UEFA Europa League

Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
Да да, а ги падни в кладилница и одма местена е, само не знам конкретно за кој натпревар бил наместен, засега не ми текнува.
Па ај да речиме демек местат некои од босите екипи ама кај ги најдовте Реал, Атлетико па и ПСЖ.
И вчера наместена беше, намерно примија два гола Атлетико за после да му израмнат 90 минута, затоа и Роналдо промаши на крајот оти и тој ја имаше уплатено х :D
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.897
Поени од реакции
16.207
На Волвс им се дешава бродолом, имаат многу добри играчи ама нешто не штима во клубот.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
На Волвс им се дешава бродолом, имаат многу добри играчи ама нешто не штима во клубот.
Целта на постоењето на Волвс како проект е да индивидуално се издигнат клиентите на Мендеш за да може да ги продаде. Ќе го шитне летово Невес, ќе свлече во Волвс друг и додека не бидне како со Валенсија...
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Ова ми дава мене:
1568933653701.png

Aко и на други како мене не им ја отвара сликата:
1568933613177.png
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.811
Поени од реакции
83.988
Партизан беше казнет да игра пред празни трибини, освен деца под 14 години. Легендиве собрале 22.000 деца.:cuc:
Прв пат слушам за ваква казна

Каква е таа казна 14+ што е само?

Поради која причина тие можеле а другиве не можеле? (прашувам за контекст, пошто стварно не знам за што биле казнети Партизан)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.492
Поени од реакции
80.553
Прв пат слушам за ваква казна

Каква е таа казна 14+ што е само?

Поради која причина тие можеле а другиве не можеле? (прашувам за контекст, пошто стварно не знам за што биле казнети Партизан)
Кога ќе казнат клуб да игра пред празни трибини, обично праќаат молба до УЕФА да има дечиња на стадион кои ќе влагаат бесплатно, за да не сјаат празни трибините... и тука обично попуштаат со казната од УЕФА. И на Јувентус му се дешавало вака неколкупати
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.035
Поени од реакции
106.828
Кога ќе казнат клуб да игра пред празни трибини, обично праќаат молба до УЕФА да има дечиња на стадион кои ќе влагаат бесплатно, за да не сјаат празни трибините... и тука обично попуштаат со казната од УЕФА. И на Јувентус му се дешавало вака неколкупати
Ne postoi dete sto go saka Juventus, ne go lazi narodot. Hh
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Прв пат слушам за ваква казна

Каква е таа казна 14+ што е само?

Поради која причина тие можеле а другиве не можеле? (прашувам за контекст, пошто стварно не знам за што биле казнети Партизан)
Ти одговори Сикиреа :icon_mrgr: на ова.
До сега се има случувано ова повеќе пати, ама прв пат во ваква бројка. До сега имало по 3000 деца максимум на вакви мечеви. Како што разбрав имало и деца од кај нас од младински школи што се под закрила на Партизан, што стварно е за респект.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.846
Поени од реакции
10.442
Никој не примети дека има и возрасни на трибини, ај дел ке се редари ма да без елеци не ми е верно ама ете има еден матор седнат со знаменце у рака


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.076
Поени од реакции
16.248
Никој не примети дека има и возрасни на трибини, ај дел ке се редари ма да без елеци не ми е верно ама ете има еден матор седнат со знаменце у рака


Sent from my iPhone using Tapatalk
Па белким нема деца под 14 да ги пуштат сами на стадион пособено во вакво натпреварување :toe:
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Никој не примети дека има и возрасни на трибини, ај дел ке се редари ма да без елеци не ми е верно ама ете има еден матор седнат со знаменце у рака


Sent from my iPhone using Tapatalk
Тренерите им се тоа ебате :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom