UEFA Europa League

Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Super terenot bese, trebalo uste malku da go navodnat, suv mi izgledase.

I neznam zosto sudijata go spomnuva schazzspaz, ako mislis na rakata na vilijams, togas nauci si gi novite pravila za raka vo penaltik zonata, napucana bese topkata vo vilijams. Ama dobro za Mancester se pravi muabet, ne za kogo bilo.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Super terenot bese, trebalo uste malku da go navodnat, suv mi izgledase.

I neznam zosto sudijata go spomnuva schazzspaz, ako mislis na rakata na vilijams, togas nauci si gi novite pravila za raka vo penaltik zonata, napucana bese topkata vo vilijams. Ama dobro za Mancester se pravi muabet, ne za kogo bilo.
Е сега, правила ке гледаме. Уште е 1992-ра, и секоја игра со рака е пенал.
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Ами не е ова српска лига па да се свири пенал кога му одговара на Партизан и да се игра надополнување се додека Партизан не даде гол. Ајде ќе се помират со поразот од мртвиот Јунајтед. :kuracc:
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.279
Поени од реакции
6.536
Дајте да видам каде пишува дека по новиве правила тоа не е пенал. Отворив еден линк на гугл, али тоа не го пишуваше, па ме мрзеше да барам по други линкови. По мене беше чист пенал. Колку и да беше ненамерно, раката му беше крената горе и топката идеше кон гол.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ами не е ова српска лига па да се свири пенал кога му одговара на Партизан и да се игра надополнување се додека Партизан не даде гол. Ајде ќе се помират со поразот од мртвиот Јунајтед. :kuracc:
Babus ti izgleda 3 4 godini ne si gledal srpska liga i koj i kako i koga dava golovi i od kakvi penali dava :D
 

Ejebajgasad!!!

Фукара
Член од
4 септември 2017
Мислења
677
Поени од реакции
1.116
Babus ti izgleda 3 4 godini ne si gledal srpska liga i koj i kako i koga dava golovi i od kakvi penali dava :D
Гледам јас не се секирај. Мртва трка е помеѓу Партизан и Ѕвезда на кој побизарен пенал ќе му досудат. ;)
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.410
Поени од реакции
42.664
Промената на правилото за игра со рака беше за во напад, не во одбрана мислам. Ако некој од тимот што напаѓа ја удри топката со рака, намерно или ненамерно и падне гол после тоа, се поништува голот.

Зборам општо иначе, не за ситуацијата на мечот Партизан-Јунајтед, пошто ја немам ни видено, така да не знам дали било или не било пенал.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.505
Поени од реакции
62.325
Pa ako ne se lazam po novite pravila sekoja igra so raka e penal ako e odvoena od teloto.
За да му свири пенал за игра со рака во случајот со Вилиамс, треба:
- Играчот намерно да ја испружи раката, со цел да покрие поголем простор при шут кон гол
- Раката да биде подигната над рамото

Не го видов случајот со МекТоминеј, зашто не дадоа репетиција. Она со Мегваер 100% не беше пенал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom