UEFA Champions League - Season 2020/21

Кој ќе биде шампион на Европа оваа сезона?


  • Вкупно гласачи
    104
  • Гласањето е завршено на .

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Кога ќе видам Јуве е втор фаворит на анкетава ми се темни... Со кој памет сме го гласале..
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Мене незгодно ми е за овие што го гласале Интер!
нека не ти е, никој не ни очекуваше ништо од нив, Конте у своја кариера нема групи пројдено ЛШ па камо ли да освои...
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Варан е позитивен на Ковид-19 и нема да биде во строј против Ливерпул вечерва и против Барселона викендов.

Реал без двајцата стопери против г'зларите Ливерпул. Ако успее Зидан и ова да го ,,исчупа", секоја чест.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.940
Поени од реакции
84.372
BREAKING: Real Madrid confirm Raphael Varane has tested positive for COVID-19. It means he will miss today’s #UCL game against Liverpool

Зидан нека се облече нека игра одбрана, со глава нека удира играчи, ќе извадат нешто можда
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
?

Г'злари, људи што имаат неверојатна среќа, не знам. Наместо Салах и Мане да ги напаѓаат Варан и Рамос, сега ќе играат против Начо и Милитао (којзнае дали овој е жив и во каква состојба се наоѓа).
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
?

Г'злари, људи што имаат неверојатна среќа, не знам. Наместо Салах и Мане да ги напаѓаат Варан и Рамос, сега ќе играат против Начо и Милитао (којзнае дали овој е жив и во каква состојба се наоѓа).
Па нели немаше среќа во фудбалот?

Извини ако не беше ти, ако грешам исправи ме :)
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
Па нели немаше среќа во фудбалот?

Извини ако не беше ти, ако грешам исправи ме :)
Брат, можно е некогаш да сум изјавил некаде такво нешто, ама мислам дека не сум човекот што го бараш. :ROFLMAO:
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Не битно... за ова праевме муабет пред 2-3 недели коа кажував дека во елиминациски систем среќата е многу битен фактор. Реал е значајно ослабен, реално да праиме муабет.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.073
Поени од реакции
57.367
?

Г'злари, људи што имаат неверојатна среќа, не знам. Наместо Салах и Мане да ги напаѓаат Варан и Рамос, сега ќе играат против Начо и Милитао (којзнае дали овој е жив и во каква состојба се наоѓа).
И Бензема место ВВД и Гомез ќе ги напаѓа Кабак и Вилијамс.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Па нели немаше среќа во фудбалот?

Извини ако не беше ти, ако грешам исправи ме :)
Го имаш утнато човекот, @ob1 објаснуваше како не постои среќа.
Промашувањата на Дембеле и на Меси плус еден дриблинг наместо да шутне се резултат на недоволна концентрација
За овој муабет ваљда мислиш
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
7.278
Поени од реакции
20.260
И Бензема место ВВД и Гомез ќе ги напаѓа Кабак и Вилијамс.
Бензема ќе напаѓа втор ешалон стопери на Ливерпул кои отсуствуваат поради природна повреда. А во бизарна сезона детерминирана од надворешни фактори, бизарно за Реал и среќно за Ливерпул е што еден од главните дефанзивци се заразува со вирусот непосредно пред Ливерпул и Барселона.

Исто е, ама не е исто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom