Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.238
Поени од реакции
11.037
Другар ако некој мислам дека нема да се вклопи во мојата тактика и филозофија и ако ми глуми примадона зошто би го купувал?
кажи ми тренер што ги погодил сите трансфери?
дел од трансферите се често втора па и трета опција
реално и најдобриот да го купиш никој не ти дава гаранција како ке се вллопи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
R

red.devil

Гостин
Едно е да се снајде а друго е да не се залага.
За првото битен е профилот на играчот дали ќе пасира на стилот и играта на клубот. А за второто најчесто е до клубот, посебно ако се работи за појќе од 50% од играчите.

Не може скоро сите да се вклопат во Ливерпул, Сити, Атлетико, Севиља, Јувентус, Дортмунд и пар други клубови. Реал, Барса и Баерн да не ги спомнувам, а во Јунајтед 90% од играчите "да не се залагаат". Едноставно не е можно.
Пример, Родригез да го земеше Јунајтед, сигурен сум ќе беше најголем фејл од трансфер а во Баерн се прероди.

Работна етика и днк е потребна и цврста рака која ќе е мотивирана да се такмичи и да работи со играчите а не плачко кој очекува со индивидуални потези да освојува бодови и титули.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.367
Поени од реакции
85.270
Иначе не е се така црно за Сити денеска :D

Офиицијално си обезбедија пласман во групна фаза за ЛШ догодина :D
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
569
сега ќе им се истурат на ливерпул за последниве 2 утакмици ,,,
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Нема теорија да не пројде Ливерпул, утепани се од господа што се вика. Денес им беше шансата за риспонс како што пишав и на полувреме кога мислев дека ќе ја искористат, нема шанси да се вратат по ова. И првата постава и измените им почувствуваа горчина во рок од 3 дена, не е лесно да живееш цела сезона со еден пораз и во една недела два, кој од кој поболен.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.047
Поени од реакции
17.947
Мурџо знаејќи колкаво его има, и каков инает е на полувреме му има спискано на играчите, "како знајте враќајте се оти има да ве нема сите" Имав осеќај дека не губи Јунајтед денес, нека си бара Пеп друг натпревар за кревање титула.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.320
Поени од реакции
4.040
Мурџо знаејќи колкаво его има, и каков инает е на полувреме му има спискано на играчите, "како знајте враќајте се оти има да ве нема сите" Имав осеќај дека не губи Јунајтед денес, нека си бара Пеп друг натпревар за кревање титула.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Еј браво, ги заебавте Сити нема да креваат титула ... Океј е, Стерлинг ја шитна утакмицата и јас би го казнил неколку утакмици на клупа. Јунајтед играа ко на дроги второ полувреме, тепаа шо тепаа и тоа е тоа. На крај имаа и среќа ама тоа е дел од играта. Штета што толку добра утакмица и победа на Јунајтед, ама баш ништо не им значи...

И да, Премиер лига е лудило :vozbud::cuc::vozbud::cuc:
 
Член од
12 јануари 2015
Мислења
2.320
Поени од реакции
4.040
Изгледај го пак првото полувреме и ќе го видиш Погба во 50% од мечевите сезонава.
Се согласувам со тебе. Многу е незаинтересиран и е страшно глуп играч (барем од досега прикажаното). Тоа што даде ете 2 гола, одма му ги забораваат глупостите што ги прави цела сезона, а тоа повеќе му има наштетено него еве сега што им помогна со двата гола. Тоа е факт и само фановите на Погба не го признаваат. Одбраната на Јунајтед е аматерска, не знам како може да имаат најмалце голови (после Сити) примено со таква поставеност. Мурињо не знам што им праел на полувреме, ама како гризеа на терен, тоа беше Јунајтед што газеше пред 4-5 години. Дадоа 2 брзи гола и речиси све беше на нивна страна, на крај дури немаше неколку фаули во корист на Сити, одбраната на Де Геа и статива или што и да беше сплеткувањето при крај таму. Си го свртеа натпреварот и тоа е за пофалба. :)
 
Член од
8 јули 2016
Мислења
6
Поени од реакции
3
Mourinho voskrese,navistina voskrese :).Na Junajted vo momentov mu treba samo nekoj trener so ke e poofanzivno nastroen i so ke moze da go koriste napagackiot potencijal na timot,zatoa sto ako go gledame igrackiot potencijal na ekipata mozam da kazam deka e najkvaliteten spored fudbalskite iminja.Ne mozam ni da zamislam ako ovoj tim go predvodese nekoj kako Klop ili Guardiola kakvi brojki zad sebe ke imaa site tie fudbaleri.Nikoj ne moze da me ubede deka trioto napred na City,ili na Liverpool e pokvalitetno od na United.Ferguson so ovaj sostav na fudbaleri ke se setase vo prvenstvoto kako Bayern vo Germanija,ili Juve vo Italija.Steta so seto ovoa se desava veke mnogu kasno,ama misam deka ke mu bide na Mourinho nekoja lekcija za slednata sezona.GGMU
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Изгледај го пак првото полувреме и ќе го видиш Погба во 50% од мечевите сезонава.
Да се состоеше фудбалот од едно полувреме Македонија ќе беше светски шампион. Сите знаете каде лежи проблемот ама во битката на двајца цигани Погба е поголемиот. Сериозно посакувам да си замине во Реал или Барселона чисто за да видите кои способности ги има.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
.Steta so seto ovoa se desava veke mnogu kasno,ama misam deka ke mu bide na Mourinho nekoja lekcija za slednata sezona.GGMU
Како не сфаќате дека Мурџо во неговиот ум е НАД сите и над Јунајтед исто така.
Нема што он заклучоци да донесува и лекции да учи:mad:.
Од последните изјави се гледа дека се ставил на место на господ а све остало е минлива ситнурија.
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.611
Kako be nemashe penal i ne go zachukaa so boksovi 6 igracha na city !? :cuc: :eek:[DOUBLEPOST=1523173575][/DOUBLEPOST]
Нема теорија да не пројде Ливерпул, утепани се од господа што се вика. Денес им беше шансата за риспонс како што пишав и на полувреме кога мислев дека ќе ја искористат, нема шанси да се вратат по ова. И првата постава и измените им почувствуваа горчина во рок од 3 дена, не е лесно да живееш цела сезона со еден пораз и во една недела два, кој од кој поболен.
Kje vidime so psihata ima golema uloga toa. Bash kje vidime dali se mentalno kadarni za vrakjanje i stvarno terminatori. Ako go projdat liverool ushte od sega im go davam peharot. Ako ne... isto gomno ko PSG.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.912
Поени од реакции
18.630
Kako be nemashe penal i ne go zachukaa so boksovi 6 igracha na city !? :cuc: :eek:[DOUBLEPOST=1523173575][/DOUBLEPOST]
Kje vidime so psihata ima golema uloga toa. Bash kje vidime dali se mentalno kadarni za vrakjanje i stvarno terminatori. Ako go projdat liverool ushte od sega im go davam peharot. Ako ne... isto gomno ko PSG.
Пехарот им го давал. :icon_lol:

Него мене уште не ми е јасно зошто Пеп во ваква утакмица почна без Де Брујн, Хесус и Агуеро? Очајно им фалеше напаѓач, Стерлинг се резилеше цело прво полувреме, да беше Агуеро ќе ги решеа уште у први 30 минути на онакви шанси. Колку е Стерлинг крив и Пеп направи тешки глупости.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom