Каде може да најдам? (Општи прашања)

Magpie.

I threw my pie for you
Член од
9 јули 2015
Мислења
22
Поени од реакции
21
Јас уште од почетокот плаќам сите сметки на онлајн значи уште одамна сум излегол од пештера , а вие до каде си ???


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
Поставив прашање, ме интересира, не знам каква врска има тоа со пештери и кој е излезен од пештера а кој не. Ти честитам на современоста, еве ние уште се навикнуваме на сонцето после пештерскиот и непросветлен живот :)

@macko i благодарам на поправката, во брзање пишав.
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Поставив прашање, ме интересира, не знам каква врска има тоа со пештери и кој е излезен од пештера а кој не. Ти честитам на современоста, еве ние уште се навикнуваме на сонцето после пештерскиот и непросветлен живот

@macko i благодарам на поправката, во брзање пишав.
Не се навредувај до толку ,само се шегувам и малку смеа не штети никому


Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Онаа сликана може да ја постира некој ако ја најде, повеќе заебанција беше, слилани четворица старци во странство и одоздола коментар, јави се на Снежа почина Мичо, така нешто :D
 
Член од
28 март 2006
Мислења
17.695
Поени од реакции
12.108

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.687
Поени од реакции
35.044
Штрафче за рамката на очила за сонце низ Скопје каде може да се најде, апла се ситни, поситни се од овие за лаптопи и компјутери? Нешто слично на овие од сликата.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.757
Каде може да најдам ценовник за паркинг на аеродромот во Скопје за период од една недела? Ако воопшто постои таква опција.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.951
Поени од реакции
10.600
Каде може да најдам ценовник за паркинг на аеродромот во Скопје за период од една недела? Ако воопшто постои таква опција.
каде конкретно сакаш да паркираш
има и бесплатни паркинзи на одредени места


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.757
каде конкретно сакаш да паркираш
има и бесплатни паркинзи на одредени места


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не мора точно, на аеродромот или околу.

Не за друго со еден другар пред две години летавме од Солун и таму во близина имаше паркинг, си букираш место однапред. За два дена 20тина евра беше некаде. Прашувам дали во/околу аеродромот во Скопје има такви места.
 

the_kop

Модератор
Член од
14 јануари 2011
Мислења
10.432
Поени од реакции
13.558
Сакам да испратам облека (една кошула) до Прага.
- Се јавив во DHL, но ми рекоа дека ќе ме кошта над 3.00 денари (за тие пари, ќе појдам до Прага и ќе ја донесам).
- Македонска пошта ми кажаа дека не е баш сигурно да се испрати нешто, бидејќи ќе касни многу или воопшто нема да стигни.
- Карго Скопје, сега гледам на веб сајтот, гледам дека вршат само достава во Македонија.

Сакав да ве прашам дали има некој друга опција?
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.739
Поени од реакции
38.986
Сакам да испратам облека (една кошула) до Прага.
- Се јавив во DHL, но ми рекоа дека ќе ме кошта над 3.00 денари (за тие пари, ќе појдам до Прага и ќе ја донесам).
- Македонска пошта ми кажаа дека не е баш сигурно да се испрати нешто, бидејќи ќе касни многу или воопшто нема да стигни.
- Карго Скопје, сега гледам на веб сајтот, гледам дека вршат само достава во Македонија.

Сакав да ве прашам дали има некој друга опција?
У автобус ако има линија за натаму дај му на шоферот некој динар ќе ти ја однесе и тој таму ќе ја земе.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.674
Сакам да испратам облека (една кошула) до Прага.
- Се јавив во DHL, но ми рекоа дека ќе ме кошта над 3.00 денари (за тие пари, ќе појдам до Прага и ќе ја донесам).
- Македонска пошта ми кажаа дека не е баш сигурно да се испрати нешто, бидејќи ќе касни многу или воопшто нема да стигни.
- Карго Скопје, сега гледам на веб сајтот, гледам дека вршат само достава во Македонија.

Сакав да ве прашам дали има некој друга опција?
kombinja i koli koi vrsat prevoz za nekoi 100 evra po covek, zimaat sitno za stvari
ako ne moes da gi najdes prasaj u turisticki agencii, imaat obicno i oni vakvi prevozi
2-3 pati nedelno mora da ima
minatiot mesec prakav dokument za Praga, mislam 600 denari mi zede...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom