Влада на Македонија

PROROKOT

Ќе ме биде...
Член од
16 февруари 2022
Мислења
2.967
Поени од реакции
3.009
Владата најави мерки против ценовниот удар, маржите се повисоки во некои продавници, а инспекциите се на терен да ги казнат сите тие кои сакаат да се збогатат на грбот на народот,

...а пак кој ќе ја касни ЕВН што си ја покачува електричната струја до 30%, па и регулаторната комисија за енергетика што секој ден од газот си одредуваат цена на горивото, нив кој ќе ги казни од каде е нивно право да прават што сакаат? колку исплата имаат тие што ја креираат судбината на народот, а колку исплата има народот?
„Бислимовски„ е стааааро македонско презиме...и после се чудиме зашто Македонија не ја водат Македонци.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom