Premier League - Season 2017/2018

#МукиАут


  • Вкупно гласачи
    113
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Наредната на Сити со Тотенхем им била, ми делува дека ќе си почекаат уште малце.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.965
Поени од реакции
57.715
Каков кам бек на Јунајтед свака част, Сити пропадна од 50 до 70 ко Јунајтед што не постоеше во прво полувреме.

Мурџо ја доби утакмицава, мора да му се признае за ова, од 2-0 на 2-3 да отидеш, ги премлатил на полувреме очигледно.

Едерсон за 0,3 секунди дотрча од гол до центар да се расправа, ја имаве заборавено таа уште една од одликите на тимовите на генијалецот. :D

Да не наклапаа олкава предност, ќе му пропаднеше сезоната во само една недела. :icon_lol:

Ок @Peja989 не ме цитирај и за ова, нека цица филозофот. :icon_mrgr:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Сега ќе ги читам мислењата наназад, посебно од првото полувреме, и многу ќе се смеам. :D
Иди наназад до мислењата кај што те бараа под дрво и под камен еден период :)
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.198
Kога си клуб со кичма, можеш да одиграш и некое вакво полувреме. Кога си клупче без амбиции на петтото место, ќе се криеш на теренот цел натпревар против Сити.

Проста работа.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.766
Поени од реакции
44.129
sterling glupiov spasi gol tuka za united, mislam deka ke vlezese lagano u gol topkava da ne ja udrese ...
Алексис играше и супер функционираше, влезе Рашфорд место него. Лукаку е опасен од прекини.

Леле нека се отепа Стерлингов :pos:
opasen e od prekini ama realno siti i ne se poznati ko ekipa sto se utepue od davanje takvi golovi, realno united mozea i do uste eden gol, da igrase nekoj podinamicen fudbaler napred mesto lukaku, a i podobro ke se branea taka zasto realno lukaku bese bez dusa plus spor e realno premnogu. Ama nema vrska, na kraj ne se odrazi toa loso vrz timot, pobedija, ne mi e jasno zasto mur ne vlaga vo site utakmici ko u vtoro sto im vleze.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
sterling glupiov spasi gol tuka za united, mislam deka ke vlezese lagano u gol topkava da ne ja udrese ...

opasen e od prekini ama realno siti i ne se poznati ko ekipa sto se utepue od davanje takvi golovi, realno united mozea i do uste eden gol, da igrase nekoj podinamicen fudbaler napred mesto lukaku, a i podobro ke se branea taka zasto realno lukaku bese bez dusa plus spor e realno premnogu. Ama nema vrska, na kraj ne se odrazi toa loso vrz timot, pobedija, ne mi e jasno zasto mur ne vlaga vo site utakmici ko u vtoro sto im vleze.
со последнава реченица опиша се она што дробиме во фан клуб. Вака да играме како второво полувреме или како против Ливерпул некни, нема да има потреба од никакви драми и враќања
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.774
Поени од реакции
9.959
Овој Стерлинг кога и да го гледам Сити секако се брука. Јес да има фудбалски квалитети, ама ваква неспособност пред гол за професионален играч во топ клуб е криминал. Треба на тренинг само шут пред гол да тренира, надвор од секоја вера е веќе.
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.311
Поени од реакции
10.329
Тој Стерлинг им има донесено 9 бода + сезонава минимум со голови после 85та минута.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.516
Не за џабе го колневме Стерлинг.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom