Serie A 2020/21

Шампион?


  • Вкупно гласачи
    129
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.492
Поени од реакции
4.732
Срамота, Интер изгуби од тим од кој е 6 класи подобар, од тим со играчи од џенова квалитет, од тим со мизерни фудбалери, од тим кој 4 години нема победа против Интер, од тим кој примаше гол од голман на Беневенто во 90+ минута за нивни прв бод во Серија А, од тим кој губеше дома од истиот Беневенто, од тим со главен фудаблер стар 39 години кој сите битни натпревари во кариерата ги изгубил, кој е дупнат куртон со 0 ЛШ, а токму тој даде 2 гола на класа подобриот Интер и го реши дербито. Срамота е ова за клуб кој се бори за прво место.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Реално треба нов шампион во лигава, ќе биде добро и за лигата и за Јуве кои ја претераа, девет години да си шампион колку е добро, толку е лошо.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Да бе јасно е тоа, според Марли само Икарди малце двоел, другото исто е. И да, Кутроне тука негде е со Лаутаро. Мислам дај малце објективност, Милан има пар добри млади играчи, ама има и доста со Џенова квалитет. Далеку се многу од Интер и Јувентус али ајде нека ти биде, мавнаа во глава овие 4 победи, немој после да има плачки и да биде ама ја не реков вака ова она.
Па ова ти е тебе проблемот бе Стек, заглавен си у муабетите шо се праеле пред 3 години на форумов каде пред да влезете ЛШ имаше дискусии за тоа кој за колку бил поквалитетен, сега во овој момент и оваа сезона нема никој што вика дека сме биле тука некаде туку баш напротив скоро сите викаме дека имате најкомплетен состав и најширока ротација.

Е сеа ти што ќе земеш да измислуваш работи на некој нареден кикс и шо си опседнат за лајкови и форсирање е твој проблем.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.697
Па ова ти е тебе проблемот бе Стек, заглавен си у муабетите шо се праеле пред 3 години на форумов каде пред да влезете ЛШ имаше дискусии за тоа кој за колку бил поквалитетен, сега во овој момент и оваа сезона нема никој што вика дека сме биле тука некаде туку баш напротив скоро сите викаме дека имате најкомплетен состав и најширока ротација.

Е сеа ти што ќе земеш да измислуваш работи на некој нареден кикс и шо си опседнат за лајкови и форсирање е твој проблем.
Чек сеа, си рекол ти такво нешто или не? Што ме замараш сеа, ќе бидат горени тие што се курчеле и што тропаат. Иначе тоа го спомнав пошо и тогаш беше блам мислење со тоа што не беше разликата толкава како сега што е.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Чек сеа, си рекол ти такво нешто или не? Што ме замараш сеа, ќе бидат горени тие што се курчеле и што тропаат. Иначе тоа го спомнав пошо и тогаш беше блам мислење со тоа што не беше разликата толкава како сега што е.
Во ред бро, еве пред да почнете со горење на луѓе, јас вас да ве изгорам, ебаве тоа претерано арогантните со точно 0 (НУЛА) титули во безмалку 10 години.
 

Attachments

Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Во ред бро, еве пред да почнете со горење на луѓе, јас вас да ве изгорам, ебаве тоа претерано арогантните со точно 0 (НУЛА) титули во безмалку 10 години.
Марио е примерен, немаше потреба да биде вака јавно опакостен.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Марио е примерен, немаше потреба да биде вака јавно опакостен.
И он ќе се качува на кур при првата прилика ама ќе биде испоштуван со едно лове одма, огромен познавач на фудбалот е мојот прикан Маки.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Член од
23 август 2010
Мислења
38.170
Поени од реакции
107.697
Стек мамичка ти ебам.
Па што мене ме пцуеш бе, пцуј го овој што личи на вонбрачно дете на Ањели и Ентони Дејвис и глуми кајганскиот Фросе. Ти ебам тоа Џонтрата ти ебам.
Автоматски споено мислење:

Дио процеса :)
Бреј овој Пеја еј. Абе ти сеа скоро купи стан, одма ли се всели ебате? Па треба ли становите да се изреновираат? :smirce: Се е тоа припрема за следното лето, Меси и Фирпо нови играчи на Интер.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795
Па што мене ме пцуеш бе, пцуј го овој што личи на вонбрачно дете на Ањели и Ентони Дејвис и глуми кајганскиот Фросе. Ти ебам тоа Џонтрата ти ебам.
Seriozno dobar kambek, da bev RATM ke go izbrisev postot pogore pa cel forum da se cudese na ova.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom