6 август 2007
14.471
5.443
Се моли Бернадески да не се понаша ко Сусо

Шала на страна да го дадеше Игуаин за 3-0 или 3-1 др ќе беше ама ваке... Мн се затворија а Тотенхем е тим што игра добар фудбал и ете си искористија приликите.

Буфон чиче капа доле ама пензија, излага непотребно на првиот гол и прима гол на негова страна од слободен...

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Кајганеро

Немој не ме радуј!
3 јули 2010
2.836
2.705

Игуаин е таков тип на играч што го нема на битни утакмици, ќе се напне еднаш ќе лупне 2 гола и ќе промаши 2 чисти шанси од што е прилично ретардиран и после ни влага вода под гз и ни израмнуаа чао и пријатно.

5 јануари 2012
9.288
4.961
Тотенхем ги надигра со играч помалце според Џони ( пошто Али не се рачуна секако не прави ништо ) ..

16.796
Тотално заслужен резултат на Тотенхем. Можеше многу поинаков да биди можда со пеналот или онај зицерот на дрвото наше ама исто така и Буфон не извади неколку пати. Овај резултат е рамен на победа н Тотенхем. Сакав на овие од кај нас од фан клуб да му речам да не се курчат и рипат пред меч и на полувреме ама ај. Јуве секогаш ме плаши кога води рано, ама секогаш. Можда ќе беше друг резултат со Дибла, Матуиди и Куадрдо пошто сепак се 3ца првотимци ама никогаш нема да дознајме. Тактички, технички секако не изедоја денес. Останват уште 90 минути се надевам овие тројца ќе се вратат, ништо не е изгубено пособено ако игра Тотенхем висока одбрана. Секоја чист уште еднаш заслужено.

10 јуни 2008
471
861
Дембеле играч на натпреварот ги искина на средина. Овај Орие поарно шо доби жолт и нема да игра на реваншот.