впуштиле во така ревносно истражување за ТендеРашко, а нивниот екс колега кој е сега во Влада вози исто така луксузен џип како на овој претходно спомнатиот, арно ама таму некако не се чепка, настрана шо немаат глас пуштено за корупцијата кај ДУИ кои се во власта од 2002г, ај тие се соплеменци, ниту еден МКД медиум се нема дрзнато да чепне кај учкарите.

Исто важи и за ДЕА, колку акции спровеле против албанската мафија генерално, или еве нивните експозитури кај нас?

ДУИ беа власт исто како ДПМНЕ, кај е тука СЈО и процесуирање на корупција и сл?

Чиста политичка пресметка и дисциплинирање е во прашање, се отвара простор за маневрирање и земање на поголем замав во власта.

Не дека некој е невин или пак релативизирам, јус бир за сите со ред, само не е на арно работата, не дека некогаш била, губиме држава на база на корупција.
 
Последно уредено:
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Овој Драги е тешка гнаса од човек, го знам од на Правен факултет и поникакво створење во животов не сум сретнал. Вреѓање по студенти, дури и зборување гнасно по студентки сум чул од таа бараба.
Срамота е што оваа бараба се припари на вакви функции и испокраде брдо пари.
Поплачи си малку ќе ти помине.
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.208
Поени од реакции
16.689

Не е могуче ова да се дешава. Не бе нема шанси.
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405

Не е могуче ова да се дешава. Не бе нема шанси.
1618743130717.png


Ми се скрши срцето за тоа што Бисера се жртвува за да може да се донесат законите </3
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.109
Поени од реакции
85.218
Болни луѓе ни ја водат земјава...и под болни не мислам на корони и слични срања, туку болни во мозокот. Ова е ново опипување на дно
Автоматски споено мислење:

Еве пример за умствено болен човек...

20210418_134146.jpg
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.392
Поени од реакции
36.327
Вмровциве со скрстени раце ќе седат? Толку нема некој да и акне солзавец или да ја испрска со пепер спреј оваа бештијава комуњарска?
 
Член од
19 ноември 2020
Мислења
2.524
Поени од реакции
9.405
Што има во овие закони што мораа по секоја цена да ги изгураат ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom