UEFA Champions League 2018/19

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
За тоа дали се во загуба или не, не коментирам меѓутоа МРТВ сакаше да ги задржи правата за ЛШ. Да пишат утре Вип или Телекабел дека склучиле договор со некоја ТВ куќа и ќе пренесуваат ЛШ, тој што му текнала идејава ќе си ја најде колата со скинати кочници. Телеком во државава си прави што сака, сакајте верувајте, сакајте не.
тоа е веќе друго
а телеком со кого има потпишано дека несмее ниедна друга да ги откупи тв правата од неа?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.380
Поени од реакции
7.304
Телеком ги купува правата од УЕФА и не може да ги пренесува на трети страни.
Ете проблемот со натпреварот кој се емитува на РТС а не се емитува на српската арена која се пренесува и кај нас е надминат. Само во Македонија Арена 4 ќе го пренесува натпреварот.
Додека траеја натпреварите по групи јас гледав на MaxTVGo каде има супер опација да пратиш 4 натпревари истовремено. Сликата е со одличен квалитет.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: S.L

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Не ги купува од УЕФА затоа што ТМ нема право да ги редистрибутира само да пренесува.

Склучува договор со регионален држач на правата во овој случај мислам дека се Арена.
 
Член од
1 октомври 2013
Мислења
759
Поени од реакции
336
Не е форава секоја убава утакмица да се напинаат телеком за да ни ја пуштат на арените и премногу да ги напинаме за тоа,плаќаме и сакаме фудбал да гледаме не се расправаме со нив реално..
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.119
Поени од реакции
107.356
немааа
зашто нема пари да се откупат права
мтв е тежок загубар и единствена телевизија без ќар, која гарнитура и да дое на власт си става свои кои дебело дрпаат



Sent from my iPhone using Tapatalk
Me boli kur mene, zasto plakjam danoci? Nivni problem e toa, treba na narodot da mu obezbedat prenosi od najkvalitetnoto klupsko natprevaruvanje, sramota e 21 vek sme.
A ako vekje znaele za ovoj problem so RTS trebalo na vreme da reagiraat i da obezbedat prenosi od dvata meca. Kako moze posle tolku reagiranje na narodot da si legnat na brasnoto i da gi prenesuvaat denes Juve i Atletiko? Znaci se mozelo ama trebalo nekoj da se angazira.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.878
Поени од реакции
10.496
Me boli kur mene, zasto plakjam danoci? Nivni problem e toa, treba na narodot da mu obezbedat prenosi od najkvalitetnoto klupsko natprevaruvanje, sramota e 21 vek sme.
A ako vekje znaele za ovoj problem so RTS trebalo na vreme da reagiraat i da obezbedat prenosi od dvata meca. Kako moze posle tolku reagiranje na narodot da si legnat na brasnoto i da gi prenesuvaat denes Juve i Atletiko? Znaci se mozelo ama trebalo nekoj da se angazira.
не се пали ете ти погоре прочитај дека несмее да се реемитува
ова клише ви стана дојде животот
си плаќал даноци? па сите плаќаме ај ако не нека ни исполнуваат желби поединечно
пишав и јас дека е глупост да не даваат утакмица а плаќаш за тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Тоа зависи се од УЕФА со кога има соработка за овој регион и на кого и дава лиценца за користење на правата а не пренесување на правата зошто пренесување на правата автоматски значи дека УЕФА веќе ги нема тие права
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.408
Поени од реакции
42.661
Me boli kur mene, zasto plakjam danoci?
Платил 50 денари таксена марка за да запише 16ти семестар на факултет и одма плаче дека го краде државата. :D:D
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.814
Поени од реакции
24.131
Платил 50 денари таксена марка за да запише 16ти семестар на факултет и одма плаче дека го краде државата. :D:D
Сериозен си? Цобе и факултет ги стаи у иста реченица. :pos:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.351
Поени од реакции
3.130
Џабе релативизирате, МТВ не се ангажираа и тоа е...каква УЕФА какви монополи...еве во Хрватска правата ги има VIP но пренесува еден меч и HRT. Исто и во Србија, Бугарија, etc...
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Џабе релативизирате, МТВ не се ангажираа и тоа е...каква УЕФА какви монополи...еве во Хрватска правата ги има VIP но пренесува еден меч и HRT. Исто и во Србија, Бугарија, etc...
Никој ни е крив на МТВ што не реагирал на време да ги осигирува правата за Македонија, затоа па Арена биле повнимателни и сега сигурно им бара парични средства ако сакат МТВ да ги има правата... јебига така функционира светот на правата. спиеш на уши но други не спијат
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.119
Поени од реакции
107.356
Види го Стек, пола саат работно искуство и за тоа земал пари на рака, никад не бил пријавен, се буни зошто плаќал даноци :pos::pos:
Interesen humor mora da se priznae, poso mora da imas 20 godini rabotno iskustvo za da plakjas danok, ne e bitno sto i na edni mastiki imas milion posto danok.

Ovoj pa boni i klajd mi forsa od preeska od ne znam koja pricina, izglea saka da bide glup so sila, ili mozda e, who knows.

Nigde ne rekov da se reemituva nego drzavata da obezbedi prenos za eden globalen sportski nastan, odnosno natprevaruvanje. A koga vekje duplo plakjame za toa neka ni obezbedat na raat da gledame bez da organizirame javni inicijativi i da gi oblevame so poplaki.[DOUBLEPOST=1550691391][/DOUBLEPOST]
Сериозен си? Цобе и факултет ги стаи у иста реченица. :pos:
Za tebe sum Abraham Linkoln.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Муабетов за МТВ дека требало да се заангажира повеќе ви е рамен на Лукоил и Макпетрол дека требало да се заангажираат повеќе за државна администрација да не полни гориво кај Пуцко Петрол.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom