UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Juventus ima da mu ja dupne glavata na United, onaka sto posto, sigurno kje go dupne i na 2ta mecha, Kristijano kje gi pogreba i kje im se klanja koa ke dava golovi (od pochit normalno). Mozhno e tuka i Murdzo da ispadne po grupi i da go kiknat. Vo opasna grupa se gjavolite.

Inter pak ima da go jade i vo 2ta mecha so Barcelona. Mora da ima nekoja protivtezha, ako Juve kje gazi, Inter kje go gazat. Ova e moe mislenje, ne mora da bide tochno. Barca - Spurs kje bide jako da se gleda.

Real, Bayern, City bi trebalo da projdat relativno polesno, a vo Belgrad mozheme da gi gleame PSG, Napoli i Liverpool. Dosta jako za srbite. Kje bidat posledni normalno so 0 bodovi.

Grupa A (Atletico Madrid, Borussia, Monaco, Brugge) i grupa D (Lokomotiv Moskva, Porto, Shalke, Galata)
se dosta izednacheni grupi. Kje bidat i ovie dosta intereni za pratenje.
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Juventus ima da mu ja dupne glavata na United, onaka sto posto, sigurno kje go dupne i na 2ta mecha, Kristijano kje gi pogreba i kje im se klanja koa ke dava golovi (od pochit normalno). Mozhno e tuka i Murdzo da ispadne po grupi i da go kiknat. Vo opasna grupa se gjavolite.

Inter pak ima da go jade i vo 2ta mecha so Barcelona. Mora da ima nekoja protivtezha, ako Juve kje gazi, Inter kje go gazat. Ova e moe mislenje, ne mora da bide tochno. Barca - Spurs kje bide jako da se gleda.

Real, Bayern, City bi trebalo da projdat relativno polesno, a vo Belgrad mozheme da gi gleame PSG, Napoli i Liverpool. Dosta jako za srbite. Kje bidat posledni normalno so 0 bodovi.

Grupa A (Atletico Madrid, Borussia, Monaco, Brugge) i grupa D (Lokomotiv Moskva, Porto, Shalke, Galata)
se dosta izednacheni grupi. Kje bidat i ovie dosta intereni za pratenje.
А Челзи? ;/
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Chelsea so kurot u usta. Bi trebalo da osvoi so nekoi pogolemi i podobri fudbalski izdanija da ja zgrabime Europa Leage. Ma da tesko. Top 4 i da osvoima Uefa Cup puna kapa e za malo klubche ko Chelsea.

Uefa Cup e pravo underground takmicenje. Liga sampioni e za teski ropachishta.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Баш ми се свиѓа што Барса игра со Тотенхем. Мислам дека никогаш немаат играно меѓу себе во ЛШ. Добро освежување ми е тој дуел. Од друга страна нејќев ниедна италијанска екипа, ама ако веќе мора, нека биде тоа Интер. :)

Звезда ќе го јаде од сите, ама барем ептен ќе ќари од ваква група. Најјака група е таа, со три атрактивни екипи за гледање. Онака Јуве - Јунајтед е најголемо дерби, мада мислам во Торино ќе ги торпедираат Мурињовци. На Олд Трафорд може и ќе заврши нерешено. Кога вакво дерби се игра во трето и четврто коло, ретко кога едната екипа ги добива двата дуела.

Инаку добра работа ќе испадне на моменти ова со новите термини. За првиот ден ептен ми е погодено. Прво ќе си ја гледам Барса од 18:55, па од 21 ПСЖ - Ливерпул. Очекувам многу јак меч таму, ќе се изедев жив ако не го гледав.
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Бирај ти меѓу ЛШ на макств , или ХРТ+Еуроспорт на кабелска... Па да ти ебем матер и макств и кабелска и се... Какви аматери еј.. неспособни оперетори ,не толку за мене, ама за стариот , неможе без ХРТ, цел ден му е уклучен телетекстот(задњи 3 промени горе), долу си оди Тарик Филиповиќ со квизот потера, вести итн... Еуроспорт си гледа снукер/тенис ... а сака и ЛШ да гледа.. Јебем ти државата проклета.
Нема тв оператор да ми понуди СЕ ? Ќе си платам мајку вам лоповску....
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Тешки кретени са србиве али ај...класични морони. не са такви скаузериве иначе радо би сакал у Англија да ги препарираат им ебам се.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk
:boksix::kuracc:
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
Катастрофа е што нема да има на ТВ. Право малтретирање ќе е со линковиве, сите кочат кога има ЛШ.

Иначе ова со двава термини е одлична одлука :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.808
Поени од реакции
15.899
инсталирајте vavoo.
сигурно нема да се лишам од алпско скијање на еуроспорт за едно испаѓање од групи.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
За тој што има Смарт ТВ инсталирајте си ИП тв. Јас го имам тоа за 3500 денари годишно, имаш 500 канали, над 40 спортски(спортклуб, беин, арена, еуроспорт и др), полно филмови од 40та наваму, итн..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom