UEFA Champions League 2017/18

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.168
Поени од реакции
3.447
Мислам неможе... али можеш мобилниот да го приклучиш на телевизорот, и да гледаш.
Може и на ТВ ако имаш андроид на телевизорот, а ако немаш се купува едно како USB се инсталира и пак ќе можеш. Тоа ти е околу 1500 ден мислам.
Aј некој од вас ако сака подетално да ми објасни како можам мобилниот да го поврзам да се гледа на ТВ или како да ја инсталирам директно на ТВ, имам андроид, смарт телевизор е :)
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Aј некој од вас ако сака подетално да ми објасни како можам мобилниот да го поврзам да се гледа на ТВ или како да ја инсталирам директно на ТВ, имам андроид, смарт телевизор е :)
Симни си mobdro apk на компјутер и стај ја на google drive, после на телевизорот инсталирај ES File Explorer од play store. На ES имаш опција да се логираш на google drive, таму ќе ја имаш apk инсталацијата и инсталираш преку телевизор.
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Aј некој од вас ако сака подетално да ми објасни како можам мобилниот да го поврзам да се гледа на ТВ или како да ја инсталирам директно на ТВ, имам андроид, смарт телевизор е :)
Спушти го преку Гугл, и инсталирај го, јас така го ставив на смарт тв.
Исто како на мобилен, андроид е. :D

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
Нели имаше некаква најава дека на Спорт Клуб ќе биде ЛШ, дека ги зеле правата или некои глупости беа...
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Ти пиша членот погоре. Мобдро е врв. Андроид апликација е ама не се симнува од ПлејСтор. Преку Гугл Хром ќе си ја симнеш на тел. Да не претерам ама има над 100 спортски канали. На добар тел и добар интернет сликата е џам.
Pisi ja adresata i direktno preku linkot da se staime na nea
 
Член од
5 октомври 2012
Мислења
1.951
Поени од реакции
1.169
60eu IPTV lista kanali 1 godina I uzivajte si . Pustete na laptop vlc player preku HDMI na TV . Kakov mobdro kakov maxtv . Maxtv gi imas tie kanali I tolku vamu na IPTV imate preku 100 kanali sport
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.156
Колку $ ќе ми даете провизија ако ви кажам ИПТВ што се плаќа 1$ месечно а има преку 500канали меѓу кои 10+ спортски со фулл хд резолуција и мечови од секоја една лига? Освен тоа преку аплилација директ си се пушта преку андроид тв, бара минимална конекција и истовремено може на 3 уреди да го користите сервисот т.е. 3 разни мечови истовремено да гледате.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom