Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 март 2018
Мислења
16.047
Поени од реакции
17.947
А периодов се изначитав демек нарушен тимскиот дух на Сити после утакмицата со Ливерпул. Кој нарушен бе си дробат дечкиве. У очи им го гледам ривалството против Јунајтед, колку сакаат да освојат титула против градски ривал. А за Мурињо идиотот и овие безкичмењациве само еден среден прст.
lol


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.574
Поени од реакции
30.145
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.558
Поени од реакции
38.526
lol


Sent from my iPhone using Tapatalk
Друже пред да ме цитираш со вакви доскочици прво да знаеш дека навивам за Јунајтед, а играта у прво полувреме беше мизерија невидена затоа и тоа го напишав. Како и да е уште сметам дека целиот проблем е Мурињо.
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Да се газиш од смеење кога ги читам коментариве од почеток на утакмицава до сеа :D
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.238
Поени од реакции
11.037
Друже пред да ме цитираш со вакви доскочици прво да знаеш дека навивам за Јунајтед, а играта у прво полувреме беше мизерија невидена затоа и тоа го напишав. Како и да е уште сметам дека целиот проблем е Мурињо.
прво Мојс, следеше Ван Гал...сега Мурињо
епа неможе бе сите да нечинат само играчиве ок
добар дел не се залагаат, дел не постојат на терен као кај сеа да играм у сабота вечер...
Мурињо најмногу беше критикуван за автобусот и за замените кога ке даде гол, се бранеше уште од 60мин порано
примети у последно време го нема тоа
еве и денес го вади Санчез го стаи Раш


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.047
Поени од реакции
17.947
Друже пред да ме цитираш со вакви доскочици прво да знаеш дека навивам за Јунајтед, а играта у прво полувреме беше мизерија невидена затоа и тоа го напишав. Како и да е уште сметам дека целиот проблем е Мурињо.
не се нервирај, сите истото мислење го имавме на полувреме ама зато па има една поговорка која гласи "прво скокни па викни оп".


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.558
Поени од реакции
38.526
прво Мојс, следеше Ван Гал...сега Мурињо
епа неможе бе сите да нечинат само играчиве ок
добар дел не се залагаат, дел не постојат на терен као кај сеа да играм у сабота вечер...
Мурињо најмногу беше критикуван за автобусот и за замените кога ке даде гол, се бранеше уште од 60мин порано
примети у последно време го нема тоа
еве и денес го вади Санчез го стаи Раш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Се сложувам со тебе, и играчите имаат удел во се, ама на Мурињо кога му текна ова да го прави? У април, 5 месеци покасно одкако ја изгуби сезоната, и се знаеше дека Сити ќе бидат шампиони уште на Бадник? Секоја чест, се вратиле од 2-0, ама пристапот на почетокот не ми се свиѓаше. Се гледаше дека е дојден по бод колку само Сити да не освојат титула, среќа примивме брзи 2 гола па се освести и отиде на се или ништо.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.270
Фан фект: Последен пат* кога Пеп Гвардиола прокоцкал водство од 2-0 било во 2013

Тогаш Пеп прокоцка 2-0 за на крај победникот на натпреварот да биде...................МАНЧЕСТЕР СИТИ :ROFLMAO:


* = не знам дали било прв и единствен пат до сега или имало други случаеви пред ова
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
прво Мојс, следеше Ван Гал...сега Мурињо
епа неможе бе сите да нечинат само играчиве ок
добар дел не се залагаат, дел не постојат на терен као кај сеа да играм у сабота вечер...
Мурињо најмногу беше критикуван за автобусот и за замените кога ке даде гол, се бранеше уште од 60мин порано
примети у последно време го нема тоа
еве и денес го вади Санчез го стаи Раш


Sent from my iPhone using Tapatalk
Да е 100% истиот тим ќе држи вода муабетов али секој менаџер си има одврзани раце да праи што сака и да донесе играчи што ќе се замараат а не што нема да се замараат. Погба, Баји, Лукаку, Санчез, Матич, тука беше и Микитаријан + Де Геа и Валенсија како најработници.. епа не е до играчите. Првите 5 ако не се замараат онда до тебе е, ти нив си ги бирал.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.238
Поени од реакции
11.037
Да е 100% истиот тим ќе држи вода муабетов али секој менаџер си има одврзани раце да праи што сака и да донесе играчи што ќе се замараат а не што нема да се замараат. Погба, Баји, Лукаку, Санчез, Матич, тука беше и Микитаријан + Де Геа и Валенсија како најработници.. епа не е до играчите. Првите 5 ако не се замараат онда до тебе е, ти нив си ги бирал.
браво бе
демек ти ги купи нема шанси да не се залагаат



Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Да прашал на Кајгана што да направи, ќе требало Погба да го извади :( @Ставрогин
 
Член од
25 јануари 2005
Мислења
5.274
Поени од реакции
4.157
браво бе
демек ти ги купи нема шанси да не се залагаат



Sent from my iPhone using Tapatalk
Другар ако некој мислам дека нема да се вклопи во мојата тактика и филозофија и ако ми глуми примадона зошто би го купувал?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom